×

Akcyza za samochód & Rejestracja samochodu

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

27 czerwca 2023

Jakie opłaty po sprowadzeniu samochodu z zagranicy?

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com
W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób decyduje się na zakup samochodu z zagranicy. Na polskim rynku samochodów używanych znajdziemy wiele ofert z pojazdami, które jeszcze nie są zarejestrowane w Polsce. Takie auta są zazwyczaj lepiej wyposażone i często można je nabyć w korzystniejszej cenie niż te dostępne na rodzimym rynku. Jednak, zakup samochodu z zagranicy wiąże się z dodatkowymi opłatami, które należy uwzględnić w swoim budżecie. W tym artykule dowiesz się jakie opłaty po sprowadzeniu samochodu z zagranicy będziesz musiał uregulować.

 

Sprowadzanie samochodu z zagranicy - na co zwrócić uwagę?

 

Sprowadzenie samochodu z zagranicy to nie tylko kwestia znalezienia odpowiedniego modelu w atrakcyjnej cenie. To również proces, który wiąże się z szeregiem formalności, które należy dopełnić zarówno przed zakupem, jak i po nim. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na stan techniczny pojazdu. Aby uniknąć późniejszych problemów, zaleca się dokonanie osobistego oględzin auta i ewentualnie skorzystanie z pomocy eksperta.

Zakupiony samochód trzeba przewieźć do Polski. Jeżeli auto zostało już wyrejestrowane, jedynym legalnym sposobem na przewóz jest wynajęcie lawety. Jeżeli natomiast samochód nadal jest zarejestrowany, po wykupieniu ubezpieczenia OC oraz specjalnych tablic wywozowych można wrócić autem na kołach, pod warunkiem, że posiada ono ważny przegląd techniczny.

 

Formalności w Polsce

 

Po przyjeździe do Polski trzeba rozpocząć cały maraton biurokracyjny. Na początku musimy opłacić akcyzę za sprowadzenie samochodu do naszego państwa. Akcyza to podatek, który płacimy Urzędowi Celnemu. Stawka akcyzy wynosi 3,1 % wartości zakupionego pojazdu dla samochodów o pojemności silnika do 2000 cm sześc. Samochody z większym silnikiem są obciążone akcyzą w wysokości 18,6% wartości auta. Jeśli sprowadzamy do Polski samochód hybrydowy, akcyza jest obniżona o połowę.

Jeżeli auto pochodzi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), nabywca musi dodatkowo zapłacić 10-procentowe cło i podatek VAT. Na złożenie deklaracji akcyzowej jest 14 dni, a na opłatę podatku - 30 dni od powstania obowiązku podatkowego.

Po uregulowaniu wszystkich opłat należy zarejestrować pojazd w lokalnym Wydziale Komunikacji. Na rejestrację samochodu mamy 30 dni od dnia zakupu. Koszt rejestracji to około 150 zł.

 

Przegląd techniczny

 

Po sprowadzeniu samochodu z zagranicy obowiązkowym jest przeprowadzenie przeglądu technicznego. W sytuacji, gdy nasz świeżo zakupiony samochód nie ma badania technicznego, czym prędzej musimy pojechać do stacji diagnostycznej. Tam diagnosta zdecyduje, czy samochód jest sprawny, a także, czy można nim bez problemu jeździć po polskich drogach.

Jeżeli auto pochodzi z kraju należącego do Unii Europejskiej i posiada ważne badanie techniczne, nie musimy przeprowadzać dodatkowego przeglądu.

 

Ubezpieczenie samochodu

 

Kolejnym krokiem po zarejestrowaniu auta w Polsce jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. W tym celu warto skorzystać z usług firmy akcyzawarszawa.pl, która zajmuje się nie tylko rejestracją samochodów, ale również ubezpieczeniem pojazdów. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i nerwy, a także będziemy mieć pewność, że wszystkie formalności zostaną dopełnione prawidłowo.

 

Podsumowanie

 

Sprowadzenie samochodu z zagranicy to proces, który wiąże się z szeregiem formalności oraz kosztów. Decydując się na taki krok, musimy być przygotowani na opłacenie akcyzy, podatku VAT, przeglądu technicznego, ubezpieczenia OC oraz rejestracji pojazdu. Warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, takich jak akcyzawarszawa.pl, które pomogą nam w dopełnieniu wszystkich formalności i uniknięciu ewentualnych problemów.

 

Kalkulator Akcyzy

02 października 2023
Wyobraź sobie, że masz własną firmę taksówkarską. Możesz obsługiwać klientów w swoim mieście, zapewniać im wygodne i bezpieczne przejazdy. Ale przed rozpoczęciem działalności musisz uzyskać licencję na taksówkę dla firmy.
01 października 2023
Szukasz dobrego, używanego samochodu w atrakcyjnej cenie? Niemcy są doskonałym miejscem do znalezienia takiego pojazdu. Samochody sprowadzone z Niemiec często są w lepszym stanie niż te dostępne na polskim rynku.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the
30 sierpnia 2023
  If you have recently purchased a German car or intend to import one into Poland, you might be wondering how to register your new acquisition. Registering a foreign car in