×

Akcyza za samochód & Rejestracja samochodu

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

09 sierpnia 2023

Rejestracja samochodu z Austrii - Kompletny przewodnik

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

Planujesz zakup używanego samochodu z Austrii? A może już jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego pojazdu i zastanawiasz się, jakie kroki musisz podjąć, aby go zarejestrować w Polsce? W obu przypadkach konieczne jest przeprowadzenie serii formalności, które mogą wydawać się skomplikowane. Jednak z naszym przewodnikiem proces rejestracji samochodu z Austrii stanie się prostszy i bardziej zrozumiały.

 

1. Czy warto sprowadzać samochód z Austrii?

 

Austria jest krajem, który charakteryzuje się rygorystycznymi przeglądami technicznymi samochodów. Austriacy dbają o swoje auta i regularnie je serwisują. Dzięki temu samochody sprowadzane z Austrii często są w lepszym stanie technicznym niż te, które można znaleźć na polskim rynku wtórnym. Co więcej, ceny używanych samochodów w Austrii często są niższe niż w Polsce, co sprawia, że import takiego pojazdu może być opłacalny.

 

2. Gdzie szukać samochodu do sprowadzenia z Austrii?

 

Jest wiele stron internetowych, na których można znaleźć ogłoszenia o sprzedaży używanych samochodów w Austrii. Wiele z nich pochodzi od prywatnych właścicieli, komisów samochodowych czy zawodowych handlarzy. Najważniejsze jest jednak, aby zachować ostrożność podczas szukania samochodu do sprowadzenia. Przed umówieniem się na oględziny pojazdu, warto poprosić sprzedawcę o przesłanie danych auta, takich jak numer rejestracyjny czy numer VIN.

 

3. Jak sprawdzić przebieg samochodu z Austrii?

 

Podczas szukania samochodu do sprowadzenia z Austrii, niezwykle ważne jest sprawdzenie przebiegu pojazdu. Cofanie licznika jest popularną praktyką stosowaną przez handlarzy, także w Austrii. Dzięki numerowi VIN i numerowi rejestracyjnemu, można łatwo sprawdzić rzeczywisty przebieg samochodu na państwowym portalu Historia Pojazdu. Informacje tam zawarte obejmują historię pojazdu, w tym także z Austrii.

 

4. Gdzie zarejestrować samochód sprowadzony z Austrii?

 

Rejestracji samochodu dokonuje się w odpowiednim urzędzie w zależności od miejsca zamieszkania. Może to być urząd starostwa powiatowego, urząd miasta (dla miast na prawach powiatu) lub urząd dzielnicy (dla Warszawy). Rejestrację samochodu może załatwić właściciel pojazdu lub jego pełnomocnik. Jeśli jest kilku współwłaścicieli, każdy z nich musi uczestniczyć w formalnościach rejestracyjnych. Pojazdy firmowe mogą być zarejestrowane przez właścicieli przedsiębiorstwa lub ich pełnomocników.

 

5. Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji samochodu sprowadzonego z Austrii?

 

Do rejestracji samochodu sprowadzonego z Austrii potrzebne są różne dokumenty. Zależą one od tego, czy kupujesz pojazd bezpośrednio za granicą, czy od polskiego importera. W obu przypadkach potrzebny będzie wniosek o rejestrację, zagraniczny dowód rejestracyjny z tłumaczeniem przysięgłym, dokumenty własności, zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, potwierdzenie zapłaty akcyzy, tablice rejestracyjne lub oświadczenie o ich braku, a także opłata rejestracyjna.

 

6. Jakie są koszty rejestracji samochodu sprowadzonego z Austrii?

 

Koszty rejestracji samochodu sprowadzonego z Austrii to nie tylko opłata rejestracyjna, ale także opłata za dowód rejestracyjny, tablice rejestracyjne, kartę pojazdu, opłatę ewidencyjną, a także akcyza. Akcyza jest podatkiem, który zależy od wartości pojazdu i wielkości jego silnika. Dla aut o silniku do 2000 cm3 wynosi ona 3,1% wartości samochodu, a dla aut z większymi silnikami – 18,6%.

