×

Akcyza za samochód & Rejestracja samochodu

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

27 lipca 2023

Pierwsze badanie techniczne pojazdu importowanego z zagranicy bez tablic - kompleksowy przewodnik

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

Wstęp

 

Sprowadzanie samochodów z zagranicy to popularna praktyka w Polsce. Co roku importujemy do naszego kraju około miliona używanych aut. Proces ten jednak wiąże się z szeregiem formalności, które muszą być spełnione, aby pojazd mógł być legalnie eksploatowany na polskich drogach. Jednym z tych obowiązków jest przeprowadzenie pierwszej inspekcji technicznej pojazdu importowanego z zagranicy bez tablic rejestracyjnych.

 

Zakres przepisów

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 2 lipca 2015 r., pierwszą inspekcję techniczną pojazdu importowanego z zagranicy można przeprowadzić bez tablic rejestracyjnych. Przepis ten jest zgodny z art. 81 ust. 15 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym.

 

Rodzaje badań technicznych

 

Zgodnie z Prawem o ruchu drogowym, badania techniczne dzielą się na badania okresowe i badania dodatkowe. Okresowe badanie techniczne po raz pierwszy jest przeprowadzane przed pierwszą rejestracją pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Przegląd samochodu z zagranicy

 

Pierwszy przegląd techniczny w kraju, czyli tzw. przegląd zerowy, jest obowiązkowy dla samochodów importowanych z zagranicy. Można go wykonać na odpowiedniej Stacji Kontroli Pojazdów.

 

Rejestracja samochodu z zagranicy

 

Po sprowadzeniu auta z zagranicy konieczne jest wykonanie przeglądu technicznego (tzw. przegląd zerowy) oraz przygotowanie odpowiednich dokumentów. Wśród wymaganych dokumentów znajdują się m.in. dowód rejestracyjny, karta pojazdu, umowa kupna-sprzedaży, zaświadczenie o ważnym przeglądzie technicznym czy potwierdzenie opłacenia akcyzy.

 

Pierwszy przegląd techniczny

 

Pierwszy przegląd techniczny powinien mieć miejsce zaraz po sprowadzeniu pojazdu do Polski. Jest to obowiązkowy warunek, bez którego nie można zarejestrować pojazdu na terytorium RP.

 

Dokumenty potrzebne do przeglądu

 

Właściciel samochodu powinien mieć przy sobie szereg dokumentów, w tym m.in. czasową rejestrację na terenie Polski (dla aut sprowadzonych z poza UE) lub dowód rejestracyjny pojazdu z kraju poprzedniej rejestracji i tablice rejestracyjne zgodne z dokumentami (dla samochodów sprowadzonych z krajów UE).

 

Koszt przeglądu

 

Cena przeglądu technicznego pojazdu sprowadzonego z zagranicy jest taka sama jak dla wszystkich innych aut zarejestrowanych w Polsce.

 

Gdzie przeprowadzić przegląd?

 

Przegląd techniczny pojazdu sprowadzonego z zagranicy można przeprowadzić jedynie na Stacji Kontroli Pojazdów, która posiada odpowiednie uprawnienia do tego rodzaju przeglądów.

 

Usługi firmy akcyzawarszawa.pl

 

Zalecamy skorzystanie z usług firmy akcyzawarszawa.pl, która zajmuje się obsługą celną samochodów importowanych z zagranicy. Firma ta zapewnia kompleksowe usługi, w tym opłacanie akcyzy za importowany samochód oraz rejestrację pojazdu dla klienta. Korzystanie z usług tej firmy gwarantuje profesjonalizm, szybkość i bezpieczeństwo procesu rejestracji pojazdu.

 

Podsumowanie

 

Pierwsza inspekcja techniczna pojazdu importowanego z zagranicy bez tablic jest kluczowym elementem procesu rejestracji pojazdu w Polsce. Pomimo że jest to proces skomplikowany i wymaga spełnienia wielu formalności, z odpowiednim wsparciem i przygotowaniem może przebiegać bezproblemowo. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak akcyzawarszawa.pl, która zapewni Ci kompleksowe wsparcie w tym procesie.

Kalkulator Akcyzy

02 października 2023
Wyobraź sobie, że masz własną firmę taksówkarską. Możesz obsługiwać klientów w swoim mieście, zapewniać im wygodne i bezpieczne przejazdy. Ale przed rozpoczęciem działalności musisz uzyskać licencję na taksówkę dla firmy.
01 października 2023
Szukasz dobrego, używanego samochodu w atrakcyjnej cenie? Niemcy są doskonałym miejscem do znalezienia takiego pojazdu. Samochody sprowadzone z Niemiec często są w lepszym stanie niż te dostępne na polskim rynku.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the
30 sierpnia 2023
  If you have recently purchased a German car or intend to import one into Poland, you might be wondering how to register your new acquisition. Registering a foreign car in