×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

29 listopada 2023

Cena samochodów Tesla 2023/2024

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Kupno samochodu to zawsze duża decyzja. Wybór marki i modelu, decyzja o finansowaniu - to wszystko wymaga starannego rozważenia. Jeśli myślisz o elektryfikacji swojego doświadczenia z jazdy, możliwe, że rozważasz zakup Tesli. Ale jakie są rzeczywiste koszty posiadania takiego pojazdu? Jaka jest cena samochodu Tesla? Przyjrzyjmy się bliżej.

 

Ceny modeli Tesla

 

Tesla oferuje kilka różnych modeli, każdy z nich ma swoją cenę. Te samochody elektryczne są znane ze swojej luksusowej klasy i imponującej wydajności, co oznacza, że nie są to najtańsze pojazdy na rynku.

 

Tesla Model S

 

Model S to flagowy model Tesli, znany z luksusowego wyposażenia i imponujących osiągów. W Polsce ceny dla tego modelu zaczynają się od około 550 000 zł. Warto jednak pamiętać, że jest to cena bazowa, a dodatkowe wyposażenie i funkcje mogą zwiększyć koszt.

 

  • Tesla Model S (wersja z dwoma silnikami) – 553 990 zł
  • Tesla Model S (wersja z trzema silnikami) – 666 990 zł

 

Tesla Model X

 

Model X to SUV Tesli, który jest popularny wśród rodzin i osób potrzebujących więcej miejsca. Koszt tego modelu zaczyna się od około 590 000 zł.

 

  • Tesla Model X (wersja z dwoma silnikami) – 592 990 zł
  • Tesla Model X (wersja z trzema silnikami) – 683 990 zł

 

Tesla Model 3

 

Model 3 to kompaktowy sedan, który jest najbardziej przystępny cenowo w ofercie Tesli. Cena bazowa tego modelu w Polsce wynosi około 250 000 PLN.

 

  • Tesla Model 3 (wersja z napędem na tylną oś) – 219 990 zł
  • Tesla Model 3 (wersja z napędem na obie osie) – 254 990 zł
  • Tesla Model 3 Performance (wersja z napędem na obie osie) – 284 990 zł

 

Tesla Model Y

 

Model Y to najnowszy model w ofercie Tesli. Jest to kompaktowy SUV, który jest dostępny w trzech wersjach, z cenami zaczynającymi się od 224 990 PLN.

 

  • Tesla Model Y (wersja z jednym silnikiem) – 224 990 zł
  • Tesla Model Y (wersja z dwoma silnikami) – 269 990 zł
  • Tesla Model Y Performance (wersja z dwoma silnikami) – 299 990 zł

 

Koszty utrzymania Tesli

 

Posiadanie Tesli to nie tylko koszt zakupu. Musisz również wziąć pod uwagę koszty utrzymania samochodu. Są to między innymi koszty ładowania baterii, serwisowania oraz ewentualnej wymiany baterii.

 

Koszt ładowania baterii

 

Ładowanie Tesli jest generalnie tańsze niż tankowanie paliwa. Koszt ładowania zależy od wielu czynników, takich jak typ pojazdu, sposób jazdy, sezon (letni czy zimowy) i miejsce ładowania (dom czy stacja). Koszt ładowania w domu może wynosić od 15 do 30 złotych za 100 km, podczas gdy na komercyjnych stacjach ładowania opłaty mogą dochodzić nawet do 60 złotych za 100 km.

 

Koszt wymiany baterii

 

Wymiana baterii w Tesli to potencjalnie duży wydatek. Standardowy koszt to około 13 000 dolarów, ale może on wzrosnąć nawet do trzykrotności tej kwoty w skomplikowanych przypadkach. Dobrą wiadomością jest to, że Tesla oferuje gwarancję na swoje baterie, a ich trwałość jest imponująca - mogą one wytrzymać nawet do 800 000 km.

 

Często zadawane pytania

 

Ile kosztuje Tesla Model S w Polsce?

 

Ostatnie dane wskazują na cenę początkową około 550 000 zł.

 

Jaka jest cena Tesli Model X?

 

Bazowa cena Tesli Model X wynosi około 590 000 zł.

 

Czy Model 3 to najtańsza Tesla?

 

Tak, Model 3 to najtańsza Tesla dostępna w Polsce, z ceną początkową około 220 000 zł.

 

Wnioski

 

Tesla nie jest tanim samochodem, ale oferuje technologię i innowacje na najwyższym poziomie. Dla osób z ograniczonym budżetem, Model 3 będzie najbardziej opłacalnym wyborem. Kiedy pytasz „Ile kosztuje Tesla?”, pamiętaj, że wartość tego samochodu nie polega tylko na cenie – to inwestycja w przyszłość i ekologię.

 

Akcyza Warszawa

 

Jeśli zdecydujesz się na zakup Tesli, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która pomoże Ci w załatwieniu wszystkich formalności związanych z rejestracją samochodu i ubezpieczeniem. Taką firmą jest Akcyza Warszawa, która oferuje kompleksowe usługi związane z akcyzą, rejestracją i ubezpieczeniem samochodów.

 

Dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi, Akcyza Warszawa jest w stanie zaoferować szybkie i efektywne usługi, oszczędzając Ci czas i eliminując konieczność osobistego załatwiania tych spraw. Możesz liczyć na ich wsparcie na każdym etapie procesu, od wyboru odpowiedniego ubezpieczenia, przez rejestrację samochodu, aż po załatwienie formalności związanych z akcyzą.

 

Podsumowanie

 

Kupno Tesli to inwestycja w przyszłość. Jest to samochód, który przyciąga wzrok na ulicach i jest symbolem ekologicznego podejścia do życia. Cena samochodu Tesla może wydawać się wysoka, ale warto pamiętać o korzyściach, które niesie ze sobą takie posiadanie - niższe koszty utrzymania, innowacyjne technologie i prestiż. Czy warto? To pytanie musisz zadać sobie sam.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

10 lutego 2024
Czy zastanawialiście się kiedyś, ile kosztuje sprowadzenie samochodu na zamówienie? Ta kwestia, z pozoru prosta, zawiera w sobie wiele niuansów, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczny koszt transakcji. Obejmuje standardowe
04 lutego 2024
Nieuszkodzone samochody z USA zyskują na popularności wśród entuzjastów motoryzacji. Czy warto jednak inwestować w takie pojazdy? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję. Dlaczego
04 lutego 2024
Wstęp Importowanie samochodu z USA może być korzystne pod wieloma względami. Obfitość modeli dostępnych na amerykańskim rynku motoryzacyjnym, a także atrakcyjne ceny, sprawiają, że ten kraj jest atrakcyjnym miejscem dla