Nie masz czasu stać w kolejkach?

Wypełnij szybki formularz my przyjedziemy po dokumenty i zarejestrujemy samochód oraz przywieziemy dokumenty i nowe tablice rejestracyjne.

 

Wypełnij szybki formularz

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Numer telefonu
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Wnioski do rejestracji oraz pełnomocnictwa do rejestracji samochodu - Do pobrania < Kliknij

Lista wydziałów Komunikacji w Warszawie - Lista < Kliknij

Akcyza za samochód - Rejestracja samochodu - Najczęściej zadawane pytania < kliknij

 

 

Zobacz również inne artykuły

Wystarczy że skorzystasz z naszych usług. ekspresowa rejestracja auta - ZAREJESTRUJ TERAZ

Nie masz czasu stać w kolejkach?

Na tej stronie dowiesz się jak zarejestrować pojazd, dla cudzoziemców oraz dla obywateli Polski.

Rejestracja samochodu Warszawa. Krok po kroku

                                            JAK ZAREJESTROWAĆ SAMOCHÓD W WARSZAWIE

 

1.REJESTRACJA POJAZDU PRZEZ OBYWATELA POLSKI

 

Obywatel Polski może zarejestrować swój pojazd w dzielnicy w której jest zameldowany lub w której zamieszkuje po podpisaniu oświadczenia, w którym wpisuje adres pod którym aktualnie zamieszkuje. Jeżeli ktoś jest zameldowany na terenie Polski a zamieszkuje w Warszawie również może zarejestrować pojazd ale warunkiem jest podpisanie oświadczenia podając adres zamieszkania.

 

W Warszawie każda dzielnica ma swój Wydział Komunikacji otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 a w poniedziałki 8.00-18.00.

 

Niezależnie czy chcemy zarejestrować pojazd nowy, używany, sprowadzony, należy wypełnić wniosek rejestracyjny, który można znaleźć w urzędzie. Do wypełnionego wniosku należy dołączyć właściwe dokumenty:

- jeżeli jest to nowy samochód kupiony w salonie, potrzebna będzie faktura zakupu, karta pojazdu, dokument zgodności    WE (homologacja) oraz dokument o danych pojazdu. Takie dokumenty są przygotowywane przez salon.

 

- jeżeli jest to samochód używany kupiony na terenie Polski, potrzebna będzie faktura (jeżeli auto kupione jest od firmy)    lub umowa (jeżeli auto jest kupione od osoby fizycznej). Te dokumenty  musza być w oryginale. Dodatkowo trzeba mieć ze sobą Dowód Rejestracyjny, Kartę Pojazdu i tablice rejestracyjne. Jeżeli auto kupimy od osoby, która nie   występuje w Dowodzie Rejestracyjnym to należy mieć ze   sobą wszystkie umowy pośrednie i one także muszą być w oryginale.

 

- jeżeli jest to samochód sprowadzony za granicy, potrzebna    będzie faktura zakupu (jeżeli auto było kupione od firmy)     lub umowa zakupu (jeżeli auto było kupione od osoby   fizycznej), dowód rejestracyjny obowiązujący w danym kraju, tłumaczenia, badanie techniczne przeprowadzone w Okręgowej Stacji Diagnostycznej, potwierdzenie zapłaty   akcyzy lub zwolnienie z akcyzy jeżeli jest to auto ciężarowe  do 3,5 tony, oświadczenie o dacie przekroczenia granicy, tablice rejestracyjne lub przy ich braku oświadczenie o   braku tablic.

 

2. REJESTRACJA POJAZDU PRZEZ OBCOKRAJOWCA

 

Obcokrajowcy rejestrują auto w Wydziale Komunikacji, który znajduje się na ul. Kruczkowskiego 2, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, w poniedziałki od 8.00 - 18.00.

 

Obcokrajowcy, którzy są obywatelami UE muszą mieć ze sobą nadanie numeru PESEL, ważne zameldowanie oraz Kartę Obywatela UE wydawaną przez Wojewodę Mazowieckiego oraz paszport.

 

Obcokrajowcy, którzy nie są obywatelami UE muszą mieć ze sobą nadanie numeru PESEL, ważne zameldowanie, Kartę Pobytu lub paszport (w chwili pandemii visa nie musi być ważna). 

 

Pozostałe dokumenty do rejestracji muszą być takie same jak przy rejestracji obywatela Polski.

 

 

W dniu zarejestrowania pojazdu należy wykupić polisę ubezpieczeniową. 

 

Uwaga!!!

Samochód kupiony w kraju należy zarejestrować w ciągu 60 dniu od daty zakupu, podobnie jest z samochodem kupionym za granicą ale tylko na terenie UE. Auta zakupionego poza UE nie musimy rejestrować w przepisowych 60 dniach (ponieważ nie zawsze auto dotrze do kraju w takim czasie).

Kara za nieterminowe zarejestrowanie pojazdu wynosi od 200 do 1000 zł

 

 

3. REJESTRACJA POJAZDU ZABYTKOWEGO

 

Aby zarejestrować samochód zabytkowy potrzebne są następujące dokumenty:

- umowa lub faktura zakupu 

- dowód rejestracyjny (jeżeli się zachował)

- karta pojazdu (jeżeli była wydana)

- tłumaczenia umowy i dowodu rejestracyjnego (jeżeli samochód jest sprowadzony za granicy)

- zaświadczenie o wpisaniu pojazdu na listę zabytków (taki dokument otrzymuje się od konserwatora zabytków po złożeniu odpowiednich dokumentów tj wniosku o wpisanie na listę zabytków oraz "białą kartę" sporządzoną przez rzeczoznawcę samochodowego)

- badanie techniczne specjalne dla samochodu zabytkowego

- zwolnienie z akcyzy wydane przez Urząd Skarbowy lub decyzja o braku obowiązku zapłaty akcyzy także wydawana przez niektóre Urzędy Skarbowe.

- tablice rejestracyjne 

 

Uwaga!!!

Jeżeli auto z jakiś powodów nie może być zarejestrowane w ciągu ustawowych 60 dni, to należy zgłosić w Wydziale Komunikacji nabycie pojazdu. W tym przypadku do wniosku o nabycie pojazdu należy dołączyć kopię umowy lub faktury. 

 

 

Jak zarejestrować samochód w Warszawie dla cudzoziemców


Koszty rejestracji poszczególnych pojazdów

 • 256,00 zł – Samochód sprowadzony z zagranicy
 • 180,50 zł – Samochód krajowy z wymianą tablic
 • 81 zł – Samochód krajowy bez wymiany tablic
 • 197,00 zł – Motocykl sprowadzony z zagranicy
 • 121,50 zł – Motocykl krajowy
 • 81 zł – Motocykl bez wymiany tablicy
 • 121,50 zł – Przyczepa
 • 81 zł – Przyczepa bez wymiany tablicy
 • 121,50 zł – Ciągnik rolniczy
 • 81 zł – Ciągnik rolniczy bez wymiany tablicy
 • 111,50 zł – Motorower
 • 81 zł – motorower bez wymiany tablicy
 • 17 zł – Pełnomocnictwo

AKCYZA

WARSZAWA.PL