×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

10 stycznia 2024

Największe SUVy na świecie: Przegląd topowych modeli

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Duże SUVy od lat kojarzone są z luksusem, bezpieczeństwem i wygodą. Często są one też wybierane z powodu swojej praktyczności i komfortu podróżowania. Ale jakie są największe SUVy na świecie? I gdzie można je znaleźć? W tym artykule przyjrzymy się kilku z nich, które z pewnością zainteresują miłośników tych potężnych maszyn.

 

SUV – historia typu nadwozia

 

SUV, czyli Sport Utility Vehicle, to typ nadwozia, który powstał w Stanach Zjednoczonych, znanych z zamiłowania do dużych samochodów.

 

Pierwotnie było ono używane do określenia samochodów terenowych o podwyższonym standardzie. Jednak z upływem czasu znaczenie tego terminu uległo zmianie. Obecnie SUV to auto o podwyższonym prześwicie, które niekoniecznie posiada walory terenowe, ale za to oferuje komfort jazdy i przestronność.

 

Największe SUVy na świecie: Gdzie je spotkać?

 

Największe SUVy na świecie znajdziemy przede wszystkim w dwóch miejscach, gdzie normy emisji spalin nie są tak rygorystyczne, a klienci oczekują na tego typu auta. Mowa tu o Stanach Zjednoczonych oraz o Bliskim Wschodzie. Sprawdźmy, które modele są tam najpopularniejsze.

 

1. Cadillac Escalade ESV

 

Escalade ESV to topowa, przedłużona wersja flagowego SUV-a amerykańskiej marki Cadillac. Samochód ten ma imponujące wymiary: 5766 milimetrów długości, 2060 milimetrów szerokości i 1941 milimetrów wysokości.

 

2. GMC Yukon XL

 

Kolejnym dużym SUVem jest GMC Yukon XL, który swoją wysokością przewyższa nawet Escalade'a ESV, osiągając aż 1943 milimetry. Jego długość to 5720 milimetrów, a szerokość wynosi 2057 milimetrów.

 

3. Chevrolet Suburban

 

Na trzecim miejscu podium znajduje się Chevrolet Suburban, który jest bliskim krewnym modelu GMC Yukon XL. Suburban ma długość wynoszącą aż 5733 milimetry, jego szerokość mierzy 2060 milimetrów, a wysokość sięga 1923 milimetrów.

 

Największe SUVy na świecie: Alternatywy z marek popularnych

 

Oprócz powyższych modeli, na rynku dostępne są także duże SUVy marek popularnych, które oferują podobne walory, ale w nieco niższej cenie. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

 

1. Toyota Highlander

 

Toyota Highlander to 7-miejscowy hybrydowy SUV, który zadebiutował na polskim rynku w styczniu 2021 roku. Jego długość wynosi 4950 mm, szerokość 1930 mm, a wysokość 1730 mm.

 

2. Ford Explorer

 

Ford Explorer to duży SUV, który zadebiutował na rynku w 2019 roku. Jego długość wynosi 5050 mm, szerokość 2000 mm (bez lusterek) oraz 1780 mm wysokości.

 

Wnioski

 

Jak widać, największe SUVy na świecie to prawdziwe potęgi na kołach. Są one jednak dostępne nie tylko dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych czy Bliskiego Wschodu. Dzięki usługom takim jak akcyzawarszawa.pl, które zajmują się obliczaniem akcyzy dla samochodów sprowadzanych z Niemiec, możemy zaoszczędzić na zakupie takiego auta. Firma ta oferuje także ubezpieczenia samochodowe, co jest dodatkowym ułatwieniem dla klientów.

 

Jeśli więc marzysz o posiadaniu dużego SUVa, warto rozważyć sprowadzenie go z zagranicy. Z pewnością będzie to ciekawa i ekscytująca przygoda, a efekt końcowy, czyli posiadanie jednego z największych SUVów na świecie, na pewno przyniesie wiele satysfakcji.

 

 

 

 

Potrzebujesz więcej wiedzy?

10 lutego 2024
Czy zastanawialiście się kiedyś, ile kosztuje sprowadzenie samochodu na zamówienie? Ta kwestia, z pozoru prosta, zawiera w sobie wiele niuansów, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczny koszt transakcji. Obejmuje standardowe
04 lutego 2024
Nieuszkodzone samochody z USA zyskują na popularności wśród entuzjastów motoryzacji. Czy warto jednak inwestować w takie pojazdy? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję. Dlaczego
04 lutego 2024
Wstęp Importowanie samochodu z USA może być korzystne pod wieloma względami. Obfitość modeli dostępnych na amerykańskim rynku motoryzacyjnym, a także atrakcyjne ceny, sprawiają, że ten kraj jest atrakcyjnym miejscem dla