×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

06 sierpnia 2023

Czy warto sprowadzić samochód z USA?

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

W dobie globalizacji i łatwego dostępu do Internetu coraz więcej osób zastanawia się, czy warto sprowadzać samochód z USA. Czy jest to opłacalne? Czy warto zdecydować się na taki krok? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, korzystając z naszego doświadczenia i wiedzy.

 

Dlaczego samochody z USA są tańsze niż te z Europy?

 

Na korzystną dla polskiego kierowcy cenę aut z USA ma wpływ kilka czynników, ale najważniejszym z nich jest fakt, że Amerykanie są po prostu zamożniejsi, dlatego zmieniają samochody znacznie częściej, niż robią to kierowcy w Polsce. Co więcej, samochody w USA bardzo często mają także bogatsze wyposażenie w porównaniu do swoich odpowiedników modelowych z rynku europejskiego, a mimo to kosztują mniej.

 

Jakie są koszty związane ze sprowadzeniem samochodu z USA?

 

Najczęściej można spotkać się z informacjami, że kupując używany samochód z USA można zaoszczędzić od około 20 do 30% w porównaniu do ceny europejskiego odpowiednika. Nie jest to jednak żelazna zasada - czasami da się „upolować" prawdziwą okazję w bardzo korzystnej cenie, czasami zaś oszczędności po odjęciu kosztów są mniejsze.

 

Na co uważać importując auto z USA?

 

Przed podjęciem decyzji o zakupie auta importowanego z USA, kierowcy powinni przemyśleć sprawę gwarancji. Niestety nie wszystkie firmy motoryzacyjne honorują dokumenty wystawiane przez zaoceaniczne oddziały.

 

Jak sprowadzić samochód z USA?

 

Sprowadzanie auta z USA na własną rękę jest oczywiście wykonalne, ale w praktyce mało który polski kierowca się na to decyduje. Powód jest prosty: dopięcie wszystkich wymaganych formalności samodzielnie jest nie tylko czasochłonne, ale też kosztowne. Pośrednik natomiast przejmuje wszystkie formalności na siebie.

 

Czy warto korzystać z usług firmy akcyzawarszawa.pl?

 

Firma akcyzawarszawa.pl oferuje kompleksowe usługi związane z importem samochodu z USA, od przeprowadzenia transakcji zakupu, poprzez transport, aż po opłacenie wszelkich podatków, cła i akcyzy oraz rejestrację auta w kraju.

 

Podsumowanie

 

Sprowadzanie aut z USA to dobry sposób na to, by kupić dobry samochód w korzystnej cenie. Wszystkie formalności związane z importem samochodu z USA mogą wydawać się skomplikowane, jednak korzystając z usług firmy akcyzawarszawa.pl, cały proces staje się prosty i bezproblemowy.

 

FAQ - najczęstsze pytania i odpowiedzi

 

Dlaczego auta z USA są tańsze od europejskich egzemplarzy?

Auta z USA są tańsze od europejskich egzemplarzy, ponieważ w poszczególnych stanach obowiązują bardzo niskie podatki. Ponadto, na terenie Ameryki biurokracja jest ustandaryzowana, dzięki czemu nie trzeba inwestować w tłumaczenie dokumentów oraz inne sprawy związane z procesem produkcji, kupna czy też importu auta.

 

Na co zwrocić uwagę przy wyborze rzetelnego importera?

 

Decydując się na konkretnego importera, sprawdź opinie w Google o danej firmie. Istotna jest jakość obsługi klienta, terminy sprowadzenia auta oraz ceny. U nas cały proces trwa 2-3 miesiące i kosztuje od 10 000 do 15 000 zł.

 

Jakie są korzyści z korzystania z usług firmy akcyzawarszawa.pl?

 

Firma akcyzawarszawa.pl oferuje kompleksowe usługi związane z akcyzą za samochód z USA - od złożenia wniosku aż  do opłacenia wszelkich podatków, cła i akcyzy oraz rejestrację auta w kraju. Dzięki temu cały proces jest prosty i bezproblemowy.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

03 czerwca 2024
W obliczu rosnących wymagań środowiskowych i technologicznych rewolucji, pojazdy hybrydowe coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na globalnych rynkach motoryzacyjnych, w tym w Polsce. Oprócz korzyści ekologicznych, właściciele tych pojazdów mogą
02 czerwca 2024
Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy to ważny, ale często skomplikowany proces dla wielu kierowców w Polsce. Aby uniknąć problemów i opóźnień, kluczowe jest zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów i dokładne zapoznanie
19 maja 2024
Akcyza za samochód stanowi znaczący element finansowej rzeczywistości każdego, kto zdecyduje się na import pojazdu lub zakup nowego samochodu w Polsce. Jest to podatek, który należy uiścić nie tylko ze