×

Akcyza za samochód & Rejestracja samochodu

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

02 lipca 2023

Akcyza na Samochód Rybnik: Kompletny Przewodnik

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

Czy planujesz sprowadzić samochód z zagranicy do Polski? Jeśli tak, musisz być świadomy obowiązku zapłaty podatku akcyzowego. To jest to, co nazywamy "akcyzą na samochód". Zarówno nowe, jak i używane samochody są objęte tym podatkiem. W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o akcyzie na samochód w Rybniku, Polska.

 

Co to jest Akcyza?

 

Podatek akcyzowy to podatek nakładany na niektóre produkty konsumpcyjne, w tym samochody. W Polsce stawka akcyzowa na samochody zależy od pojemności silnika. Zasadniczo, im większa pojemność silnika, tym wyższy podatek akcyzowy.

Stawki akcyzowe na samochody w Polsce są następujące:

  • 3,1% wartości pojazdu dla samochodów z silnikiem o pojemności do 2000 cm3,
  • 18,6% wartości pojazdu dla samochodów z silnikiem powyżej 2000 cm3.

Ponadto, są preferencyjne stawki akcyzowe dla samochodów hybrydowych i elektrycznych, które są niższe o połowę.

 

Kto musi zapłacić Akcyzę na Samochód?

 

Podatek akcyzowy należy zapłacić, jeśli sprowadzasz do Polski samochód z zagranicy, który wcześniej nie był zarejestrowany w kraju. Dotyczy to zarówno nowych, jak i używanych samochodów osobowych. Nawet jeśli kupujesz samochód na firmę, musisz zapłacić akcyzę.

 

Jak Obliczyć Akcyzę na Samochód?

 

Podatek akcyzowy jest obliczany na podstawie wartości samochodu i pojemności silnika. Wartość samochodu jest określana na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Jeśli kupujesz samochód na firmę, wartość samochodu jest określana na podstawie kwoty na fakturze.

Należy jednak pamiętać, że kwota transakcji musi być zgodna z faktyczną wartością rynkową samochodu. Niektóre osoby celowo zaniżają wartość samochodu, aby zapłacić niższy podatek akcyzowy. Jednak w przypadku nadużyć, urzędnicy mogą zakwestionować wartość samochodu i naliczyć wyższą stawkę akcyzy.

 

Jak Zapłacić Akcyzę na Samochód?

 

Możesz zapłacić akcyzę na samochód w urzędzie skarbowym lub przez internet. Jeśli chcesz zapłacić akcyzę przez internet, możesz skorzystać z platformy Usług Elektronicznych Skarbowo-Celnych (PUESC).

Aby zapłacić akcyzę przez PUESC, musisz:

  • Wejść na stronę PUESC,
  • Złożyć deklarację AKC-U/S,
  • Zapłacić akcyzę na konto Urzędu Skarbowego.

Pamiętaj, że masz 14 dni na złożenie deklaracji AKC-U/S od momentu sprowadzenia samochodu do Polski. Na zapłacenie akcyzy masz 30 dni.

 

Jakie są Konsekwencje Niezapłacenia Akcyzy?

 

Jeśli nie zapłacisz akcyzy na samochód, urząd skarbowy naliczy karne odsetki za każdy dzień zwłoki. Ponadto, nie możesz zarejestrować samochodu bez potwierdzenia zapłaty akcyzy.

 

Czy Są Jakieś Wyjątki od Płacenia Akcyzy?

 

Tak, istnieją pewne wyjątki od płacenia akcyzy na samochód. Na przykład, jeśli samochód jest przewożony jako część majątku przesiedleńczego przez osobę, która mieszkała za granicą i decyduje się na powrót stały do Polski, nie musi zapłacić akcyzy. Ponadto, samochody elektryczne i niektóre hybrydy są zwolnione z akcyzy.

 

Czy Mogę Skorzystać z Pomocy Profesjonalnej w Kwestii Akcyzy na Samochód?

 

Tak, gdy sprowadzasz samochód z zagranicy, proces płacenia akcyzy może być skomplikowany. Dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak akcyzawarszawa.pl. Firma ta specjalizuje się w obliczaniu akcyzy na samochody, co pozwala klientom zaoszczędzić jak najwięcej.

Zwłaszcza, jeśli jesteś z Rybnika, akcyzawarszawa.pl jest doskonałym wyborem. Firma ta oferuje swoje usługi na terenie całego kraju, w tym w Rybniku.

 

Podsumowanie

 

Podatek akcyzowy na samochód jest obowiązkowym podatkiem, który musisz zapłacić, jeśli sprowadzasz samochód z zagranicy do Polski. Wysokość podatku zależy od wartości samochodu i pojemności silnika. Jeśli proces płacenia akcyzy wydaje ci się skomplikowany, możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak akcyzawarszawa.pl.

Kalkulator Akcyzy

02 października 2023
Wyobraź sobie, że masz własną firmę taksówkarską. Możesz obsługiwać klientów w swoim mieście, zapewniać im wygodne i bezpieczne przejazdy. Ale przed rozpoczęciem działalności musisz uzyskać licencję na taksówkę dla firmy.
01 października 2023
Szukasz dobrego, używanego samochodu w atrakcyjnej cenie? Niemcy są doskonałym miejscem do znalezienia takiego pojazdu. Samochody sprowadzone z Niemiec często są w lepszym stanie niż te dostępne na polskim rynku.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the
30 sierpnia 2023
  If you have recently purchased a German car or intend to import one into Poland, you might be wondering how to register your new acquisition. Registering a foreign car in