Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
kontakt@akcyzawarszawa.pl
Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl
Zakres Usług
Akcyza za samochód
Rejestracja samochodu
Ubezpieczenia
Tłumaczenia dokumentów
Opinia rzeczoznawcy
Doradztwo w zakupie auta
Pozyskanie samochodu zza oceanu to przede wszystkim marzenie o posiadaniu unikatowej maszyny, której nie spotkamy na co dzień na naszych drogach. Przy tej okazji można również zaoszczędzić, ponieważ ceny aut na rynku amerykańskim są często bardziej atrakcyjne niż w Polsce. Niemniej jednak, aby cieszyć się legalną jazdą takim pojazdem na polskich drogach, konieczne jest dopełnienie szeregu formalności związanych z jego rejestracją. W tym artykule omówimy, jakie są dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu z USA.
Pierwszym krokiem po przybyciu pojazdu do kraju jest uiszczenie opłat importowych. Opłatami tymi są:
Załatwienie wszystkich formalności związanych z rejestracją pojazdu wymaga posiadania tłumaczonej dokumentacji samochodu. Wszystkie dokumenty związane z samochodem muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Należą do nich między innymi dowód rejestracyjny, karta pojazdu (jeśli została wydana) oraz umowa kupna-sprzedaży.
Przed rozpoczęciem procesu rejestracji, konieczne może być przystosowanie auta do europejskich przepisów. W USA samochody często są inaczej skonstruowane, dlatego mogą wymagać pewnych przeróbek. Najczęściej dotyczy to oświetlenia, licznika oraz układu wydechowego.
Po dopełnieniu wszystkich formalności, możemy udać się do Wydziału Komunikacji, aby zarejestrować nasz samochód. Przy sobie powinniśmy mieć:
Na zarejestrowanie pojazdu mamy 30 dni od dnia jego nabycia. W ciągu 14 dni od nabycia auta z USA trzeba uiścić opłatę celną oraz opłatę z tytułu VAT, natomiast w ciągu 30 dni należy zapłacić akcyzę.
Rejestracja samochodu z USA jest nieco droższa, niż w przypadku rejestracji pojazdu nabytego na polskim rynku. Koszt rejestracji wynosi 260 złotych.
Przed rozpoczęciem procesu rejestracji warto również pomyśleć o ubezpieczeniu samochodu. Możemy zdecydować się na polisę krótkoterminową (do 30 dni), która pozwoli nam na swobodne poruszanie się po drogach, zanim dopełnimy formalności związanych z rejestracją. Później powinniśmy wykupić już standardowe, całoroczne ubezpieczenie OC. Przez naszą firmę możemy dla Ciebie zorganizować opłacenie akcyzy oraz ubezpieczenia samochodu.
Tak, istnieją serwisy, które umożliwiają sprawdzenie historii pojazdu przed jego zakupem. Z ich pomocą możemy dowiedzieć się na przykład o ewentualnych kolizjach, w których uczestniczyło auto.
Może się zdarzyć, że pracownicy wydziałów komunikacji będą mieli wątpliwości i odmówią rejestracji samochodu, na przykład gdy dokumentacja jest niepełna.
Nie, należy pamiętać również o kosztach transportu, które mogą być znaczne. W celu uniknięcia przepłacania warto skorzystać z oferty firm zajmujących się profesjonalnym sprowadzaniem pojazdów z USA.
Sprowadzenie i rejestracja samochodu z USA to proces wymagający od nas zaplanowania i dopełnienia szeregu formalności. Mimo to, dla wielu miłośników amerykańskich pojazdów jest to droga, którą chętnie podążą, aby móc cieszyć się swoim wymarzonym autem.
Umowę oraz wnioski do urzędu do pobrania znajdziesz tutaj.
Pamiętajmy, że przyspieszyć cały proces może korzystanie z usług doświadczonej firmy, która pomoże nam w załatwieniu wszystkich formalności, zarówno na terenie USA, jak i w Polsce. Dzięki temu proces sprowadzenia i rejestracji samochodu z USA stanie się znacznie prostszy i mniej stresujący.