×

Akcyza za samochód & Rejestracja samochodu

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

03 czerwca 2023

Akcyza za samochód Piaseczno krok po kroku

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

Zakup samochodu z zagranicy wiąże się z koniecznością zapłacenia akcyzy. W przypadku samochodów sprowadzanych do Piaseczna, warto znać zasady obowiązujące w tej kwestii. W niniejszym artykule omówimy najważniejsze informacje dotyczące opłacania akcyzy na samochód w Piasecznie, w tym wysokość podatku, sposoby jego rozliczenia oraz zwrotów.

 

Akcyza za samochód online - Zaoszczędź czas i pieniądze

 

Czy jesteś mieszkańcem Piaseczna i niedawno kupiłeś samochód z zagranicy? Czy zastanawiałeś się nad koniecznością uiszczenia akcyzy za ten pojazd? Jesteś we właściwym miejscu!

 

Nasza usługa online do płacenia akcyzy za samochód pozwoli Ci zaoszczędzić cenny czas, eliminując konieczność osobistej wizyty w urzędzie celnym. Wystarczy kilka kliknięć, a akcyza zostanie uregulowana, bez konieczności opuszczania domu. Jest to wygodne i proste rozwiązanie, idealne dla osób, które cenią swój czas i komfort.

Jak to działa? Proces jest prosty i przejrzysty. Kliknij tutaj aby poznać szczegóły oferty

 

Czym jest akcyza?

 

Akcyza to podatek pośredni, który obciąża niektóre wybrane wyroby. W Polsce, podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, akcyza dotyczy m.in. wyrobów tytoniowych, alkoholowych, energetycznych oraz samochodów. W przypadku samochodów, akcyza ma na celu obniżenie ich konsumpcji oraz ochronę krajowego rynku motoryzacyjnego.

 

Kiedy należy zapłacić akcyzę?

 

Akcyza na samochód w Piasecznie jest wymagana, gdy sprowadzamy pojazd z zagranicy. Dotyczy to zarówno nowych, jak i używanych samochodów. Akcyza jest opłata jednorazową, a jej wysokość zależy od wartości pojazdu oraz jego pojemności silnika.

 

Podstawowe kategorie akcyzy na samochody

 

 • Import samochodu osobowego niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju,
 • Nabycie wewnątrzwspólnotowe samochodu niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym,
 • Pierwsza sprzedaż na terytorium kraju niezarejestrowanego samochodu, który został wyprodukowany na terytorium państwa zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

 

Jak obliczyć akcyzę na samochód w Piasecznie?

 

Aby obliczyć wartość akcyzy na samochód w Piasecznie, należy wziąć pod uwagę dwa czynniki: wartość pojazdu oraz pojemność silnika. Wartość pojazdu to cena, za którą został on zakupiony za granicą. Pojemność silnika jest istotna, gdyż wpływa na wysokość stawki akcyzy.

 

Stawki akcyzy

 

Stawki akcyzy na samochody osobowe w Piasecznie wynoszą:

 • 18,6% podstawy opodatkowania dla samochodów o pojemności silnika powyżej 2000 cm³,
 • 3,1% podstawy opodatkowania dla pozostałych samochodów osobowych.

Dla samochodów hybrydowych obowiązują niższe stawki akcyzy:

 • 9,3% podstawy opodatkowania dla samochodów o pojemności silnika spalinowego wyższej niż 2000 cm³, ale nie wyższej niż 3500 cm³,
 • 1,55% podstawy opodatkowania dla samochodów o pojemności silnika spalinowego równiej 2000 cm³ lub niższej.

 

Jak zapłacić akcyzę na samochód w Piasecznie?

 

Akcyzę na samochód w Piasecznie można zapłacić w urzędzie skarbowym osobiście lub za pośrednictwem internetu. Aby to zrobić online, należy skorzystać z Platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych na stronie: puesc.gov.pl. Po zalogowaniu się do platformy, użytkownik powinien wypełnić deklarację AKC-U/S oraz uiścić opłatę akcyzową.

 

Jakie dokumenty są potrzebne do zapłacenia akcyzy?

 

Do zapłacenia akcyzy na samochód w Piasecznie potrzebne są następujące dokumenty:

 • Umowa kupna-sprzedaży lub faktura zakupu pojazdu,
 • Dowód rejestracyjny pojazdu,
 • Potwierdzenie pozytywnego wyniku badania technicznego,
 • Polisa OC.

 

Zwrot akcyzy

 

W niektórych przypadkach można ubiegać się o zwrot akcyzy. Należy się on, gdy nastąpi eksport pojazdu lub zostanie on wywieziony z Polski w ramach dostawy wewnątrzwspólnotowej (wywóz na terytorium innego członka UE) samochodów osobowych. Aby otrzymać zwrot akcyzy, należy złożyć wniosek w terminie roku od dnia, w którym nastąpił eksport samochodu osobowego lub dostawa wewnątrzwspólnotowa.

 

Podsumowanie

 

Akcyza na samochód w Piasecznie to opłata, którą muszą uiścić osoby sprowadzające pojazdy z zagranicy. Wysokość akcyzy zależy od wartości pojazdu oraz jego pojemności silnika. Opłatę można uiścić osobiście w urzędzie skarbowym lub za pośrednictwem internetu. W niektórych przypadkach możliwy jest również zwrot akcyzy. Pamiętaj, że opłacenie akcyzy to nie jedyna formalność związana ze sprowadzeniem samochodu z zagranicy. Po jej opłaceniu, należy jeszcze zarejestrować pojazd oraz wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC.

Kalkulator Akcyzy

02 października 2023
Wyobraź sobie, że masz własną firmę taksówkarską. Możesz obsługiwać klientów w swoim mieście, zapewniać im wygodne i bezpieczne przejazdy. Ale przed rozpoczęciem działalności musisz uzyskać licencję na taksówkę dla firmy.
01 października 2023
Szukasz dobrego, używanego samochodu w atrakcyjnej cenie? Niemcy są doskonałym miejscem do znalezienia takiego pojazdu. Samochody sprowadzone z Niemiec często są w lepszym stanie niż te dostępne na polskim rynku.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the
30 sierpnia 2023
  If you have recently purchased a German car or intend to import one into Poland, you might be wondering how to register your new acquisition. Registering a foreign car in