×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

17 maja 2024

4 sposoby na sfinansowanie nowego samochodu

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Zakup nowego samochodu to duży wydatek, zwłaszcza w przypadku, gdy zdecydujesz się na drogi model. Nie zawsze możliwe jest przeznaczenie na ten cel zgromadzonych oszczędności. Na szczęście istnieją inne sposoby pozwalające na użytkowanie nowego auta. Poznaj 4 z nich i dowiedz się nieco więcej na ich temat. Przekonaj się, który z nich jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

 

Nowe samochody cieszą się wśród Polaków dużą popularnością. Jest to związane głównie z tym, że są one w idealnym stanie technicznym. Dodatkowo większość z nich jest wyposażona w nowoczesne rozwiązania technologiczne zwiększające bezpieczeństwo i komfort.

 

Jak sfinansować zakup auta?

 

Biorąc pod uwagę fakt, że nowe samochody są drogie, to możliwość ich zakupu za gotówkę jest dostępna wyłącznie dla wąskiego grona klientów. Zdecydowana większość z nich musi szukać innych sposobów na to, aby opłacić auto prosto z salonu. Poniżej znajdziesz 4 metody na to, aby móc cieszyć się nowym samochodem bez konieczności wydawania na ten cel zgromadzonych oszczędności.

 

1. Kredyt samochodowy

 

Kredyt samochodowy na dobrych warunkach to taki, który wiąże się ze stosunkowo niedużymi kosztami. Musisz bowiem pamiętać, że do kapitału doliczane są także odsetki, prowizje i inne opłaty. Jest to kredyt celowy, a więc konieczne jest zabezpieczenie jego spłaty. Banki najczęściej dają możliwość wyboru jednej z następujących opcji:

 

  • przewłaszczenia na zabezpieczenie – bank zostaje wpisany do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel,
  • cesji na rzecz banku z polisy AC – odszkodowanie wypłacane w ramach tego ubezpieczenia w pierwszej kolejności pokryje zobowiązania wobec banku,
  • zastawu rejestrowego – auto staje się zabezpieczeniem, ale kredytobiorca może z niego korzystać.

 

Możesz otrzymać kredyt samochodowy pod warunkiem, że spełniasz konkretne wymagania. Jednym z nich jest odpowiednia zdolność kredytowa. Wpływa na nią m.in. wysokość zarobków, liczba osób na utrzymaniu oraz ogólne wydatki gospodarstwa domowego. Więcej ciekawych informacji o kredycie samochodowym znajdziesz pod adresem: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-samochodowy-gotowkowy-czyli-skad-wziac-pieniadze-auto/.

 

2.Leasing

 

To również popularne rozwiązanie, które jeszcze do niedawna było dostępne wyłącznie dla firm. Obecnie jednak mogą z niego korzystać również osoby fizyczne. Jest to połączenie kredytu i dzierżawy. Możesz bowiem korzystać z wybranego samochodu w zamian za opłacanie comiesięcznych rat. Przez cały okres trwania umowy to leasingodawca będzie jednak jego właścicielem. Po zakończeniu zobowiązania możesz zdecydować, czy chcesz wykupić auto na własność. Samochód na raty w opcji leasingu nie obniża zdolności kredytowej. Wiąże się jednak z koniecznością wniesienia czynszu inicjalnego, czyli opłaty wstępnej, a także kwoty wykupu, jeśli zdecydujesz się przejąć go na własność.

 

3. Wynajem długoterminowy

 

Działa na podobnej zasadzie, jak leasing, z tą różnicą, że po zakończeniu umowy musisz oddać samochód i zwykle nie masz możliwości jego wykupienia. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią często wymieniać auta i zależy im na maksymalnej wygodzie. W comiesięczne raty mogą być wliczone różne dodatkowe usługi, takie jak np. przeglądy techniczne czy ubezpieczenie pojazdu. Korzystający nie musi więc samodzielnie zajmować się tymi obowiązkami. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest także duży wybór modeli oferowanych przez firmy zajmujące się wynajmem długoterminowym.

 

4. Kredyt gotówkowy

 

W przeciwieństwie do kredytu samochodowego w przypadku tego produktu bankowego nie musisz ustanawiać zabezpieczenia. Nie trzeba także określać, na co zostaną przeznaczone pieniądze. Najczęściej jednak całkowite koszty kredytu gotówkowego są wyższe niż w przypadku samochodowego. Ze względu na brak ustanawiania zabezpieczenia, możesz korzystać ze swojego auta bez żadnych ograniczeń. Procedura przyznawania tego rodzaju kredytu najczęściej jest także mało skomplikowana, a wszystkich formalności możesz dopełnić przez Internet.

 

Finansowanie zakupu samochodu – podsumowanie

 

Zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem, które nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami, jest zakup samochodu za gotówkę. Jednak może sobie na nie pozwolić niewiele osób. Jeśli chcesz nabyć auto z salonu, ale nie masz na ten cel przewidzianych oszczędności, skorzystaj z leasingu, wynajmu długoterminowego, kredytu samochodowego lub gotówkowego. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

 

Przy leasingu i wynajmie musisz liczyć się z ograniczeniem w postaci ustalenia limitu kilometrów. Firmy udzielające tego rodzaju finansowania wymagają także najczęściej zakupu ubezpieczenia AC. W przypadku wynajmu jego koszt może być wliczony w wysokość comiesięcznych rat. Ubiegając się o kredyt samochodowy lub gotówkowy, musisz mieć odpowiednią zdolność kredytową. Pierwszy z nich wymaga dodatkowo zabezpieczenia na wypadek problemów ze spłatą. Jeśli nie wiesz, które z przedstawionych rozwiązań jest dla Ciebie najkorzystniejsze, skontaktuj się z zaufanym doradcą finansowym. Pomoże Ci on podjąć najlepszą decyzję.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

03 czerwca 2024
W obliczu rosnących wymagań środowiskowych i technologicznych rewolucji, pojazdy hybrydowe coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na globalnych rynkach motoryzacyjnych, w tym w Polsce. Oprócz korzyści ekologicznych, właściciele tych pojazdów mogą
02 czerwca 2024
Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy to ważny, ale często skomplikowany proces dla wielu kierowców w Polsce. Aby uniknąć problemów i opóźnień, kluczowe jest zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów i dokładne zapoznanie
19 maja 2024
Akcyza za samochód stanowi znaczący element finansowej rzeczywistości każdego, kto zdecyduje się na import pojazdu lub zakup nowego samochodu w Polsce. Jest to podatek, który należy uiścić nie tylko ze