Reading Progress and Time
× Progres czytania: 0%
Pozostały czas czytania: 0 min.
Przewiń na dół
📃

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Witamy na naszej stronie poświęconej rejestracji samochodów i formalnościom związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej! Zrozumieliśmy, że proces rejestracji pojazdów oraz spełnienie wymagań związanych z akcyzą i upoważnieniami może być skomplikowany. Dlatego stworzyliśmy tę stronę, aby ułatwić Ci dostęp do wszystkich niezbędnych formularzy i dokumentów. Poniżej znajdziesz sekcję do pobrania z linkami do formularzy potrzebnych do rejestracji samochodu oraz związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Sekcja do pobrania - Formularze i dokumenty

Formularze potrzebne do rejestracji samochodu:

  • Wniosek o rejestrację samochodu - Formularz niezbędny do złożenia w wydziale komunikacji w celu zarejestrowania samochodu. Wypełnienie tego wniosku jest obowiązkowe dla właściciela pojazdu.
    •  

Formularz UPL-1:

UPL-1 (Upoważnienie dla osób prowadzących działalność gospodarczą) - Formularz, który jest wykorzystywany do zgłaszania informacji o uprawnieniach i licencjach posiadanych przez właściciela pojazdu prowadzącego działalność gospodarczą. Jest to dokument niezbędny w przypadku wykonywania zawodów wymagających posiadania określonych uprawnień lub licencji (np. przewoźników drogowych).

Formularz AKC-UŚ:

AKC-US (Deklaracja do akcyzy) - Formularz stosowany do zgłaszania opłaty akcyzowej za samochód. Właściciel samochodu musi wypełnić ten formularz i złożyć go w odpowiednim urzędzie skarbowym.

Formularz PPS-1:

PPS-1 (Upoważnienie do akcyzy) - Formularz, który jest wykorzystywany do zgłaszania informacji o upoważnieniach do akcyzy posiadanych przez właściciela pojazdu. Jest to dokument niezbędny w przypadku wykonywania zawodów wymagających posiadania określonych uprawnień lub licencji w zakresie akcyzy (np. handel paliwami).

Upoważnienie do rejestracji:

Upoważnienie do rejestracji - Dokument, który pozwala osobie trzeciej na załatwienie formalności związanych z rejestracją samochodu w imieniu właściciela. Wypełnienie tego dokumentu jest obowiązkowe, jeśli właściciel pojazdu nie może osobiście zarejestrować samochodu.

Upoważnienie do rejestracji

PPS-1 Upoważnienie do akcyzy

AKC-US - Deklaracja do akcyzy 

UPL-1 upoważnienie dla osób prowadzących działalność gospodarczą