×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

05 listopada 2023

Rejestracja i koszty związane z samochodem sprowadzonym z Niemiec

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Kupno samochodu za granicą, szczególnie w Niemczech, staje się coraz popularniejsze wśród Polaków. Taka decyzja wiąże się jednak z koniecznością dopełnienia szeregu formalności oraz poniesieniem dodatkowych kosztów. W tym artykule dowiesz się, jak wygląda proces rejestracji auta sprowadzonego z Niemiec oraz jakie opłaty trzeba uregulować.

 

Dlaczego warto sprowadzić samochód z Niemiec?

 

Na niemieckim rynku wtórnym samochodów, można znaleźć zadbane, dobrze wyposażone i bardzo korzystne cenowo pojazdy. Samochody z Niemiec można też sprowadzić w pełni legalnie i bardzo łatwo, co ma ogromne znaczenie, dlatego ściąganie aut z zagranicy jest w naszym kraju powszechną praktyką.

Niemcy znani są z dbałości o stan techniczny swoich pojazdów, a nieuczciwi sprzedawcy rzadziej próbują zataić ważne informacje o historii samochodu. Ponadto, stan dróg w Niemczech jest zdecydowanie lepszy niż w Polsce, co ma pozytywny wpływ na kondycję pojazdów.

 

Formalności związane z rejestracją samochodu z Niemiec

 

Rejestracja samochodu sprowadzonego z Niemiec nie jest trudna, jednak trzeba przygotować się zarówno na koszty, jak i konieczność wypełnienia wszelkich niezbędnych procedur. Procedurę rejestracji samochodu z zagranicy określają przepisy Prawa o ruchu drogowym. Rejestracji dokonuje się na wniosek nowego właściciela, czyli Ciebie. Na złożenie wniosku rejestracyjnego masz 30 dni od zawarcia umowy kupna-sprzedaży.

 

Dokumenty niezbędne do rejestracji

 

Aby zarejestrować samochód, potrzebne będzie przedstawienie w urzędzie następujących dokumentów:

 • Dokument tożsamości,
 • Wniosek o rejestrację pojazdu,
 • Dokument potwierdzający własność pojazdu (np. umowę kupna lub sprzedaży, fakturę),
 • Dotychczasowe tablice rejestracyjne pojazdu,
 • Potwierdzenie wniesienia wszystkich opłat,
 • Kartę pojazdu (o ile została wydana),
 • Dowód rejestracyjny,
 • Zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego (o ile w dowodzie rejestracyjnym nie ma wpisu o ważnym badaniu technicznym).

 

Koszty rejestracji samochodu z Niemiec

 

Oprócz kosztów zakupu auta w Niemczech trzeba ponieść szereg dodatkowych opłat po sprowadzeniu auta do Polski. Zastanawiasz się, ile kosztuje rejestracja samochodu? Poniżej przedstawiamy szacunkowe koszty:

 

 • Podatek akcyzowy - w ciągu 14 dni od przekroczenia granicy samochodem sprowadzonym z Niemiec, musisz złożyć w urzędzie skarbowym deklarację AKC-U/S. Możesz to zrobić osobiście, składając papierowy formularz lub elektronicznie za pomocą strony: https://puesc.gov.pl/. Następnie po złożeniu deklaracji AKC-U/S, w ciągu 30 dni musisz opłacić podatek akcyzowy.
 • Tłumaczenie dokumentów - wszystkie dokumenty, które są niezbędne do rejestracji auta w Polsce, muszą zostać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Koszt tłumaczenia zależy od tłumacza, ale zwykle wynosi około 150 zł.
 • Badanie techniczne - koszt badania technicznego to około 100-200 zł.
 • Opłaty rejestracyjne - koszt rejestracji auta w urzędzie to około 256 zł.

 

Koszty ubezpieczenia samochodu z Niemiec

 

Koszt ubezpieczenia samochodu sprowadzonego z Niemiec zależy od wielu czynników, takich jak marka i model samochodu, rok produkcji, pojemność silnika, a także wiek i doświadczenie kierowcy.

 

Porównywarka OC AC Akcyzawarszawa.pl pozwoli na szybkie porównanie wszystkich, ciekawych ofert dziesiątek towarzystw ubezpieczeniowych funkcjonujących na polskim rynku.

 

Podsumowanie

 

Sprowadzenie samochodu z Niemiec wiąże się z koniecznością dopełnienia szeregu formalności oraz poniesieniem dodatkowych kosztów. Jednak dzięki temu procesowi, możemy stać się właścicielami dobrze utrzymanego auta, które spełnia nasze oczekiwania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skorzystać z usług firmy, która specjalizuje się w tego typu usługach. W takim przypadku polecamy firmę Akcyzawarszawa.pl, która pomoże Ci w całym procesie rejestracji samochodu sprowadzonego z zagranicy, zapewniając profesjonalne usługi w zakresie opłaty akcyzowej, ubezpieczenia samochodu i więcej.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

03 czerwca 2024
W obliczu rosnących wymagań środowiskowych i technologicznych rewolucji, pojazdy hybrydowe coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na globalnych rynkach motoryzacyjnych, w tym w Polsce. Oprócz korzyści ekologicznych, właściciele tych pojazdów mogą
02 czerwca 2024
Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy to ważny, ale często skomplikowany proces dla wielu kierowców w Polsce. Aby uniknąć problemów i opóźnień, kluczowe jest zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów i dokładne zapoznanie
19 maja 2024
Akcyza za samochód stanowi znaczący element finansowej rzeczywistości każdego, kto zdecyduje się na import pojazdu lub zakup nowego samochodu w Polsce. Jest to podatek, który należy uiścić nie tylko ze