 

7. Rejestracja samochodu z Austrii - wszystkie koszty importu

 

Sprowadzenie samochodu z Austrii wiąże się z szeregiem dodatkowych kosztów. Zacznijmy od kosztów związanych z podróżą do Austrii, ewentualnym noclegiem i utrzymaniem. Następnie mamy koszty związane z transportem samochodu do Polski. Możemy przetransportować auto na lawecie lub wrócić nim do kraju na własnych kołach. W obu przypadkach musimy jednak liczyć się z dodatkowymi opłatami, takimi jak tablice wywozowe i ubezpieczenie.

 

8. Ubezpieczenie samochodu z Austrii

 

Decydując się na osobiste sprowadzenie samochodu z Austrii, musisz pamiętać o wykupieniu obowiązkowego ubezpieczenia OC. Możesz skorzystać z opcji ubezpieczenia krótkoterminowego, które zawierane jest jedynie na okres 30 dni. Jest to czas, jaki masz na dopełnienie wszelkich formalności związanych z rejestracją pojazdu w Polsce. Po tym czasie ochrona wygasa, a obowiązkiem nowego właściciela jest dopilnowanie, aby nie doszło do przerwy w ubezpieczeniu. Szukając ubezpieczenia komunikacyjnego dla samochodu z Austrii, możesz skorzystać z kalkulatora OC/AC od Beesafe.

 

9. Podsumowanie

 

Sprowadzenie i rejestracja samochodu z Austrii to proces, który wymaga przeprowadzenia wielu formalności. Jednak z odpowiednim przygotowaniem i naszym przewodnikiem, ten proces stanie się mniej skomplikowany. Pamiętaj, że najważniejsze jest dokładne przemyślenie decyzji o sprowadzeniu samochodu z Austrii i dokonanie odpowiednich kalkulacji finansowych.

 

10. Czy warto skorzystać z usług firmy zajmującej się rejestracją samochodów?

 

Rejestracja samochodu sprowadzonego z Austrii to proces, który wymaga czasu, wiedzy i cierpliwości. Jeśli nie masz doświadczenia w takich sprawach, warto skorzystać z usług firmy, która zajmuje się rejestracją samochodów. Taką firmą jest akcyzawarszawa.pl, która zajmuje się nie tylko rejestracją samochodów, ale również ubezpieczeniem i opłaceniem akcyzy za importowany samochód. Dzięki temu, będziesz mógł cieszyć się swoim nowym samochodem bez zbędnych formalności i stresu.

 

Przykładowe ceny usług firmy akcyzawarszawa.pl:

  • Rejestracja samochodu z Austrii - od 250 zł
  • Ubezpieczenie samochodu - 0 zł
  • Opłacenie akcyzy - od 150 zł

 

Skorzystaj z usług akcyzawarszawa.pl

Pamiętaj, że korzystanie z usług profesjonalnej firmy to gwarancja bezpieczeństwa i oszczędność czasu. Nie musisz martwić się o żadne formalności - wszystko załatwi za Ciebie akcyzawarszawa.pl.

Kalkulator Akcyzy

02 października 2023
Wyobraź sobie, że masz własną firmę taksówkarską. Możesz obsługiwać klientów w swoim mieście, zapewniać im wygodne i bezpieczne przejazdy. Ale przed rozpoczęciem działalności musisz uzyskać licencję na taksówkę dla firmy.
01 października 2023
Szukasz dobrego, używanego samochodu w atrakcyjnej cenie? Niemcy są doskonałym miejscem do znalezienia takiego pojazdu. Samochody sprowadzone z Niemiec często są w lepszym stanie niż te dostępne na polskim rynku.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the
30 sierpnia 2023
  If you have recently purchased a German car or intend to import one into Poland, you might be wondering how to register your new acquisition. Registering a foreign car in