×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

19 października 2023

Czy można przeprowadzić przegląd techniczny bez dowodu rejestracyjnego?

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

Prowadzenie pojazdu wiąże się z wieloma obowiązkami. Jednym z nich jest coroczne przechodzenie obowiązkowego badania technicznego. Ale co jeżeli zgubisz dowód rejestracyjny tuż przed upływem terminu badania? Czy można przeprowadzić przegląd techniczny bez dowodu rejestracyjnego? Odpowiedź na to pytanie może być zaskakująca.

 

Co to jest dowód rejestracyjny?

 

Dowód rejestracyjny jest dokumentem potwierdzającym dopuszczenie pojazdu do ruchu drogowego. Zawiera on informacje o parametrach technicznych pojazdu oraz dane właściciela. Bez tego dokumentu nie ma możliwości uczestniczenia pojazdem w ruchu drogowym.

Mimo to, posiadanie dowodu rejestracyjnego przy sobie jest nieobowiązkowe. Od 1 października 2018 roku weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi kierowca może zostawić dowód rejestracyjny pojazdu w domu. Co w przypadku kontroli drogowej? Funkcjonariusz sprawdzi Twoje uprawnienia do kierowania samochodem w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

 

Okresowe badanie techniczne – co to jest?

 

Okresowe badanie techniczne pojazdu jest obowiązkowe i powinno się odbywać raz w roku. Jest to kontrola stanu technicznego pojazdu, podczas której oceniane są między innymi ogumienie, światła, nadwozie, zawieszenie, obowiązkowe wyposażenie, układ kierowniczy, układ wydechowy oraz układ hamulcowy. Za jazdę bez ważnego badania technicznego grozi wysoki mandat.

 

Czy można przeprowadzić przegląd techniczny bez dowodu rejestracyjnego?

 

Tak, można przeprowadzić przegląd techniczny bez dowodu rejestracyjnego. Przyjazd na badanie techniczne bez dowodu rejestracyjnego nie jest już takim problemem, jak mogłoby się wydawać. Możemy skorzystać z innych dokumentów, które pozwolą zidentyfikować nasz pojazd.

Na podstawie karty pojazdu (jeżeli jeszcze ją posiadamy) również można zidentyfikować samochód podczas badania technicznego. Jeśli nie mamy ani jej, ani dowodu rejestracyjnego, pomocne może okazać się pozwolenie czasowe pojazdu wydawane przez stosowny urząd.

 

Co zrobić, gdy utraciliśmy dowód rejestracyjny?

 

W przypadku utraty dowodu rejestracyjnego, pierwszym krokiem powinno być udanie się do wydziału komunikacji po czasowy dowód rejestracyjny. Potrzebujemy do tego wniosku, dowodu osobistego, pełnomocnictwa jeżeli są współwłaściciele, oświadczenia o utracie dokumentu oraz tablic rejestracyjnych.

Z tymczasowym dowodem możemy udać się na przegląd techniczny. Po przeglądzie wracamy do Urzędu Miasta (wydziału komunikacji), oddajemy tablice tymczasowe pokazując pozytywny wynik badania technicznego, i odbieramy nasze stare tablice.

 

AkcyzaWarszawa.pl – pomoc w załatwieniu formalności

 

Jeżeli jesteś właścicielem samochodu sprowadzonego z Niemiec, warto skorzystać z usług firmy AkcyzaWarszawa.pl. Firma ta zajmuje się formalnościami związanymi z wyliczaniem i płaceniem akcyzy za samochód z Niemiec, co pozwoli ci zaoszczędzić czas i pieniądze. AkcyzaWarszawa.pl oferuje również usługi związane z ubezpieczeniem samochodu.

 

Podsumowanie

 

Czy można przeprowadzić przegląd techniczny bez dowodu rejestracyjnego? Tak, jest to możliwe. W przypadku utraty dowodu rejestracyjnego, najważniejszym jest udanie się do wydziału komunikacji po czasowy dowód rejestracyjny, z którym możemy udać się na przegląd techniczny.

Pamiętaj jednak, że dowód rejestracyjny to bardzo ważny dokument, który powinniśmy przechowywać w bezpiecznym miejscu. W razie jego utraty, warto jak najszybciej podjąć kroki w celu wyrobienia duplikatu.

Pamiętajmy również, że odpowiednie utrzymanie stanu technicznego naszego pojazdu to nie tylko obowiązek prawny, ale przede wszystkim kwestia naszego bezpieczeństwa na drodze.

Kalkulator Akcyzy

29 listopada 2023
Spis treści Wstęp Zalety spółki z o.o. Opcje rejestracji Platforma S24 Rejestracja tradycyjna Tworzenie umowy spółki Nazwa spółki Kapitał zakładowy Zgłoszenie do ZUS Działania po wpisie do KRS Przekształcenie JDG
29 listopada 2023
Leasing samochodu w Niemczech to popularna opcja zarówno dla lokalnych mieszkańców, jak i obcokrajowców. Proces ten może jednak wydawać się skomplikowany, zwłaszcza dla osób, które nie są zaznajomione z niemieckim

Potrzebujesz więcej wiedzy?

10 listopada 2023
  1. Wstęp Sprowadzanie samochodów z Niemiec jest coraz bardziej popularne wśród polskich kierowców. Niemieckie strony z samochodami oferują duży wybór pojazdów, atrakcyjne ceny i transparentność transakcji. W tym artykule, przedstawiamy
26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the