×

Akcyza za samochód & Rejestracja samochodu

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

22 sierpnia 2023

Numer EORI - jak wygląda, jak go uzyskać, a także inne kluczowe informacje

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w zakresie handlu międzynarodowego, musisz znać odpowiedzi na pytania, takie jak: "Co to jest numer EORI?" i "Jak uzyskać numer EORI?". W tym artykule dowiesz się, jak wygląda numer EORI, jak go uzyskać i wiele więcej.

 

Czym jest numer EORI?

 

EORI, czyli Economic Operators' Registration and Identification, to system, który umożliwia rejestrację i identyfikację podmiotów gospodarczych w Unii Europejskiej. Każdy przedsiębiorca, który dokonuje operacji celnych na obszarze UE, musi posiadać unikalny numer EORI. Jest to jeden z kluczowych elementów programu e-Customs, który ma na celu stworzenie "bezpapierowego" środowiska dla administracji celnej i handlu w Unii Europejskiej.

 

Podstawowe informacje:

 

  • Numer EORI jest wymagany dla wszystkich przedsiębiorców dokonujących operacji celnych na obszarze UE.

 

  • Numer EORI jest unikalny dla każdego przedsiębiorcy i nadaje się go jednorazowo.

 

  • Numer EORI ułatwia pracę administracji celnej, skraca czas trwania odpraw celnych i ogranicza obieg dokumentów papierowych.

 

Jak wygląda numer EORI?

 

Numer EORI składa się z liter i cyfr. Dla podmiotów zarejestrowanych w Polsce numer EORI składa się z liter PL, numeru NIP uzupełnionego pięcioma zerami. Dla podmiotów zarejestrowanych w innych krajach UE, numer EORI składa się z kodu kraju i unikalnego ciągu cyfr.

Na przykład, numer EORI polskiej firmy może wyglądać tak: PL12345678900000.

 

Jak uzyskać numer EORI?

 

Aby uzyskać numer EORI, musisz złożyć wniosek o jego nadanie. Proces ten odbywa się online i jest dość prosty do zrealizowania. Poniżej prezentujemy kroki, które musisz podjąć, aby uzyskać numer EORI:

 

1. Załóż konto na platformie PUESC

 

Platforma Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC) to serwis internetowy udostępniający szereg elektronicznych usług oferowanych przez administrację skarbową. Aby założyć konto, musisz być pełnoletnią osobą fizyczną, bez względu na narodowość. Możesz posiadać tylko jedno aktywne konto.

 

2. Złóż wniosek o nadanie numeru EORI

 

Po założeniu konta na PUESC, musisz złożyć wniosek o nadanie numeru EORI. Wniosek ten składa się online, poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie PUESC.

 

3. Poczekaj na nadanie numeru EORI

 

Po złożeniu wniosku, musisz poczekać na nadanie numeru EORI. Czas ten zwykle wynosi kilka dni roboczych. Po nadaniu numeru, otrzymasz go drogą elektroniczną na swoje konto PUESC.

 

Weryfikacja numeru EORI

 

Po otrzymaniu numeru EORI, warto go zweryfikować. Można to zrobić na stronie Komisji Europejskiej, wprowadzając swój numer EORI do odpowiedniego pola. Jeśli numer jest prawidłowy, system pokaże podstawowe informacje o Twoim podmiocie.

 

Czy każdy musi mieć numer EORI?

 

Odpowiedź brzmi: nie. Numer EORI jest wymagany tylko dla przedsiębiorców, którzy dokonują operacji celnych na obszarze UE. Osoby fizyczne, które importują towary do celów prywatnych, nie muszą posiadać numeru EORI.

 

Jakie są konsekwencje nieposiadania numeru EORI?

 

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i nie posiadasz numeru EORI, nie będziesz mógł przeprowadzić odprawy celnej. Może to prowadzić do opóźnień w dostawie towarów, a nawet do nałożenia na Ciebie kar finansowych.

 

Podsumowanie

 

Numer EORI to kluczowy element prowadzenia działalności gospodarczej związanego z handlem międzynarodowym. Posiadanie tego numeru ułatwia kontakt z organami celnymi i przyspiesza proces odprawy celnej. Jeśli więc planujesz prowadzić działalność handlową z krajami spoza UE, powinieneś jak najszybciej załatwić numer EORI.

 

Jeśli nie chcesz przejść przez proces uzyskiwania numeru EORI, ale nadal chcesz prowadzić działalność handlową z krajami spoza UE, skorzystaj z usług firmy akcyzawarszawa.pl. Firma ta zajmuje się rejestracją samochodów dla klienta i oferuje najtańsze ubezpieczenia. Dzięki niej możesz skupić się na prowadzeniu swojego biznesu, a firma zajmie się wszystkimi formalnościami związanymi z importem i eksportem towarów. Uzyskanie numeru EORI nigdy nie było łatwiejsze!

Ciekawostka: Czy wiesz, że numer EORI został wprowadzony w 2009 roku jako część programu e-Customs Unii Europejskiej? Program ten ma na celu ułatwienie i przyspieszenie procesu odprawy celnej poprzez cyfryzację procesów i dokumentów.

Kalkulator Akcyzy

02 października 2023
Wyobraź sobie, że masz własną firmę taksówkarską. Możesz obsługiwać klientów w swoim mieście, zapewniać im wygodne i bezpieczne przejazdy. Ale przed rozpoczęciem działalności musisz uzyskać licencję na taksówkę dla firmy.
01 października 2023
Szukasz dobrego, używanego samochodu w atrakcyjnej cenie? Niemcy są doskonałym miejscem do znalezienia takiego pojazdu. Samochody sprowadzone z Niemiec często są w lepszym stanie niż te dostępne na polskim rynku.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the
30 sierpnia 2023
  If you have recently purchased a German car or intend to import one into Poland, you might be wondering how to register your new acquisition. Registering a foreign car in