Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.
Zadzwoń do nas
Napisz do nas
kontakt@akcyzawarszawa.pl
Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl
Zakres Usług
Akcyza za samochód
Rejestracja samochodu
Ubezpieczenia
Tłumaczenia dokumentów
Opinia rzeczoznawcy
Każdy właściciel samochodu chce, aby jego pojazd działał jak najdłużej i jak najskuteczniej. Z tego powodu często zwracają się do różnych metod konserwacji, takich jak płukanie silnika. Jednak czy ta procedura jest rzeczywiście korzystna dla naszego samochodu, czy może prowadzić do problemów? Czy warto stosować płukanki do silnika? Sprawdzamy fakty i mity związane z tą kwestią.
Płukanie silnika to proces, który polega na przepuszczeniu specjalnej cieczy przez układ smarowania pojazdu. Celem jest usunięcie nagromadzonych osadów i zanieczyszczeń, które mogły gromadzić się w silniku podczas jego eksploatacji. Jest to metoda stosowana zarówno w silnikach benzynowych, jak i Diesla, a jej głównym zadaniem jest zapewnienie czystości i efektywności pracy silnika.
Zanieczyszczenia powstają w trakcie aktywnej pracy silnika. W prawidłowo działającej jednostce napędowej zanieczyszczenia są usuwane przez olej silnikowy, a następnie zatrzymywane przez filtr oleju. Dlatego tak istotną kwestią jest regularna wymiana oleju i filtrów. Powstawaniu zanieczyszczeń sprzyja sportowa jazda, dynamiczna jazda zaraz po uruchomieniu silnika, a także częste pokonywanie krótkich dystansów po mieście. Nie od dziś wiadomo, że bardzo korzystne dla silnika są regularne wyprawy na drogi szybkiego ruchu, gdy mamy okazję nieco „przedmuchać” silnik.
Płukanie silnika to czynność, która z założenia ma przynieść naszemu pojazdowi same korzyści. Czysty silnik, to silnik, który pracuje sprawniej, zużywa mniej paliwa i jest mniej podatny na awarie. Jednakże, płukanie silnika nie zawsze kończy się tak pozytywnie, jakbyśmy tego oczekiwali. Czasem, po płukance, zamiast poprawy, mogą pojawić się problemy.
Jednym z najczęstszych problemów po płukance silnika jest spadek ciśnienia oleju. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Nagromadzone zanieczyszczenia w silniku często "zatykają" niektóre drobne kanały olejowe. Podczas płukania te zanieczyszczenia są usuwane, a co za tym idzie, kanały olejowe stają się bardziej przepustowe. To może spowodować spadek ciśnienia oleju.
Kolejnym problemem, który może wystąpić po płukance silnika, jest zwiększone zużycie paliwa. W wyniku oczyszczenia układu smarowania, silnik zaczyna działać sprawniej, co może prowadzić do zwiększonego zużycia paliwa.
Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących płukania silnika jest to, czy jest to bezpieczne dla naszego pojazdu. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i zależy od wielu czynników, takich jak wiek i stan naszego samochodu, rodzaj używanego oleju silnikowego, a nawet nasz styl jazdy. W przypadku nowszych silników, zastosowanie płukanki jest zazwyczaj bezpieczne i może przynieść wiele korzyści.
Jednak w przypadku starszych, bardziej wyeksploatowanych pojazdów, może to prowadzić do pewnych problemów, takich jak rozszczelnienie silnika.
Stosowanie płukanki do silnika ma sens, gdy zauważymy, że nasz silnik zaczyna działać mniej sprawnie, zużywa więcej paliwa, a także gdy zauważymy obecność zanieczyszczeń w oleju silnikowym. Możemy również zdecydować się na płukanie silnika jako część regularnej konserwacji naszego pojazdu. W każdym przypadku, decyzję o zastosowaniu płukanki do silnika powinniśmy podjąć po konsultacji z doświadczonym mechanikiem.
Chcesz uniknąć problemów związanych z akcyzą za importowany samochód? Skorzystaj z usług firmy Akcyzawarszawa.pl, która oferuje pomoc w sprawach związanych z akcyzą dla samochodów importowanych z zagranicy na terenie całej Polski. Firma zajmuje się także rejestracją samochodów w Warszawie oraz ubezpieczeniem samochodów. Skorzystaj z ich usług i ciesz się bezproblemowym użytkowaniem swojego pojazdu!