×

Akcyza za samochód & Rejestracja samochodu

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

14 czerwca 2023

Rejestracja samochodu w Warszawa Wawer poradnik

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

 

Rejestracja samochodu to niezbędny krok, który należy wykonać po zakupie pojazdu. Proces ten może wydawać się skomplikowany, ale z odpowiednią wiedzą i wsparciem można go zrealizować szybko i sprawnie. W tym artykule opiszemy, jak przebiega rejestracja samochodu w Warszawie Wawer i jakie są związane z tym formalności.

 

1. Rejestracja samochodu używanego

 

1.1 Kupno samochodu używanego w Polsce

 

Rejestracja samochodu używanego kupionego w Polsce różni się nieco od procesu rejestracji pojazdu nowego lub sprowadzanego z zagranicy. W przypadku zakupu auta używanego od osoby prywatnej lub komisu, będziemy mieli do czynienia z przerejestrowaniem samochodu.

Właściciel samochodu ma 30 dni na zarejestrowanie pojazdu od momentu podpisania umowy kupna-sprzedaży. Rejestracja samochodu odbywa się w Wydziale Komunikacji odpowiednim dla miejsca zamieszkania. W przypadku Warszawy Wawer, komunikat wskazuje na adres: Żegańska 1, 04-713 Warszawa.

Godziny otwarcia:

 

 • Środa: 08:00-16:00
 • Czwartek: 08:00-16:00
 • Piątek: 08:00-16:00
 • Sobota: Zamknięte
 • Niedziela: Zamknięte
 • Poniedziałek: 08:00-18:00
 • Wtorek: 08:00-16:00
 • Telefon: 22 443 70 00

 

 

Aby zarejestrować samochód używany, będzie potrzebna następująca dokumentacja:

 • Wypełniony wniosek o rejestrację pojazdu;
 • Oryginał lub notarialnie poświadczona kopia umowy kupna-sprzedaży;
 • Dowód rejestracyjny poprzedniego właściciela z ważnym badaniem technicznym;
 • Karta pojazdu (w przypadku jej braku, naliczana jest opłata za wydanie nowej);
 • Polisa lub dokument potwierdzający zawarcie obowiązkowego ubezpieczenia OC;
 • Dowód osobisty dla osoby fizycznej lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej dla osoby prawnej;
 • Aktualny odpis z KRS dla osób prawnych (jeśli dotyczy);
 • Zaświadczenie o numerze REGON dla osób prawnych (jeśli dotyczy);
 • Upoważnienie dla osoby rejestrującej pojazd w imieniu osoby prawnej lub fizycznej (jeśli dotyczy);
 • Dowód uiszczenia opłat komunikacyjnych (180,50 zł) oraz ewidencyjnych (2,00 zł) na miejscu w urzędzie.
 • Jeśli tablice rejestracyjne zgubiły się lub zostały skradzione, należy złożyć dodatkowo:

 • Oświadczenie określające okoliczności zgubienia tablic;
 • Zaświadczenie od policji potwierdzające fakt utraty tablic rejestracyjnych, w przypadku ich kradzieży.

 

1.2 Kupno samochodu używanego za granicą

 

Zakup samochodu używanego poza granicami Polski wprowadza kilka zmian w procedurze rejestracji. Jeśli pojazd pochodzi z kraju należącego do Unii Europejskiej, kupujący jest zwolniony z opłat celnych. W innym przypadku należy przeprowadzić odprawę celną i uregulować cło w ciągu pięciu dni od daty zakupu pojazdu.

Następnie należy uiścić opłatę akcyzową, która wynosi 3,1% wartości auta dla samochodów z silnikiem o pojemności mniejszej niż 2000 cm³ i 18,6% dla samochodów z jednostką napędową o pojemności większej niż 2000 cm³.

Kolejnym krokiem jest tłumaczenie dokumentów z języka obcego na język polski przez tłumacza przysięgłego. W przypadku samochodów z terytorium Unii Europejskiej lub zgodnych z dyrektywą 1999/37/WE, tłumaczeniu nie podlega dowód rejestracyjny.

Po zgromadzeniu wymaganej dokumentacji oraz uiszczeniu opłat, proces rejestracji przebiega podobnie jak dla samochodów używanych kupionych w Polsce.

 

2. Rejestracja samochodu nowego

 

Rejestracja samochodu nowego kupionego w salonie różni się od rejestracji samochodu używanego. Właściciel nowego pojazdu może upoważnić sprzedawcę do wykonania formalności związanych z rejestracją, co oznacza, że procedurę może przeprowadzić przedsiębiorca sprzedający samochód. W tym celu nabywca musi dostarczyć mu komplet dokumentacji oraz dodatkowe upoważnienie dla salonu do zarejestrowania samochodu.

 

3. Rejestracja samochodu w Warszawie Wawer z pomocą firmy AKYZAWARSZAWA.PL

 

Jeśli chcesz uniknąć stresu i poświęcania czasu na rejestrację samochodu w Warszawie Wawer, warto skorzystać z usług firmy akyzawarszawa.pl, która zajmuje się rejestracją samochodów oraz akcyzą dla klienta. Firma ta oferuje profesjonalne wsparcie na każdym etapie procesu rejestracji, co pozwala zaoszczędzić czas i nerwy.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych usługach!

 

4. Podsumowanie

 

Proces rejestracji samochodu w Warszawie Wawer, choć może wydawać się skomplikowany, jest możliwy do przeprowadzenia bez większych problemów. Warto jednak pamiętać o terminach i wymaganej dokumentacji, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Jeśli chcesz skorzystać z pomocy profesjonalistów, polecamy usługi firmy akyzawarszawa.pl, która zajmuje się rejestracją samochodów oraz akcyzą dla klienta.

Kalkulator Akcyzy

02 października 2023
Wyobraź sobie, że masz własną firmę taksówkarską. Możesz obsługiwać klientów w swoim mieście, zapewniać im wygodne i bezpieczne przejazdy. Ale przed rozpoczęciem działalności musisz uzyskać licencję na taksówkę dla firmy.
01 października 2023
Szukasz dobrego, używanego samochodu w atrakcyjnej cenie? Niemcy są doskonałym miejscem do znalezienia takiego pojazdu. Samochody sprowadzone z Niemiec często są w lepszym stanie niż te dostępne na polskim rynku.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the
30 sierpnia 2023
  If you have recently purchased a German car or intend to import one into Poland, you might be wondering how to register your new acquisition. Registering a foreign car in