×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

04 listopada 2023

Wymiana Dowodu Rejestracyjnego - Kompletny Przewodnik

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

Otrzymanie dowodu rejestracyjnego jest istotnym etapem dla każdego posiadacza pojazdu. Dowód rejestracyjny to dokument, który potwierdza, że Twój pojazd jest dopuszczony do ruchu drogowego. Bez niego, nie ma możliwości uczestniczenia pojazdem w ruchu drogowym. Co więcej, w przypadku zatrzymania dowodu rejestracyjnego właściciel traci możliwość poruszania się nim po polskich drogach. W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o wystawieniu dowodu rejestracyjnego.

 

Spis treści

 

 

1. Jak zarejestrować nowy samochód?

 

Od 4 czerwca 2021 r. nie musisz już iść do urzędu, żeby zarejestrować nowy samochód. Wniosek o rejestrację pojazdu może złożyć uprawniony przedstawiciel salonu sprzedaży, w którym pojazd został kupiony, jeśli salon posiada konto firmowe ePUAP. Więcej informacji o rejestracji nowego samochodu znajdziesz tutaj.

 

2. Zakup, sprzedaż samochodu - co trzeba zrobić?

 

Jeśli sprzedajesz albo kupujesz używany samochód, w ciągu 30 dni złoż zawiadomienie o nabyciu lub zbyciu pojazdu. Jeśli tego nie zrobisz, grozi ci kara od 200 do 1000 zł. Możesz to zgłosić za pośrednictwem miejskiego portalu e-usług Moja Warszawa, korzystając z profilu zaufanego. Szczegołowe informacje znajdziesz tutaj oraz tutaj.

 

3. Czy muszę wymieniać tablice rejestracyjne?

 

Od 1 lutego 2022 r. nie musisz wymieniać tablic rejestracyjnych. Przy przerejestrowaniu samochodu. Tablice muszą tylko być białe oraz mieć unijne gwiazdy na niebieskim tle; muszą być czytelne i niepogięte. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

4. Dowód rejestracyjny - kiedy musisz wymienić dokument?

 

Jeśli jesteś właścicielem pojazdu, musi wyrobić nowy dowód rejestracyjny w kilku przypadkach. Jest to zmiana danych osobowych lub poważne zmiany konstrukcyjne pojazdu. Od 4 grudnia 2020 r. nie trzeba już wymieniać dowodu rejestracyjnego pojazdu, gdy w dotychczasowym zostały wypełnione wszystkie rubryki przeznaczone do wpisania terminu następnego badania technicznego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

 

5. Ile wynosi opłata za wymianę dowodu rejestracyjnego?

 

Koszt wyrobienia nowego dowodu rejestracyjnego bez wydania pozwolenia czasowego wynosi 54,50 zł. Wyrobienie nowego dokumentu wraz z uzyskaniem pozwolenia czasowego kosztuje 73,50 zł.

 

6. Ile się czeka na dowód rejestracyjny?

 

Zwykle 7 dni roboczych od momentu złożenia wniosku o jego wydanie.

 

7. Gdzie sprawdzę, czy dowód rejestracyjny jest gotowy?

 

Status dowodu rejestracyjnego można sprawdzić na stronie Info Car. Więcej informacji o dowodach rejestracyjnych znajdziesz tutaj.

 

8. Wymagane dokumenty

 

Aby dokonać wymiany dowodu rejestracyjnego, potrzebujesz następujące dokumenty: dotychczasowy dowód rejestracyjny, zaświadczenie lub odpis z rejestru badań technicznych pojazdów przeprowadzonego przez stację kontroli pojazdów, określającego termin następnego badania technicznego pojazdu. Będą też potrzebne dokumenty potwierdzające Twoją tożsamość oraz dokumenty potwierdzające uprawnienie do reprezentacji podmiotu, jeśli działasz jako przedstawiciel.

 

9. Miejsce składania dokumentów

 

Dokumenty można składać w Wydziale Komunikacji i Transportu, pok. 3-5 (parter). Pamiętaj, że dowód rejestracyjny musisz odebrać tam, gdzie był złożony wniosek.

 

10. Termin załatwienia sprawy

 

Niezwłocznie na stanowisku obsługi strona otrzymuje pozwolenie czasowe, jeżeli o taki dokument wnioskuje.

 

11. Tryb odwoławczy

 

Od decyzji przysługuje stronie prawo wniesienia odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krośnie, w terminie 14 dni od daty jej doręczenia. Odwołanie wnosi się za pośrednictwem Starosty Jasielskiego.

 

12. Bezpieczne logowanie

 

Istnieją różne metody logowania, takie jak Profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczna, oraz aplikacja mObywatel. Aplikacja umożliwia szybkie logowanie do serwisów administracji publicznej.

 

13. Informacje o firmie Akcyzawarszawa.pl

 

Jesteśmy firmą Akcyzawarszawa.pl, która zajmuje się rejestracją pojazdów oraz akcyzą samochodową dla klienta. Oferujemy również usługi związane z ubezpieczeniem samochodu i wiele innych. Zaufaj naszej wieloletniej ekspertyzie i skorzystaj z naszych usług!

Kalkulator Akcyzy

29 listopada 2023
Spis treści Wstęp Zalety spółki z o.o. Opcje rejestracji Platforma S24 Rejestracja tradycyjna Tworzenie umowy spółki Nazwa spółki Kapitał zakładowy Zgłoszenie do ZUS Działania po wpisie do KRS Przekształcenie JDG
29 listopada 2023
Leasing samochodu w Niemczech to popularna opcja zarówno dla lokalnych mieszkańców, jak i obcokrajowców. Proces ten może jednak wydawać się skomplikowany, zwłaszcza dla osób, które nie są zaznajomione z niemieckim

Potrzebujesz więcej wiedzy?

10 listopada 2023
  1. Wstęp Sprowadzanie samochodów z Niemiec jest coraz bardziej popularne wśród polskich kierowców. Niemieckie strony z samochodami oferują duży wybór pojazdów, atrakcyjne ceny i transparentność transakcji. W tym artykule, przedstawiamy
26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the