×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

03 czerwca 2023

Amerykańskie samochody terenowe

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Amerykańskie samochody terenowe cieszą się w Polsce ogromną popularnością, częściowo ze względu na ich prestiż i luksusowy wygląd. Importowanie takich pojazdów może być korzystnym rozwiązaniem, pozwala bowiem na oszczędności sięgające nawet 30-40% w porównaniu z cenami europejskimi. W tym artykule przyjrzymy się wartościowym inwestycjom w off-road car from the USA, analizując najpopularniejsze modele, zalety sprowadzania oraz istotne czynniki, na które należy zwrócić uwagę.

 

Dlaczego warto sprowadzać samochody terenowe z USA?

 

Oszczędności i wyposażenie

Amerykańskie samochody terenowe, zwłaszcza te luksusowe, oferują znaczne oszczędności, dzięki którym można zaoszczędzić nawet 30-40% ceny pojazdu. Dodatkowo, modele z USA zazwyczaj posiadają bogatsze wyposażenie niż ich europejskie odpowiedniki, oferując nowoczesne urządzenia technologiczne i praktyczne funkcje już w podstawowych wersjach.

 

Większa pojemność silnika i wyższa jakość

Amerykańskie samochody terenowe zwykle wyposażone są w silniki o większej pojemności i mocy, co przekłada się na mniejszą awaryjność przez pierwsze kilkanaście lat użytkowania. Dodatkowo, w USA zwraca się szczególną uwagę na wytrzymałość i niezawodność komponentów, co również wpływa na dłuższą żywotność pojazdów.

 

Bezpieczeństwo

Amerykańskie samochody terenowe, takie jak off-road car from the USA, zwykle posiadają bezpieczną strefę zgniotu, co pozwala uniknąć poważniejszych obrażeń nawet w przypadku groźnych kolizji. Ponadto, większe gabaryty i masa tego typu pojazdów zwiększają bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pasażerów.

 

Najpopularniejsze amerykańskie samochody terenowe w Polsce

 

Chociaż amerykański rynek oferuje szeroką gamę modeli samochodów terenowych, niektóre z nich zyskały szczególną popularność w Polsce. Oto kilka z nich:

 

Jeep Cherokee / Grand Cherokee / Wrangler

Tej marki nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi motoryzacji. Jeep to firma, która stała się wręcz legendą amerykańskiego rynku samochodowego. Cherokee to najchętniej sprowadzana amerykańska terenówka przez Polaków zza oceanu. Nie może to dziwić, gdyż w tym przypadku nie chodzi tylko o uznanie, jakim cieszy się marka.

Cherokee to samochód uniwersalny, który znacznie wykracza poza klasyczną definicję terenówki. To pojazd, który idealnie sprawdzi się na nierównych bezdrożach, ale także zapewnia olbrzymi komfort jazdy po miejskiej dżungli.

 

Hummer H2

Jeżeli interesują nas terenowe marki z Ameryki, to Hummer jest wręcz ich symbolem. To pojazdy, które zdecydowanie opłaca się sprowadzać. W Europie uchodzą za klasykę masywnego piękna, osiągów i luksusu. Napęd na cztery koła i automatyczna skrzynia bazująca na czterech biegach zapewnia najwyższy standard komfortu prowadzenia auta.

Wśród dodatkowych atutów, które wpływają na jakość H2 należy wymienić chromowane felgi i rozbudowane warunki multimedialne. To pojazd, którym można nie tylko jeździć po każdym typie nawierzchni i trudności terenu, ale w którym można także się zrelaksować.

 

Cadillac Escalade

Piękno i luksus to terminy, które idealnie pasują do typowo amerykańskiej terenówki, jaką jest Cadillac Escalade. Pojazd ten słynie z dwóch aspektów: potężnych silników, które przekładają się na wspaniałe osiągi, zarówno pod kątem możliwości rozwinięcia prędkości, jak i dynamiki jazdy, oraz bardzo bogatego wyposażenia wnętrza, które dostępne jest już w standardowej wersji.

Escalade to pojazdy, które często poszukiwane są przez polskich kupców za oceanem, ze względu na fakt, że są to typowe samochody terenowe z USA, które w Europie należą do rzadkości. Jednocześnie są to auta, które wręcz zachwycają swoją nietuzinkową stylistyką.

 

Terenowe stare auta

Dobrym pomysłem jest również poszukiwanie tanich i starych samochodów terenowych z USA. Tu również warto szukać wśród najbardziej uznanej marki. Grand Cherokee drugiej generacji z lat 1998-2004 to pojazd, który wciąż będzie zachwycał jakością, a możemy spokojnie kupić za mniej niż trzydzieści tysięcy złotych.

