×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

13 listopada 2023

Zagubione kluczyki samochodowe, brak zapasowych: Co robić?

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Zdarza się, że zagubimy kluczyki samochodowe i nie mamy zapasowych. To nie jest sytuacja typowa tylko dla "blondynek" z dowcipów. Wystarczy chwila rozkojarzenia, pośpiech, lub drobna kradzież, a już mamy problem z uruchomieniem auta. Co zrobić, gdy zapasowe kluczyki są marzeniem, a Ty potrzebujesz wyruszyć w trasę?

 

Jak otworzyć auto bez kluczyka?

 

Zgubione kluczyki samochodowe to nic niezwykłego i większość kierowców doświadczyła tego przynajmniej raz w swoim życiu. Niemniej jednak nie jest to komfortowa sytuacja i może się przytrafić w najmniej odpowiednim momencie.

 

Oczywiście kluczyk nie musi zostać zgubiony — wystarczy, że zostanie zatrzaśnięty w samochodzie, aby pojawił się spory problem.

 

Kiedy kluczyki zostały zatrzaśnięte w środku, zapomnij o wybiciu szyby – koszty wstawienia nowej mogą okazać się o wiele wyższe niż opłacenie fachowej pomocy. Najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pogotowia zamkowego, które awaryjnie otworzy samochód.

 

Gdzie dorobić kluczyk do samochodu?

 

Autoryzowany Serwis Obsługi marki Twojego auta dorobi wymagany komplet, ale pracownik stacji będzie wymagał od Ciebie pełnej dokumentacji dotyczącej posiadania i własności samochodu.

 

Jeżeli nie chcesz płacić za nowy komplet, to możesz skorzystać z punktów dorabiania kluczy do aut. Pamiętaj, że nieautoryzowane serwisy dorobią klucz, który nie będzie oryginałem i też wymagają dodatkowych dokumentów, potwierdzających własność auta.

 

Demontaż immobilizera

 

W przypadku, kiedy zdecydujesz się na demontaż immobilizera, należy wziąć pod uwagę fakt, że jest to równoznaczne z utratą prawa do odszkodowania w przypadku kradzieży samochodu, co w przyszłości może mieć przykre konsekwencje.

 

Zgubione kluczyki do auta – kogo powiadomić?

 

Co jeszcze warto zrobić, kiedy klucz do samochodu przepadł? Przede wszystkim o zaginionym kluczu jak najszybciej powiadom swojego ubezpieczyciela. O zgubie warto również powiadomić policję, ponieważ klucze mogły zostać skradzione w celu włamania się do waszego pojazdu. Warto też obserwować okolicę, gdzie znajdował się Twój samochód w chwili, kiedy zaginęły klucze.

 

Jak możesz temu zapobiec?

 

Jeżeli często zdarza Ci się zgubić kluczyki do samochodu, warto rozważyć rozwiązanie, które pomoże nam łatwo i szybko je odnaleźć. Na rynku dostępne są lokalizatory kluczy. Mają one najczęściej formę niewielkich breloków.

 

Co ze stacyjką?

 

Jeżeli uda Ci się wejść do samochodu, możesz pokombinować z samą stacyjką. Niekiedy, w przypadku zaawansowanych kluczyków wystarczy wymiana całego mechanizmu stacyjki.

 

Dorabianie kluczy w ASO

 

Autoryzowany Serwis Obsługi marki Twojego auta dorobi wymagany komplet, ale pracownik stacji będzie wymagał od Ciebie pełnej dokumentacji dotyczącej posiadania i własności samochodu. ASO wyśle do głównej fabryki zapotrzebowanie na duplikat klucza, a to trochę potrwa.

 

Dorabianie kluczy w specjalistycznym warsztacie

 

Istnieje możliwość, by zgubione kluczyki od auta dorobić w warsztacie. Podobnie jak w przypadku dorobienia kluczyków w ASO, konieczne będzie przedłożenie dokumentów potwierdzających prawo do posiadania pojazdu.

 

Kluczyki samochodowe zatrzaśnięte w środku

 

Zgubienie kluczyków samochodowych to nic niezwykłego. Niemniej jednak nie jest to komfortowa sytuacja i może się przytrafić w najmniej odpowiednim momencie. Najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pogotowia zamkowego, które awaryjnie otworzy samochód.

 

Zapasowy komplet kluczyków

 

Zapasowy komplet kluczyków to rozwiązanie idealne, jednak nie zawsze możliwe. Starsze samochody często nie mają już kluczyków zapasowych, które zostały wcześniej zagubione. Zapasowy komplet nie będzie też przydatny, gdy Twoje kluczyki mogły zostać ukradzione.

 

Zgubienie jedynego kluczyka

 

Dobry fachowiec poradzi sobie z pobraniem miary z wymontowanej wkładki i dorobieniem do niej nowego klucza, ale musimy liczyć się z tym, że nie każdy warsztat posiada wystarczające zaplecze do wyrobienia kluczyka do każdego typu samochodu.

 

Immobilizer

 

Rozwój technologii i coraz nowocześniejsze zabezpieczenia antywłamaniowe mogą nieco komplikować sytuację w momencie, gdy stracimy kluczyk z immobilizerem.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

03 czerwca 2024
W obliczu rosnących wymagań środowiskowych i technologicznych rewolucji, pojazdy hybrydowe coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na globalnych rynkach motoryzacyjnych, w tym w Polsce. Oprócz korzyści ekologicznych, właściciele tych pojazdów mogą
02 czerwca 2024
Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy to ważny, ale często skomplikowany proces dla wielu kierowców w Polsce. Aby uniknąć problemów i opóźnień, kluczowe jest zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów i dokładne zapoznanie
19 maja 2024
Akcyza za samochód stanowi znaczący element finansowej rzeczywistości każdego, kto zdecyduje się na import pojazdu lub zakup nowego samochodu w Polsce. Jest to podatek, który należy uiścić nie tylko ze