×

Akcyza za samochód & Rejestracja samochodu

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

06 sierpnia 2023

Czy warto sprowadzić samochód z USA?

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

W dobie globalizacji i łatwego dostępu do Internetu coraz więcej osób zastanawia się, czy warto sprowadzać samochód z USA. Czy jest to opłacalne? Czy warto zdecydować się na taki krok? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, korzystając z naszego doświadczenia i wiedzy.

 

Dlaczego samochody z USA są tańsze niż te z Europy?

 

Na korzystną dla polskiego kierowcy cenę aut z USA ma wpływ kilka czynników, ale najważniejszym z nich jest fakt, że Amerykanie są po prostu zamożniejsi, dlatego zmieniają samochody znacznie częściej, niż robią to kierowcy w Polsce. Co więcej, samochody w USA bardzo często mają także bogatsze wyposażenie w porównaniu do swoich odpowiedników modelowych z rynku europejskiego, a mimo to kosztują mniej.

 

Jakie są koszty związane ze sprowadzeniem samochodu z USA?

 

Najczęściej można spotkać się z informacjami, że kupując używany samochód z USA można zaoszczędzić od około 20 do 30% w porównaniu do ceny europejskiego odpowiednika. Nie jest to jednak żelazna zasada - czasami da się „upolować" prawdziwą okazję w bardzo korzystnej cenie, czasami zaś oszczędności po odjęciu kosztów są mniejsze.

 

Na co uważać importując auto z USA?

 

Przed podjęciem decyzji o zakupie auta importowanego z USA, kierowcy powinni przemyśleć sprawę gwarancji. Niestety nie wszystkie firmy motoryzacyjne honorują dokumenty wystawiane przez zaoceaniczne oddziały.

 

Jak sprowadzić samochód z USA?

 

Sprowadzanie auta z USA na własną rękę jest oczywiście wykonalne, ale w praktyce mało który polski kierowca się na to decyduje. Powód jest prosty: dopięcie wszystkich wymaganych formalności samodzielnie jest nie tylko czasochłonne, ale też kosztowne. Pośrednik natomiast przejmuje wszystkie formalności na siebie.

 

Czy warto korzystać z usług firmy akcyzawarszawa.pl?

 

Firma akcyzawarszawa.pl oferuje kompleksowe usługi związane z importem samochodu z USA, od przeprowadzenia transakcji zakupu, poprzez transport, aż po opłacenie wszelkich podatków, cła i akcyzy oraz rejestrację auta w kraju.

 

Podsumowanie

 

Sprowadzanie aut z USA to dobry sposób na to, by kupić dobry samochód w korzystnej cenie. Wszystkie formalności związane z importem samochodu z USA mogą wydawać się skomplikowane, jednak korzystając z usług firmy akcyzawarszawa.pl, cały proces staje się prosty i bezproblemowy.

 

FAQ - najczęstsze pytania i odpowiedzi

 

Dlaczego auta z USA są tańsze od europejskich egzemplarzy?

Auta z USA są tańsze od europejskich egzemplarzy, ponieważ w poszczególnych stanach obowiązują bardzo niskie podatki. Ponadto, na terenie Ameryki biurokracja jest ustandaryzowana, dzięki czemu nie trzeba inwestować w tłumaczenie dokumentów oraz inne sprawy związane z procesem produkcji, kupna czy też importu auta.

 

Na co zwrocić uwagę przy wyborze rzetelnego importera?

 

Decydując się na konkretnego importera, sprawdź opinie w Google o danej firmie. Istotna jest jakość obsługi klienta, terminy sprowadzenia auta oraz ceny. U nas cały proces trwa 2-3 miesiące i kosztuje od 10 000 do 15 000 zł.

 

Jakie są korzyści z korzystania z usług firmy akcyzawarszawa.pl?

 

Firma akcyzawarszawa.pl oferuje kompleksowe usługi związane z akcyzą za samochód z USA - od złożenia wniosku aż  do opłacenia wszelkich podatków, cła i akcyzy oraz rejestrację auta w kraju. Dzięki temu cały proces jest prosty i bezproblemowy.

Kalkulator Akcyzy

02 października 2023
Wyobraź sobie, że masz własną firmę taksówkarską. Możesz obsługiwać klientów w swoim mieście, zapewniać im wygodne i bezpieczne przejazdy. Ale przed rozpoczęciem działalności musisz uzyskać licencję na taksówkę dla firmy.
01 października 2023
Szukasz dobrego, używanego samochodu w atrakcyjnej cenie? Niemcy są doskonałym miejscem do znalezienia takiego pojazdu. Samochody sprowadzone z Niemiec często są w lepszym stanie niż te dostępne na polskim rynku.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the
30 sierpnia 2023
  If you have recently purchased a German car or intend to import one into Poland, you might be wondering how to register your new acquisition. Registering a foreign car in