Chevrolet Suburban to typowa amerykańska terenówka, która oparta na jest na wzorcu pick-upów. Jest to zatem jeden z najbardziej monstrualnych SUV-ów, jakie dostępne są na rynku. Wśród starych Suburbanów, najczęściej celujemy w roczniki 2001.

 

Jak importować amerykańskie auta terenowe?

 

Import amerykańskich aut terenowych należy rozpocząć od znalezienia renomowanej firmy zajmującej się sprowadzaniem tego typu pojazdów. Wowczas cały proces wbrew pozorom nie jest bardzo skomplikowany, ponieważ opiera się o 7 fundamentalnych kroków, a mianowicie:

  • wybór samochodu,
  • wpłata kaucji,
  • podpisanie umowy,
  • płatność,
  • transport do portu,
  • fracht,
  • odprawa celna i transport do klienta.

Jeżeli interesują Cię popularne amerykańskie samochody terenowe - zachęcamy do skorzystania z usług renomowanych firm importerskich. Spośród konkurencji wyróżniają się m.in. sprawna procedura zakupu, innowacyjne rozwiązania, najniższe ceny oraz profesjonalne podejście do każdego zlecenia.

 

Sprowadzane samochody terenowe USA - ile to kosztuje?

 

Decydując się na sprowadzane samochody terenowe z USA musisz liczyć się z wydatkiem rzędu od 10 000 do 15 000 zł. W skład wchodzą opłaty transportowe, prowizje importerskie oraz prowizje dla domów aukcyjnych. Cennik renomowanych firm importerskich nie obejmuje opłat celno-skarbowych.

 

Formalności związane z importem samochodów terenowych z USA

 

Sprowadzając samochód z USA należy liczyć się z wieloma dodatkowymi opłatami. Jest ich naprawdę dość dużo, jednak mimo to, import wciąż jest opłacalny. Jednymi z najważniejszych opłat importowych jest akcyza, cło i podatek VAT.

Istnieją kategorie pojazdów, które są zwolnione z tych kosztów. Niestety, import terenówek i SUV-ów jest opłacalny z racji ich luksusowego wymiaru, jednak auta te nie są zwolnione z opłat importowych. Zapłacimy zatem zarówno cło, jak i akcyzę oraz podatek VAT.

Najbardziej korzystnie jest sprowadzać pojazdy do portów niemieckich, opłaty są tam bowiem niższe. Cło wyniesie nas 10% wartości pojazdu, podatek VAT to 19% wartości (za wyładunek w Polsce zapłacimy 23%), a stopień akcyzy zależny jest od pojemności silnika. Motor do wartości 2000 ccm obłożony jest akcyzą o wartości 3,1%, samochody wyposażone w mocniejszą jednostkę napędową podlegają pod akcyzę stopnia 18,6% wartości pojazdu.

W przypadku terenówek trzeba liczyć się z większą opłatą, ze względu na dysponowanie mocnymi silnikami.

 

Podsumowanie

 

Amerykańskie samochody terenowe i SUV-y to symbol luksusu, bezpiecznej i komfortowej jazdy w każdym terenie oraz monstrualnej estetyki. Ich sprowadzanie z USA jest wyjątkowo korzystne i pozwala na poczynienie znaczących oszczędności. Korzyści można odczuć zarówno na nowych autach, jak i starszych, używanych. Wśród tych drugich, bardzo dobrą terenówkę możemy kupić już za niecałe trzydzieści tysięcy złotych. To kwota, za którą na europejskim rynku nie nabędziemy terenówki w takim roczniku.

Jeśli planujesz zakup off-road car from the USA, warto zwrócić uwagę na opisane w artykule modele oraz przemyśleć współpracę z renomowanymi firmami importerskimi, które pomogą w całym procesie sprowadzania samochodu oraz radzeniu sobie z formalnościami związanymi z importem.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

03 czerwca 2024
W obliczu rosnących wymagań środowiskowych i technologicznych rewolucji, pojazdy hybrydowe coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na globalnych rynkach motoryzacyjnych, w tym w Polsce. Oprócz korzyści ekologicznych, właściciele tych pojazdów mogą
02 czerwca 2024
Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy to ważny, ale często skomplikowany proces dla wielu kierowców w Polsce. Aby uniknąć problemów i opóźnień, kluczowe jest zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów i dokładne zapoznanie
19 maja 2024
Akcyza za samochód stanowi znaczący element finansowej rzeczywistości każdego, kto zdecyduje się na import pojazdu lub zakup nowego samochodu w Polsce. Jest to podatek, który należy uiścić nie tylko ze