×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

12 listopada 2023

Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu z zagranicy

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Rejestracja pojazdu sprowadzonego z zagranicy to proces wymagający spełnienia pewnych formalności i zebrania odpowiednich dokumentów. Dowiedz się, jakie są dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu z zagranicy i jak przebiega cały proces.

 

Zakup samochodu za granicą – sprawdzenie stanu technicznego

 

Pierwszym krokiem, jaki powinien podjąć każdy, kto planuje zakup samochodu za granicą, jest dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdu. Warto skorzystać z pomocy doświadczonego mechanika lub specjalistycznych firm, które oferują usługi sprawdzania historii pojazdu, jak na przykład Akcyzawarszawa.pl.

 

Wskazówka: Jeśli nie masz możliwości osobiście sprawdzić samochodu, rozważ zlecenie tego zadania firmie specjalizującej się w sprowadzaniu samochodów z zagranicy. Dzięki temu możesz być pewien, że pojazd, który kupujesz, jest w dobrym stanie technicznym i nie ma ukrytych wad.

 

Transport samochodu do Polski

 

Po zakupie samochodu, musisz zadbać o jego transport do Polski. Możesz to zrobić na dwa sposoby: skorzystać z usług firmy transportowej, która przewiezie samochód na lawecie, lub samodzielnie przewieźć pojazd „na kołach”, pod warunkiem, że posiadasz tzw. tablice wywozowe i krótkoterminowe ubezpieczenie OC.

 

Tłumaczenie dokumentów

 

Kolejnym krokiem jest tłumaczenie dokumentów samochodu na język polski. Tłumaczenia muszą być wykonane przez tłumacza przysięgłego. Dotyczy to dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu (jeśli została wydana) oraz umowy kupna-sprzedaży. Firmy takie jak Akcyzawarszawa.pl oferują kompleksowe usługi tłumaczenia dokumentów związanych z rejestracją samochodu.

 

Uwaga: W przypadku samochodów sprowadzanych z krajów Unii Europejskiej nie jest wymagane tłumaczenie dowodu rejestracyjnego. (Chyba że są dopiski)

 

Wypełnienie wniosku o rejestrację

 

Następnie musisz wypełnić wniosek o rejestrację samochodu. Wniosek ten jest dostępny w wydziale komunikacji lub na jego stronie internetowej. W wniosku należy podać wszystkie niezbędne informacje na temat pojazdu, takie jak marka, model, rok produkcji, numer VIN, dotychczasowy numer rejestracyjny, numer karty pojazdu (jeśli została wydana) oraz dane właściciela pojazdu.

 

Akcyza i ubezpieczenie OC

 

Przed zarejestrowaniem samochodu w Polsce musisz również zapłacić podatek akcyzowy. Wysokość tego podatku zależy od wartości samochodu oraz pojemności silnika. W przypadku samochodów sprowadzanych z krajów Unii Europejskiej, podatek akcyzowy jest naliczany w oparciu o cenę zakupu samochodu, podaną w umowie kupna-sprzedaży.

 

Również ważne jest wykupienie polisy OC. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie, które pokrywa koszty ewentualnych szkód wyrządzonych innym uczestnikom ruchu drogowego.

 

Złożenie wniosku i dokumentów w wydziale komunikacji

 

Po zebraniu wszystkich dokumentów, musisz złożyć wniosek o rejestrację samochodu w wydziale komunikacji. Proces ten powinien trwać od kilku do kilkunastu dni. Po zakończeniu procesu rejestracji otrzymasz polskie tablice rejestracyjne oraz dowód rejestracyjny.

 

Koszty rejestracji samochodu z zagranicy

 

Koszt rejestracji samochodu z zagranicy składa się z kilku elementów. Poza opłatą za wniosek o rejestrację, musisz również zapłacić za wydanie dowodu rejestracyjnego, tablic rejestracyjnych oraz za znaki legalizacyjne na tablice. Dodatkowo, jeżeli zdecydujesz się na indywidualne tablice rejestracyjne, musisz liczyć się z dodatkowym kosztem.

 

Podsumowanie: Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy to proces, który wymaga spełnienia pewnych formalności i zebrania odpowiednich dokumentów. Dzięki usługom firm takich jak Akcyzawarszawa.pl, cały proces może przebiegać sprawnie i bezproblemowo.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

27 kwietnia 2024
Sprowadzanie aut hybrydowych z USA staje się coraz bardziej opłacalne dzięki obniżonym cłom importowym, co sprawia, że akcyza na hybrydy z USA zyskuje na znaczeniu wśród importerów. Zrozumienie zasad akcyzy
10 lutego 2024
Czy zastanawialiście się kiedyś, ile kosztuje sprowadzenie samochodu na zamówienie? Ta kwestia, z pozoru prosta, zawiera w sobie wiele niuansów, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczny koszt transakcji. Obejmuje standardowe
04 lutego 2024
Nieuszkodzone samochody z USA zyskują na popularności wśród entuzjastów motoryzacji. Czy warto jednak inwestować w takie pojazdy? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję. Dlaczego