×

Akcyza za samochód & Rejestracja samochodu

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

29 maja 2023

Akcyza za samochód Jelenia góra

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

Adres: Thebesiusa 1, 58-506 Jelenia Góra

Godziny otwarcia: Otwarte do 18:00

Telefon: 75 647 35 00

Wizyty i dodatkowe informacje: podatki.gov.pl

 

Akcyza za samochód - Co to jest?

 

Akcyza to specjalny rodzaj podatku, który jest często stosowany do towarów luksusowych lub szkodliwych dla zdrowia, takich jak alkohol i tytoń. W przypadku samochodów, akcyza jest płacona przy pierwszej rejestracji samochodu.

 

Stawki akcyzy w Jeleniej Górze

 

Stawki akcyzy dla samochodów różnią się w zależności od typu i pojemności silnika:

 • Do 2000 cm3: 3,1% wartości samochodu
 • Powyżej 2000 cm3: 18,6% wartości samochodu
 • Dla samochodów hybrydowych stawki akcyzy są o 50% niższe:

 • HEV/MHEV powyżej 2000 cm3 do 3500 cm3: 9,3%
 • PHEV powyżej 2000 cm3 do 3500 cm3: 9,3%
 • HEV/MHEV do 2000 cm3: 1,55%

 

Akcyza za samochód w Jeleniej Górze - jak to zrobić?

 

Poniżej znajduje się prosty poradnik krok po kroku, który pomoże Ci w procesie akcyzowym:

 

 • Zgłoszenie samochodu do urzędu skarbowego: Pierwszym krokiem jest zgłoszenie samochodu do urzędu skarbowego. Możesz to zrobić osobiście lub online.

 • Ocena wartości samochodu: Następnie urząd skarbowy dokona oceny wartości Twojego samochodu. Ta wartość będzie podstawą do obliczenia kwoty akcyzy.

 • Płatność akcyzy: Kiedy już dowiesz się, ile wynosi akcyza, musisz zapłacić tę kwotę w ciągu 14 dni.

 • Odbiór dokumentów: Po zapłaceniu akcyzy, otrzymasz dokumenty potwierdzające zapłatę. Te dokumenty są potrzebne do rejestracji samochodu.

 • Warto zauważyć, że proces ten zazwyczaj trwa około 2 dni roboczych od momentu zapłacenia opłaty akcyzowej. Jednak czas ten może się różnić w zależności od indywidualnych okoliczności, takich jak obłożenie urzędu czy ewentualne opóźnienia w przetwarzaniu płatności.

 

 

FAQ

 

 • Czy muszę zapłacić akcyzę, jeśli kupiłem samochód używany? Tak, akcyza jest wymagana przy pierwszej rejestracji samochodu w Polsce, niezależnie od tego, czy jest to nowy, czy używany samochód.

 • Czy mogę odliczyć akcyzę od podatku dochodowego? Niestety, akcyza nie jest kosztem uzyskania przychodu, więc nie można jej odliczyć od podatku dochodowego.

 

Usługi Akcyzy za Samochód

Czy proces akcyzowy brzmi skomplikowanie? A może nie masz po prostu czasu na stanie w kolejce do urzędu celniczego? Nasza firma specjalizuje się w świadczeniu usług akcyzowych dla samochodów na terenie całej Polski, w tym w Jeleniej Górze.

Oferujemy kompleksową obsługę, od konsultacji po składanie dokumentów i płatność akcyzy. Wszystko to online, co oznacza, że możesz skorzystać z naszych usług bez konieczności wychodzenia z domu.

Pozwól nam zająć się formalnościami, a Ty skup się na ważniejszych rzeczach. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i jak możemy Ci pomóc.

Kalkulator Akcyzy

02 października 2023
Wyobraź sobie, że masz własną firmę taksówkarską. Możesz obsługiwać klientów w swoim mieście, zapewniać im wygodne i bezpieczne przejazdy. Ale przed rozpoczęciem działalności musisz uzyskać licencję na taksówkę dla firmy.
01 października 2023
Szukasz dobrego, używanego samochodu w atrakcyjnej cenie? Niemcy są doskonałym miejscem do znalezienia takiego pojazdu. Samochody sprowadzone z Niemiec często są w lepszym stanie niż te dostępne na polskim rynku.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the
30 sierpnia 2023
  If you have recently purchased a German car or intend to import one into Poland, you might be wondering how to register your new acquisition. Registering a foreign car in