×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

30 czerwca 2023

Rejestracja samochodu po leasingu - jak to zrobić krok po kroku

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Stałeś się dumny właścicielem samochodu, który dotychczas był przedmiotem umowy leasingowej? Gratulacje! Teraz przyszedł jednak czas na formalności związane z przerejestrowaniem pojazdu na Twoje nazwisko. W tym poradniku dowiesz się, jak przeprowadzić rejestrację samochodu po leasingu krok po kroku.

 

Czym jest leasing?

 

Leasing to forma finansowania, która pozwala na korzystanie z określonego dobra (w tym przypadku samochodu) przez określony czas. Właścicielem samochodu jest firma leasingowa, a leasingobiorca płaci regularne raty za korzystanie z pojazdu. Po zakończeniu umowy leasingowej, leasingobiorca ma możliwość wykupienia samochodu, stając się jego pełnoprawnym właścicielem.

 

Kiedy przeprowadzać rejestrację samochodu po leasingu?

 

Rejestrację samochodu po wykupie z leasingu należy przeprowadzić w ciągu 30 dni od daty zakupu. Za niedochowanie tego terminu grozi kara od 200 do nawet 1000 zł, dlatego warto zająć się formalnościami jak najszybciej.

 

Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji samochodu po leasingu?

 

Rejestracja samochodu po leasingu nie różni się od standardowej procedury rejestracji używanego samochodu. Potrzebne są jednak pewne dodatkowe dokumenty. Oto lista dokumentów, które będą Ci potrzebne:

 • Dowód osobisty lub paszport,
 • Wypis z KRS i numer REGON Twojej działalności (jeżeli rejestrujesz samochód jako firma),
 • Zaświadczenie o wpisie do rejestru CEIDG (jeżeli rejestrujesz samochód jako firma),
 • Potwierdzenie wniesionych opłat,
 • Wniosek o rejestrację pojazdu,
 • Faktura VAT wykupowa,
 • Karta pojazdu,
 • Aktualny KRS leasingodawcy,
 • Dowód rejestracyjny,
 • Tablice rejestracyjne,
 • Potwierdzenie aktualnego badania technicznego.

 

Kto przeprowadza rejestrację samochodu po leasingu?

 

Rejestrację samochodu po leasingu może przeprowadzić każda osoba, która stała się jego właścicielem. Może to być zarówno osoba fizyczna, jak i firma, która wykupiła samochód z leasingu.

 

Jak przebiega proces rejestracji samochodu po leasingu?

 

Proces rejestracji samochodu po leasingu przebiega w kilku krokach:

 • Przygotowanie dokumentów - Po zakończeniu umowy leasingowej i wykupieniu samochodu, leasingodawca przekazuje Ci niezbędne dokumenty (faktura VAT wykupowa, karta pojazdu i aktualny KRS leasingodawcy).

 • Wypełnienie wniosku o rejestrację pojazdu - Wniosek o rejestrację pojazdu możesz pobrać ze strony internetowej swojego urzędu miasta lub gminy. Wypełniony wniosek wraz z wszystkimi załącznikami składasz w Wydziale Komunikacji na terenie powiatu, w którym ma siedzibę Twoja firma (jeśli rejestrujesz samochód jako firma) lub w urzędzie w Twoim miejscu zamieszkania (jeżeli rejestrujesz samochód jako osoba fizyczna).

 • Złożenie wniosku i dokumentów w Wydziale Komunikacji - Wniosek wraz z wszystkimi załącznikami składasz osobiście w Wydziale Komunikacji. Jeśli nie masz czasu na formalności, możesz skorzystać z usług firmy akcyzawarszawa.pl, która zajmie się za Ciebie całą procedurą - od obliczenia podatków akcyzowych po rejestrację samochodu i ubezpieczenie.

 • Odbiór dowodu rejestracyjnego - Po złożeniu wniosku i wszystkich dokumentów, musisz poczekać do 30 dni na odbiór nowego dowodu rejestracyjnego. W tym czasie urząd sprawdza wszystkie dokumenty i informacje o pojeździe.

 

Ile kosztuje rejestracja samochodu po leasingu?

 

Rejestracja samochodu po leasingu to koszt około 200 złotych w przypadku standardowych tablic rejestracyjnych. Jeśli zdecydujesz się na indywidualne tablice rejestracyjne, do tej sumy trzeba doliczyć około 1000 złotych.

 

Co dalej po rejestracji samochodu po leasingu?

 

Po przerejestrowaniu samochodu na swoje nazwisko, możesz cieszyć się już nim bez żadnych ograniczeń. Pamiętaj jednak o regularnym serwisie pojazdu i wymianie oleju, aby Twój samochod służył Ci jak najdłużej.

 

Podsumowanie

 

Rejestracja samochodu po leasingu to proces, który może wydawać się skomplikowany, ale z odpowiednim przygotowaniem nie powinien sprawić Ci większych problemów. Pamiętaj, że masz na to 30 dni od daty zakupu samochodu, a za niedochowanie tego terminu grożą Ci kary. Jeśli potrzebujesz pomocy w przeprowadzeniu rejestracji, skorzystaj z usług profesjonalnej firmy, takiej jak akcyzawarszawa.pl, która zajmie się za Ciebie wszystkimi formalnościami.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

19 maja 2024
Akcyza za samochód stanowi znaczący element finansowej rzeczywistości każdego, kto zdecyduje się na import pojazdu lub zakup nowego samochodu w Polsce. Jest to podatek, który należy uiścić nie tylko ze
27 kwietnia 2024
Sprowadzanie aut hybrydowych z USA staje się coraz bardziej opłacalne dzięki obniżonym cłom importowym, co sprawia, że akcyza na hybrydy z USA zyskuje na znaczeniu wśród importerów. Zrozumienie zasad akcyzy
10 lutego 2024
Czy zastanawialiście się kiedyś, ile kosztuje sprowadzenie samochodu na zamówienie? Ta kwestia, z pozoru prosta, zawiera w sobie wiele niuansów, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczny koszt transakcji. Obejmuje standardowe