×

Akcyza za samochód & Rejestracja samochodu

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

31 lipca 2023

Rejestracja pojazdu przez salon samochodowy: Kompletny przewodnik

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

Rejestracja nowego pojazdu jest jednym z obowiązkowych procesów, które muszą zostać przeprowadzone po zakupie auta. W Polsce, procedura rejestracji samochodu może być przeprowadzona przez właściciela pojazdu lub przez salon samochodowy, z którego pojazd został zakupiony. W tym przewodniku, dowiesz się wszystko, co musisz wiedzieć o procesie rejestracji samochodu przez salon samochodowy.

 

1. Wprowadzenie do rejestracji pojazdu przez salon samochodowy

 

Rejestracja pojazdu przez salon samochodowy, nazywana również rejestracją "car registration through the dealership", stała się możliwa od 4 czerwca 2021 roku, kiedy to weszły w życie nowe przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym. To rozwiązanie oferuje dużą wygodę dla właścicieli pojazdów, którzy mogą zaoszczędzić czas na formalnościach związanych z rejestracją pojazdu.

 

2. Kto może zarejestrować samochód przez salon samochodowy?

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, uprawniony przedstawiciel salonu sprzedaży, który posiada pisemne upoważnienie od właściciela pojazdu lub przedstawiciela firmy, która jest właścicielem pojazdu, może zarejestrować samochód przez salon samochodowy.

 

3. Jakie są korzyści z rejestracji samochodu przez salon samochodowy?

 

Rejestracja samochodu przez salon samochodowy ma wiele korzyści. Po pierwsze, pozwala to zaoszczędzić czas i usprawnić proces rejestracji pojazdu. Właściciel pojazdu nie musi osobiście odwiedzać urzędu komunikacji, aby zarejestrować pojazd. Zamiast tego, może to zrobić dealer, który ma doświadczenie w rejestracji pojazdów i może szybko przeprowadzić proces rejestracji.

 

4. Jakie dokumenty są wymagane do rejestracji samochodu przez salon samochodowy?

 

Kiedy decydujesz się na rejestrację samochodu przez salon samochodowy, musisz przygotować niektóre dokumenty i dane, które są wymagane do rejestracji. Te dokumenty i dane obejmują:

  • Imię i nazwisko, numer PESEL, data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania lub siedziby, numer REGON (jeżeli właścicielem pojazdu jest firma).
  • Dane identyfikujące pojazd: numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy pojazdu.
  • Dane techniczne pojazdu: rodzaj, marka, model, typ pojazdu, rok produkcji, numer świadectwa homologacji (opcjonalne), przeznaczenie pojazdu.
  • Adres i dane kontaktowe salonu sprzedaży.
  • Dowód zakupu pojazdu.
  • Świadectwo zgodności WE.
  • Upoważnienie od właściciela pojazdu do złożenia wniosku oraz odbioru decyzji o czasowej rejestracji auta, pozwolenia czasowego i tablic rejestracyjnych.

 

5. Jakie są koszty rejestracji samochodu przez salon samochodowy?

 

Koszty rejestracji samochodu przez salon samochodowy różnią się w zależności od rodzaju wybranych tablic rejestracyjnych. Aktualna opłata w przypadku standardowych tablic rejestracyjnych wynosi 91,50 zł. Jeśli wybierzesz indywidualne tablice rejestracyjne, całkowity koszt wyniesie 1015 zł.

 

6. Jak długo trwa rejestracja samochodu przez salon samochodowy?

 

Po złożeniu wniosku o rejestrację, pojazd zostanie zarejestrowany czasowo na 30 dni. Potwierdzeniem tego będzie wydanie pozwolenia czasowego i tablic rejestracyjnych. W razie braku przeciwwskazań, samochód zostanie zarejestrowany na stałe w ciągu 30 dni. Stały dowód rejestracyjny możesz odebrać osobiście, za pośrednictwem przedstawiciela salonu lub pocztą lub kurierem.

 

7. Jak wygląda proces rejestracji samochodu przez salon samochodowy?

 

Rejestracja samochodu przez salon samochodowy odbywa się w kilku etapach. Po pierwsze, musisz dostarczyć dealera niezbędne dokumenty i informacje. Następnie, dealer składa wniosek o rejestrację pojazdu online na twoje imię. Po złożeniu wniosku, urząd komunikacji sprawdza wniosek i wszystkie dołączone dokumenty. Jeśli wszystko jest w porządku, urząd wydaje decyzję o rejestracji pojazdu i wysyła tablice rejestracyjne.

 

8. Czy mogę

zarejestrować samochód przez salon samochodowy online?

 

Tak, procedura rejestracji samochodu przez salon samochodowy może być przeprowadzona online za pomocą konta firmowego na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Wnioski o rejestrację mogą być składane przez pracowników salonu, którzy mają podpis zaufany, osobisty lub kwalifikowany.

 

9. Czy mogę zarejestrować samochód przez salon samochodowy, jeśli kupiłem samochód na leasing?

 

Tak, jeśli kupiłeś samochód na leasing, możesz również zarejestrować go przez salon samochodowy. Jednak w tym przypadku, proces rejestracji może być nieco inny i może wymagać dodatkowych dokumentów.

 

10. Czy mogę zarejestrować samochód przez salon samochodowy, jeśli kupiłem samochód używany?

 

Nie, proces rejestracji samochodu przez salon samochodowy jest dostępny tylko dla nowych samochodów zakupionych od dealera. Jeśli kupiłeś samochód używany, musisz zarejestrować go samodzielnie.

 

Podsumowanie

 

Rejestracja samochodu przez salon samochodowy to wygodne rozwiązanie dla osób, które nie chcą tracić czasu na formalności związane z rejestracją pojazdu. Choć proces ten może wydawać się skomplikowany, z odpowiednimi informacjami i pomocą dealera, jest to dość proste zadanie. Pamiętaj o wszystkich wymaganych dokumentach i opłatach, a cały proces powinien przebiegać sprawnie.

W przypadku jakichkolwiek problemów lub wątpliwości, zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak akcyzawarszawa.pl, która zajmuje się rejestracją samochodów i współpracuje z salonami samochodowymi z całej Polski.

Kalkulator Akcyzy

02 października 2023
Wyobraź sobie, że masz własną firmę taksówkarską. Możesz obsługiwać klientów w swoim mieście, zapewniać im wygodne i bezpieczne przejazdy. Ale przed rozpoczęciem działalności musisz uzyskać licencję na taksówkę dla firmy.
01 października 2023
Szukasz dobrego, używanego samochodu w atrakcyjnej cenie? Niemcy są doskonałym miejscem do znalezienia takiego pojazdu. Samochody sprowadzone z Niemiec często są w lepszym stanie niż te dostępne na polskim rynku.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the
30 sierpnia 2023
  If you have recently purchased a German car or intend to import one into Poland, you might be wondering how to register your new acquisition. Registering a foreign car in