×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

14 grudnia 2023

Renault Clio Cena i Wyposażenie - Kompletny Przegląd

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Renault Clio, znany także jako ikona segmentu B, od dawna jest ulubieńcem entuzjastów motoryzacji. Ten samochód, który jest wynikiem precyzyjnej inżynierii francuskiej, jest nie tylko stylowy, ale również funkcjonalny. W tym artykule przyjrzymy się bliżej najnowszym modelom Renault Clio, ich cenom, wyposażeniu i oczywiście, jak zwykle, doradzimy, gdzie można znaleźć najlepsze oferty.

 

Renault Clio - Historia i Ewolucja

 

Renault Clio, po raz pierwszy wprowadzone do produkcji w 1990 roku, przeszło przez wiele zmian. Piąta generacja tego modelu, wprowadzona na rynek w 2019 roku, jest zdecydowanie najbardziej zaawansowanym wydaniem tego samochodu. Przyjrzyjmy się bliżej, jak wyglądało to przejście.

 

Clio 5. Generacji - Wprowadzenie

 

Clio 5. generacji, zaprezentowane w 2019 roku, to samochód, który został zbudowany od podstaw. W porównaniu z poprzednikiem, auto jest krótsze, ale za to szersze i wyższe, co przekłada się na przestronność kabiny. Wiosną 2023 roku Clio 5. przeszło modernizację, dodając do swojego portfolio kilka nowych funkcji i ulepszeń.

 

Renault Clio 2023 - Modernizacja

 

W 2023 roku Renault Clio 5. generacji przeszło gruntowną modernizację. Choć tył samochodu nie uległ wielkim zmianom, to na pierwszy rzut oka można dostrzec szereg ulepszeń w przedniej części auta. Wśród nich na uwagę zasługuje kształt świateł do jazdy dziennej, które teraz biegną od góry do dołu zderzaka, nawiązując do kształtu logo Renault.

 

 

Renault Clio - Wymiary

 

Renault Clio 5. generacji charakteryzuje się następującymi wymiarami:

 

  • długość: 4050 mm,
  • szerokość: 1798 mm,
  • wysokość: 1440 mm,
  • rozstaw osi: 2583 mm,
  • pojemność bagażnika: 391 l.

 

Te wymiary gwarantują komfort jazdy zarówno kierowcy, jak i pasażerom. Pojemność bagażnika pozwala na łatwe przewożenie zarówno codziennych zakupów, jak i większego bagażu podczas długich podróży.

 

Wersje Wyposażenia Renault Clio 5. po Liftingu

 

Renault Clio V po modernizacji jest dostępne w trzech wersjach wyposażenia: Evolution, Techno i Esprit Alpine. Każda z tych wersji oferuje unikalne zestawy funkcji, które zaspokoją różnorodne potrzeby kierowców.

 

Evolution

 

Wersja Evolution jest dostępna we wszystkich odmianach silnikowych i oferuje funkcje takie jak manualna klimatyzacja, 16-calowe felgi, materiałowa tapicerka, 7-calowy wyświetlacz zestawu wskaźników, 7-calowy ekran multimediów, światła przednie Full LED Pure Vision, system kontroli bezpiecznej odległości, system kontroli pasa ruchu, system utrzymywania pasa ruchu, tylne czujniki parkowania, czujnik zmierzchu, 2 porty USB, a także możliwość połączenia z Apple CarPlay i Android Auto.

 

Techno

 

Wersja Techno, również dostępna we wszystkich odmianach silnikowych, oferuje dodatkowo automatyczną klimatyzację, tylne światła Full LED Pure Vision, tapicerkę materiałową z elementami skóry ekologicznej, kierownicę pokrytą skórą ekologiczną, chromowane elementy grilla, regulację wysokości przednich foteli, dostęp bezkluczykowy (karta Renault Hands Free), kamerę cofania, czujnik deszczu oraz indukcyjną ładowarkę.

 

Esprit Alpine

 

Esprit Alpine, dostępna wyłącznie bez odmiany z instalacją LPG, wprowadza na pokład 17-calowe felgi, materiałową tapicerkę z elementami ze skóry wegańskiej, kierownicę ze skóry wegańskiej, system kontroli martwego pola, system ostrzegania o nadmiernej prędkości z systemem rozpoznawania znaków drogowych, tylne i przednie czujniki parkowania, 10,25-calowy ekran zestawu wskaźników, 9,3-calowy ekran multimediów.

 

Odmiany Napędowe Renault Clio 2023

 

Renault Clio 5. generacji po modernizacji występuje w trzech odmianach napędowych. Są to:

  • silnik benzynowy 1.0 l o mocy 91 KM,
  • silnik benzynowy 1.0 l z instalacją LPG o mocy 91 KM (benzyna) lub 100 KM (LPG),
  • układ hybrydowy o mocy 145 KM (wolnossący silnik benzynowy 1.6 l o mocy 94 KM + dwa silniki elektryczne o mocy 49 KM i 24 KM).

Każda z tych odmian zapewnia różne poziomy wydajności, co pozwala kierowcom wybrać opcję, która najlepiej odpowiada ich potrzebom i preferencjom.

 

Renault Clio Cena - Przegląd

 

Ceny Renault Clio zaczynają się od 74 200 zł za najtańszą wersję - z silnikiem benzynowym i wyposażeniem Evolution. Ceny wzrastają w zależności od wybranej wersji wyposażenia i odmiany napędowej, z najdroższymi egzemplarzami napędzanymi układem hybrydowym, które kosztują od 99 200 do 118 900 zł.

 

Podsumowanie

 

Renault Clio to wyjątkowy samochód, który oferuje szeroki zakres funkcji i udogodnień, które zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających kierowców. Ceny są atrakcyjne, a dostępne opcje napędowe i wyposażenia sprawiają, że ten samochód jest doskonałą opcją dla wielu osób. Pamiętaj jednak, że przy zakupie samochodu zawsze warto skorzystać z doświadczenia ekspertów. Firma

Akcyzawarszawa.pl oferuje usługi związane z ubezpieczeniem samochodu oraz pomoc w sprawach związanych z akcyzą dla samochodów importowanych z zagranicy. Wykorzystaj ich usługi, aby upewnić się, że Twój proces zakupu przebiegnie bez problemów.

Pamiętaj, że zarówno zakup, jak i utrzymanie samochodu to inwestycja.

 

Dlatego zawsze warto zrobić swoje badania i porównać różne opcje, zanim podejmiesz decyzję. Jeśli Renault Clio jest na Twojej liście, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci uzyskać więcej informacji na temat tego niezwykłego samochodu.

 

Ten artykuł został opracowany na podstawie informacji dostępnych publicznie. Zawsze zalecamy skonsultowanie się z ekspertem lub dostawcą usług przed podjęciem decyzji o zakupie.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

10 lutego 2024
Czy zastanawialiście się kiedyś, ile kosztuje sprowadzenie samochodu na zamówienie? Ta kwestia, z pozoru prosta, zawiera w sobie wiele niuansów, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczny koszt transakcji. Obejmuje standardowe
04 lutego 2024
Nieuszkodzone samochody z USA zyskują na popularności wśród entuzjastów motoryzacji. Czy warto jednak inwestować w takie pojazdy? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję. Dlaczego
04 lutego 2024
Importowanie auta z USA do Polski to proces wieloetapowy, obejmujący wybór pojazdu, zakup, transport do portu, wysyłkę, odprawę celną, dostawę, rejestrację oraz dostosowanie samochodu do polskich przepisów. W 2023 roku,