×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

29 listopada 2023

Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością - Kompletny przewodnik

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Spis treści

 

 

Wstęp

 

Zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.) jest procesem wymagającym szczegółowej wiedzy i świadomości formalności. Przedsiębiorcy, którzy decydują się na tę formę działalności gospodarczej, czerpią korzyści z obniżonej stawki CIT 9% dla małych podatników oraz ograniczonej odpowiedzialności za zobowiązania spółki. W tym przewodniku przedstawimy, jak krok po kroku założyć spółkę z o.o.

 

Zalety spółki z o.o.

 

Korzyści płynące z założenia spółki z o.o. są liczne i różnorodne. Możliwość stosowania obniżonej stawki CIT 9% dla małych podatników, ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania spółki oraz większa elastyczność w zakresie zarządzania i podejmowania decyzji biznesowych to tylko niektóre z nich.

 

Opcje rejestracji

 

Istnieją dwa główne sposoby rejestracji spółki z o.o.: za pośrednictwem systemu S-24 lub przez Portal Rejestrów Sądowych. Wybór między nimi zależy od indywidualnych preferencji przedsiębiorcy.

 

Platforma S24

 

Platforma S24 to nowoczesne narzędzie, które umożliwia założenie spółki przez internet. Dzięki temu proces rejestracji jest szybki i prosty. Wszystkie formalności załatwiasz online, bez konieczności wizyty w urzędzie. W przypadku założenia spółki z kilkoma wspólnikami, nie muszą oni nawet być przy jednym komputerze.

 

Rejestracja tradycyjna

 

Jeśli preferujesz bardziej tradycyjny sposób założenia spółki, musisz przygotować umowę spółki u notariusza, a następnie złożyć wniosek o rejestrację przez Portal Rejestrów Sądowych. Pamiętaj, że wszystkie późniejsze zmiany w KRS będą możliwe wyłącznie przez ten Portal.

 

Tworzenie umowy spółki

 

Podczas tworzenia umowy spółki z o.o. musisz podjąć decyzję m.in. o nazwie spółki, miejscu siedziby, przedmiocie wykonywanej działalności (odpowiedni kod PKD), wysokości kapitału zakładowego, strukturze własnościowej w spółce oraz czasie trwania spółki.

 

Nazwa spółki

 

Wybór nazwy spółki jest jednym z najważniejszych kroków w procesie jej zakładania. Nazwa powinna być unikalna, łatwa do zapamiętania i nie wprowadzać w błąd co do charakteru działalności spółki.

 

Kapitał zakładowy

 

Kapitał zakładowy sp. z o.o. nie może być niższy niż 5 tysięcy złotych. Przepisy dopuszczają wniesienie kapitału zakładowego w formie pieniężnej lub niepieniężnej.

 

Zgłoszenie do ZUS

 

Rejestracja spółki z o.o. oznacza również automatyczne zgłoszenie płatnika do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Jest to kolejny ważny krok, który należy podjąć po założeniu spółki.

 

Działania po wpisie do KRS

 

Wpis do KRS to początek Twoich obowiązków jako właściciela spółki z o.o. Do najważniejszych działań, które musisz podjąć po wpisie do KRS, należy odprowadzenie podatku od czynności cywilnoprawnych, przekazanie urzędowi skarbowemu uzupełniających danych, rejestracja jako podatnik czynny VAT oraz zgłoszenie informacji o beneficjentach rzeczywistych spółki do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych.

 

Przekształcenie JDG w spółkę z o.o.

 

Przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę z o.o. to ważny krok w rozwoju biznesu. Ta forma prawna zapewnia przedsiębiorcy większą przejrzystość, zwiększa możliwości skalowania, sprzedania czy dziedziczenia biznesu.

 

Podsumowanie

 

Zakładanie spółki z o.o. to skomplikowany proces, ale dzięki temu przewodnikowi, dowiesz się, jak krok po kroku założyć spółkę z o.o. Pamiętaj o korzyściach, które płyną z założenia spółki z o.o., takich jak obniżona stawka CIT dla małych podatników oraz ograniczona odpowiedzialność za zobowiązania spółki. Warto skorzystać z usług firmy takiej jak Akcyzawarszawa.pl, która oferuje kompleksowe usługi związane z akcyzą samochodową, rejestracją samochodów i ubezpieczeniami. Dzięki temu oszczędzisz czas i będziesz mógł łatwo poruszać się po skomplikowanych procesach związanych z akcyzą, rejestracją i ubezpieczeniem pojazdów.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

10 lutego 2024
Czy zastanawialiście się kiedyś, ile kosztuje sprowadzenie samochodu na zamówienie? Ta kwestia, z pozoru prosta, zawiera w sobie wiele niuansów, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczny koszt transakcji. Obejmuje standardowe
04 lutego 2024
Nieuszkodzone samochody z USA zyskują na popularności wśród entuzjastów motoryzacji. Czy warto jednak inwestować w takie pojazdy? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję. Dlaczego
04 lutego 2024
Wstęp Importowanie samochodu z USA może być korzystne pod wieloma względami. Obfitość modeli dostępnych na amerykańskim rynku motoryzacyjnym, a także atrakcyjne ceny, sprawiają, że ten kraj jest atrakcyjnym miejscem dla