×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

30 lipca 2023

Zamledowanie na pobyt tymczasowy w Warszawie

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Planujesz przeprowadzić się do Warszawy? Czy wracasz z zagranicy i nie masz meldunku w Polsce? W obu przypadkach, ważne jest, aby pamiętać o załatwieniu formalności związanych z rejestracją na pobyt tymczasowy. W tym artykule omówimy, jak to zrobić.

 

Dlaczego rejestracja jest ważna?

 

Rejestracja na pobyt tymczasowy jest obowiązkowa dla każdego, kto zmienia miejsce zamieszkania. Dotyczy to zarówno obywateli Polski, jak i cudzoziemców. Rejestracja umożliwia władzom śledzenie demografii kraju i umożliwia dostęp do różnych usług publicznych.

 

Rodzaje rejestracji

 

Istnieją dwa główne rodzaje rejestracji na pobyt w Polsce: stały i tymczasowy.

Zameldowanie na pobyt stały jest zalecane dla osób, które planują pozostać w danym miejscu na stałe.

Zameldowanie tymczasowe jest przeznaczone dla osób, które planują przebywać w danym miejscu przez okres dłuższy niż 3 miesiące.

 

Kiedy i gdzie się zameldować?

 

Zgodnie z prawem, powinieneś złożyć dokumenty najpóźniej w 30. dniu od przybycia do nowego miejsca zamieszkania. Możesz to zrobić w dowolnym momencie zamieszkiwania na stałe pod konkretnym adresem.

Dokumenty możesz złożyć osobiście w urzędzie gminy, na terenie której mieszkasz. Możesz również załatwić sprawę przez internet, na stronie gov.pl lub na portalu e-usług twojego miasta.

 

Jak załatwić sprawę online?

 

Aby załatwić sprawę online, musisz mieć profil zaufany, kwalifikowany certyfikat podpisu elektronicznego lub certyfikat podpisu osobistego. Profil zaufany potwierdza twoją tożsamość i zapobiega podszywaniu się pod ciebie. Sprawdź, jak założyć profil zaufany tutaj.

 

Kto może się zameldować?

 

Wniosek o meldunek może złożyć osoba, która zmienia miejsce zamieszkania. Dokumenty można złożyć osobiście lub za pośrednictwem pełnomocnika. Pełnomocnictwo można udzielić wyłącznie na piśmie.

Niektóre osoby nie mogą osobiście złożyć wniosku o zameldowanie. Są to:

  • osoby niemające zdolności do czynności prawnych (osoby całkowicie ubezwłasnowolnione, dzieci do 13 lat),
  • osoby mające częściową zdolność do czynności prawnych (osoby częściowo ubezwłasnowolnione, dzieci w wieku od 13 do 18 lat).

W tych przypadkach dokumenty musi złożyć rodzic, opiekun prawny lub opiekun faktyczny sprawujący opiekę w miejscu wspólnego pobytu.

 

Zameldowanie obcokrajowca

 

Cudzoziemcy mają obowiązek zameldować się, gdy przebywają na terenie Polski:

  • powyżej 3 miesięcy - dla obywateli państw Unii Europejskiej,
  • powyżej 30 dni - dla pozostałych cudzoziemców.

Cudzoziemiec może zameldować się na pobyt stały lub czasowy. Powinien ze sobą zabrać paszport, kartę pobytu, wizę bądź inny dokument potwierdzający legalny pobyt w kraju, a także dokument potwierdzający prawo do lokalu, w którym chce się zameldować.

 

Jak załatwić sprawę w urzędzie?

 

Aby załatwić sprawę w urzędzie, musisz przygotować:

  • dowód osobisty lub paszport,
  • wypełniony formularz zgłoszenia pobytu stałego lub czasowego,
  • dokumenty potwierdzające tytuł prawny do lokalu, w którym chcesz się zameldować.

Załatwienie sprawy w urzędzie jest bezpłatne. Jednak za wydanie zaświadczenia o zameldowaniu na pobyt czasowy pobierana jest opłata w wysokości 17 zł.

 

Współpraca z akcyzawarszawa.pl

 

Jeśli przeprowadzasz się do Warszawy z zagranicy i masz samochód, warto skorzystać z usług firmy akcyzawarszawa.pl. Firma ta zajmuje się obsługą akcyzy dla samochodów sprowadzanych z zagranicy oraz rejestracją samochodów na rzecz klienta. Korzystanie z usług tej firmy jest szczególnie polecane dla osób, które nie mają doświadczenia w załatwianiu takich spraw lub po prostu chcą zaoszczędzić czas i stres.

 

Podsumowanie

 

Rejestracja na pobyt tymczasowy w Warszawie jest obowiązkowa dla każdego, kto zmienia miejsce zamieszkania. Można to zrobić osobiście w urzędzie gminy lub przez internet. Pamiętaj, że nie zarejestrowanie się może prowadzić do problemów z dostępem do usług publicznych. Jeśli przeprowadzasz się z zagranicy i masz samochód, warto skorzystać z usług firmy akcyzawarszawa.pl, która załatwi za ciebie wszystkie formalności związane z akcyzą i rejestracją samochodu.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

10 lutego 2024
Czy zastanawialiście się kiedyś, ile kosztuje sprowadzenie samochodu na zamówienie? Ta kwestia, z pozoru prosta, zawiera w sobie wiele niuansów, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczny koszt transakcji. Obejmuje standardowe
04 lutego 2024
Nieuszkodzone samochody z USA zyskują na popularności wśród entuzjastów motoryzacji. Czy warto jednak inwestować w takie pojazdy? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję. Dlaczego
04 lutego 2024
Importowanie auta z USA do Polski to proces wieloetapowy, obejmujący wybór pojazdu, zakup, transport do portu, wysyłkę, odprawę celną, dostawę, rejestrację oraz dostosowanie samochodu do polskich przepisów. W 2023 roku,