×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

20 stycznia 2024

Jak kupić samochód w Niemczech od osoby prywatnej? – Kompleksowy przewodnik

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Kupowanie samochodu w Niemczech od osoby prywatnej to popularna decyzja wśród Polaków, a wszystko ze względu na atrakcyjne ceny i dobrą jakość pojazdów. W tym przewodniku dowiesz się, jak to zrobić krok po kroku, jakie formalności trzeba dopełnić, a także jak uniknąć typowych błędów. Przygotuj się na podróż do Niemiec z naszym przewodnikiem!

 

Dlaczego warto kupić samochód w Niemczech?

 

Niemcy są jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków dla kupujących samochody używane. Ceny są często korzystniejsze niż w Polsce, a jakość pojazdów jest na wysokim poziomie. Niemieccy właściciele dbają o swoje auta, regularnie je serwisują i nie oszczędzają na naprawach. Dlatego też, jeśli zastanawiasz się, jak kupić samochód w Niemczech od osoby prywatnej, dobrze trafiłeś.

 

Wybór samochodu – gdzie szukać auta używanego w Niemczech?

 

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniego pojazdu. W Niemczech istnieje wiele stron internetowych z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, takich jak Mobile.de, Auto.de, Autoscout24.de, Automobile.de, Autobing.de, 1a-automarkt.de, czy autobild.de. Wszystkie te serwisy oferują szeroki wybór samochodów używanych, zarówno od handlarzy, jak i od osób prywatnych.

 

Jak sprawdzić samochód przed zakupem?

 

Kiedy już wybierzesz konkretny model, czas na jego dokładne sprawdzenie. Warto zabrać ze sobą miernik grubości lakieru (pomoże sprawdzić, czy auto było lakierowane i szpachlowane) oraz interfejs diagnostyczny OBD2, współpracujący z dobrym programem diagnostycznym, zainstalowanym na tablecie albo w smartfonie. Pozwoli to na sprawdzenie awarii czujników i zapisanych błędów.

 

Umowa kupna-sprzedaży – na co zwrócić uwagę?

 

Podczas kupna samochodu od osoby prywatnej w Niemczech, zawsze powinieneś spisać umowę kupna-sprzedaży. Na umowie muszą znaleźć się takie informacje jak: miejsce i data zawarcia umowy, dane kupującego i sprzedającego, numer nadwozia VIN, marka samochodu, rok produkcji, rok pierwszej rejestracji, numer rejestracyjny, przebieg, kolor nadwozia i inne podstawowe dane. Sprzedawca powinien również poinformować, czy auto nie jest obciążone kredytem albo hipoteką.

 

Sprowadzenie samochodu z Niemiec do Polski

 

Po zakupie auta w Niemczech, musisz zdecydować, jak przetransportować nowy nabytek do Polski. Najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy transportowej i sprowadzenie auta z Niemiec na lawecie. Jeśli jednak chcesz wracać do kraju „na kołach”, to musisz uzyskać specjalne tablice transportowe (Überführungskennzeichen).

 

Rejestracja samochodu w Polsce

 

Po przewiezieniu samochodu do Polski, konieczne jest jego zarejestrowanie. Wymagane dokumenty to dowód zakupu, czyli umowa kupna-sprzedaży, Zulassungsbescheinigung I i II, czyli tzw. mały i duży brief. Pamiętaj, że auto powinno mieć aktualne badania techniczne TUV.

 

Odpowiedzialność cywilna za wady fizyczne

 

Kupując samochód od handlarza w Niemczech, zyskujesz przynajmniej rok odpowiedzialności cywilnej za wady fizyczne pojazdu i 6 miesięcy tzw. odwrócenia ciężaru dowodu. W przypadku zakupu pojazdu od osoby prywatnej również obowiązuje odpowiedzialność cywilna za wady fizyczne auta.

 

Ubezpieczenie samochodu po zakupie

 

Po zakupie auta w Niemczech i jego przewiezieniu do Polski, musisz pamiętać o wykupieniu ubezpieczenia OC. W tym celu warto skorzystać z usług firmy Akcyzawarszawa.pl, która oferuje pomoc w zakresie ubezpieczeń samochodowych, a także pomaga w załatwieniu formalności związanych z rejestracją auta w Warszawie.

 

Akcyza i podatek VAT

 

Import samochodów używanych z Niemiec do Polski wiąże się z obowiązkiem zapłaty akcyzy. Firma Akcyzawarszawa.pl oferuje pomoc w załatwieniu formalności związanych z akcyzą na samochód sprowadzony z zagranicy na terenie całej Polski.

 

Czy warto sprowadzać samochód z Niemiec?

 

Mimo, że sprowadzanie samochodów używanych z Niemiec wiąże się z pewnymi formalnościami, może to być opłacalne rozwiązanie.

 

Niemieckie samochody używane są często w lepszym stanie technicznym niż te dostępne na polskim rynku. Jednak, aby uniknąć potencjalnych problemów, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak Akcyzawarszawa.pl, która pomoże w załatwieniu wszystkich niezbędnych formalności.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

03 czerwca 2024
W obliczu rosnących wymagań środowiskowych i technologicznych rewolucji, pojazdy hybrydowe coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na globalnych rynkach motoryzacyjnych, w tym w Polsce. Oprócz korzyści ekologicznych, właściciele tych pojazdów mogą
02 czerwca 2024
Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy to ważny, ale często skomplikowany proces dla wielu kierowców w Polsce. Aby uniknąć problemów i opóźnień, kluczowe jest zebranie wszystkich niezbędnych dokumentów i dokładne zapoznanie
19 maja 2024
Akcyza za samochód stanowi znaczący element finansowej rzeczywistości każdego, kto zdecyduje się na import pojazdu lub zakup nowego samochodu w Polsce. Jest to podatek, który należy uiścić nie tylko ze