×

Akcyza za samochód & Rejestracja samochodu

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

20 sierpnia 2023

Przerejestrowanie samochodu z Niemiec - koszty i formalności

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

Import samochodów z Niemiec jest popularny wśród Polaków. Przy atrakcyjnej cenie i dobrym stanie technicznym tych pojazdów, wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Istotnym elementem, który pojawia się po dokonaniu transakcji, jest rejestracja samochodu w Polsce. Kwestia ta wiąże się z koniecznością dopełnienia szeregu formalności oraz poniesienia pewnych kosztów. Jakie dokumenty są niezbędne do przerejestrowania samochodu z zagranicy i ile kosztuje ta procedura?

 

Popularność samochodów z Niemiec

 

Dane Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar pokazują, że w 2022 roku do Polski sprowadzono 415 784 samochody z Niemiec. To zdecydowanie więcej niż z Francji (97,8 tys.), Belgii (49,6 tys.) czy Holandii. Wśród importowanych modeli dominują niemieckie marki, takie jak Volkswagen, Opel, Audi czy BMW.

Kosztowne, ale attrakcyjne oferty na niemieckim rynku wtórnych samochodów przyciągają wielu polskich klientów. Niemieckie auta są znane ze swojej niezawodności, trwałości i wysokiej jakości wykonania. Jednak kupno samochodu za granicą wiąże się z koniecznością jego rejestracji na terytorium Polski. Jakie są związane z tym koszty i formalności?

 

Rejestracja samochodu z Niemiec - procedura

 

Rejestracja samochodu sprowadzonego z Niemiec jest procesem wymagającym od właściciela auta dopełnienia kilku formalności. Zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym, rejestrację auta dokonuje się na wniosek nowego właściciela. Właściciel ma na to 30 dni od dnia zakupu pojazdu. Po tym okresie może zostać nałożona kara administracyjna. Rejestrację samochodu przeprowadza się w wydziale komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania właściciela.

 

Koszty rejestracji samochodu z Niemiec

 

Podstawowym pytaniem, które pojawia się przy sprowadzaniu samochodu z Niemiec, jest - ile kosztuje przerejestrowanie auta z Niemiec? Opłaty związane z rejestracją samochodu obejmują m.in.:

 • Opłatę za wydanie polskich tablic rejestracyjnych - ok. 80 zł
 • Wydanie dowodu rejestracyjnego - ok. 54 zł
 • Wydanie karty pojazdu - ok. 75 zł
 • Opłatę za pozwolenie czasowe - ok. 13,50 zł
 • Opłatę ewidencyjną - ok. 2,50 zł

 

Łączny koszt rejestracji samochodu z Niemiec wynosi więc około 180 zł.

 

Jest to jednak tylko część kosztow. Przy rejestracji pojazdu z zagranicy musimy także liczyć się z opłatami za tłumaczenie dokumentów (ok. 100 zł), badanie techniczne (ok. 100 zł), a także opłata akcyzowa.

Akcyza jest jednym z najważniejszych kosztow związanych z rejestracją samochodu sprowadzonego z zagranicy. Jej wysokość jest uzależniona od wartości pojazdu i pojemności silnika - dla aut z silnikami o pojemności do 2000 cm3 wynosi 3,1% wartości, natomiast dla aut z silnikami o pojemności powyżej 2000 cm3 - aż 18,6% wartości pojazdu.

 

Dokumenty potrzebne do rejestracji auta z Niemiec

 

Podczas rejestracji auta sprowadzonego z Niemiec należy przedstawić:

 • Umowę kupna-sprzedaży samochodu (przetłumaczoną na język polski)
 • Dowód rejestracyjny samochodu (tzw. Brief niemiecki)
 • Potwierdzenie uiszczenia podatku akcyzowego
 • Stare tablice rejestracyjne lub oświadczenie o ich braku
 • Zaświadczenie o aktualnym badaniu technicznym
 • Dokument potwierdzający wykupienie ubezpieczenia OC

 

Usługi pośrednictwa

 

Jeżeli nie chcesz samodzielnie zajmować się rejestracją samochodu z Niemiec, możesz skorzystać z usług firmy specjalizującej się w tej dziedzinie. Przykładem takiej firmy jest akcyzawarszawa.pl, która oferuje kompleksowe usługi związane z rejestracją samochodu, a także pomaga w wyborze najtańszego dostępnego na rynku ubezpieczenia.

 

Podsumowanie

 

Rejestracja samochodu sprowadzonego z Niemiec wiąże się z pewnymi kosztami i formalnościami. Mimo to, jest to proces dość prosty i nie powinien stanowić większego problemu dla właściciela pojazdu. Ważne jest tylko, aby pamiętać o wszystkich niezbędnych dokumentach i opłatach. Jeżeli nie chcesz samodzielnie zająć się tymi formalnościami, możesz skorzystać z usług firmy specjalizującej się w tej dziedzinie.

Kalkulator Akcyzy

02 października 2023
Wyobraź sobie, że masz własną firmę taksówkarską. Możesz obsługiwać klientów w swoim mieście, zapewniać im wygodne i bezpieczne przejazdy. Ale przed rozpoczęciem działalności musisz uzyskać licencję na taksówkę dla firmy.
01 października 2023
Szukasz dobrego, używanego samochodu w atrakcyjnej cenie? Niemcy są doskonałym miejscem do znalezienia takiego pojazdu. Samochody sprowadzone z Niemiec często są w lepszym stanie niż te dostępne na polskim rynku.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the
30 sierpnia 2023
  If you have recently purchased a German car or intend to import one into Poland, you might be wondering how to register your new acquisition. Registering a foreign car in