×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

13 listopada 2023

Zagubione kluczyki samochodowe, brak zapasowych: Co robić?

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

Zdarza się, że zagubimy kluczyki samochodowe i nie mamy zapasowych. To nie jest sytuacja typowa tylko dla "blondynek" z dowcipów. Wystarczy chwila rozkojarzenia, pośpiech, lub drobna kradzież, a już mamy problem z uruchomieniem auta. Co zrobić, gdy zapasowe kluczyki są marzeniem, a Ty potrzebujesz wyruszyć w trasę?

 

Jak otworzyć auto bez kluczyka?

 

Zgubione kluczyki samochodowe to nic niezwykłego i większość kierowców doświadczyła tego przynajmniej raz w swoim życiu. Niemniej jednak nie jest to komfortowa sytuacja i może się przytrafić w najmniej odpowiednim momencie.

 

Oczywiście kluczyk nie musi zostać zgubiony — wystarczy, że zostanie zatrzaśnięty w samochodzie, aby pojawił się spory problem.

 

Kiedy kluczyki zostały zatrzaśnięte w środku, zapomnij o wybiciu szyby – koszty wstawienia nowej mogą okazać się o wiele wyższe niż opłacenie fachowej pomocy. Najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pogotowia zamkowego, które awaryjnie otworzy samochód.

 

Gdzie dorobić kluczyk do samochodu?

 

Autoryzowany Serwis Obsługi marki Twojego auta dorobi wymagany komplet, ale pracownik stacji będzie wymagał od Ciebie pełnej dokumentacji dotyczącej posiadania i własności samochodu.

 

Jeżeli nie chcesz płacić za nowy komplet, to możesz skorzystać z punktów dorabiania kluczy do aut. Pamiętaj, że nieautoryzowane serwisy dorobią klucz, który nie będzie oryginałem i też wymagają dodatkowych dokumentów, potwierdzających własność auta.

 

Demontaż immobilizera

 

W przypadku, kiedy zdecydujesz się na demontaż immobilizera, należy wziąć pod uwagę fakt, że jest to równoznaczne z utratą prawa do odszkodowania w przypadku kradzieży samochodu, co w przyszłości może mieć przykre konsekwencje.

 

Zgubione kluczyki do auta – kogo powiadomić?

 

Co jeszcze warto zrobić, kiedy klucz do samochodu przepadł? Przede wszystkim o zaginionym kluczu jak najszybciej powiadom swojego ubezpieczyciela. O zgubie warto również powiadomić policję, ponieważ klucze mogły zostać skradzione w celu włamania się do waszego pojazdu. Warto też obserwować okolicę, gdzie znajdował się Twój samochód w chwili, kiedy zaginęły klucze.

 

Jak możesz temu zapobiec?

 

Jeżeli często zdarza Ci się zgubić kluczyki do samochodu, warto rozważyć rozwiązanie, które pomoże nam łatwo i szybko je odnaleźć. Na rynku dostępne są lokalizatory kluczy. Mają one najczęściej formę niewielkich breloków.

 

Co ze stacyjką?

 

Jeżeli uda Ci się wejść do samochodu, możesz pokombinować z samą stacyjką. Niekiedy, w przypadku zaawansowanych kluczyków wystarczy wymiana całego mechanizmu stacyjki.

 

Dorabianie kluczy w ASO

 

Autoryzowany Serwis Obsługi marki Twojego auta dorobi wymagany komplet, ale pracownik stacji będzie wymagał od Ciebie pełnej dokumentacji dotyczącej posiadania i własności samochodu. ASO wyśle do głównej fabryki zapotrzebowanie na duplikat klucza, a to trochę potrwa.

 

Dorabianie kluczy w specjalistycznym warsztacie

 

Istnieje możliwość, by zgubione kluczyki od auta dorobić w warsztacie. Podobnie jak w przypadku dorobienia kluczyków w ASO, konieczne będzie przedłożenie dokumentów potwierdzających prawo do posiadania pojazdu.

 

Kluczyki samochodowe zatrzaśnięte w środku

 

Zgubienie kluczyków samochodowych to nic niezwykłego. Niemniej jednak nie jest to komfortowa sytuacja i może się przytrafić w najmniej odpowiednim momencie. Najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pogotowia zamkowego, które awaryjnie otworzy samochód.

 

Zapasowy komplet kluczyków

 

Zapasowy komplet kluczyków to rozwiązanie idealne, jednak nie zawsze możliwe. Starsze samochody często nie mają już kluczyków zapasowych, które zostały wcześniej zagubione. Zapasowy komplet nie będzie też przydatny, gdy Twoje kluczyki mogły zostać ukradzione.

 

Zgubienie jedynego kluczyka

 

Dobry fachowiec poradzi sobie z pobraniem miary z wymontowanej wkładki i dorobieniem do niej nowego klucza, ale musimy liczyć się z tym, że nie każdy warsztat posiada wystarczające zaplecze do wyrobienia kluczyka do każdego typu samochodu.

 

Immobilizer

 

Rozwój technologii i coraz nowocześniejsze zabezpieczenia antywłamaniowe mogą nieco komplikować sytuację w momencie, gdy stracimy kluczyk z immobilizerem.

Kalkulator Akcyzy

29 listopada 2023
Spis treści Wstęp Zalety spółki z o.o. Opcje rejestracji Platforma S24 Rejestracja tradycyjna Tworzenie umowy spółki Nazwa spółki Kapitał zakładowy Zgłoszenie do ZUS Działania po wpisie do KRS Przekształcenie JDG
29 listopada 2023
Leasing samochodu w Niemczech to popularna opcja zarówno dla lokalnych mieszkańców, jak i obcokrajowców. Proces ten może jednak wydawać się skomplikowany, zwłaszcza dla osób, które nie są zaznajomione z niemieckim

Potrzebujesz więcej wiedzy?

10 listopada 2023
  1. Wstęp Sprowadzanie samochodów z Niemiec jest coraz bardziej popularne wśród polskich kierowców. Niemieckie strony z samochodami oferują duży wybór pojazdów, atrakcyjne ceny i transparentność transakcji. W tym artykule, przedstawiamy
26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the