×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

21 czerwca 2023

Rejestracja samochodu w Sochaczewie - Kompletny przewodnik krok po kroku

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Ubezpiecz samochód razem z Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Rejestracja samochodu to proces, który każdy nowy właściciel pojazdu musi przejść. W tym artykule dowiesz się, jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji samochodu w Sochaczewie, jak przebiega proces rejestracji i jakie są związane z tym koszty.

 

Spis treści

 

 1. Rejestracja samochodu - ogólne informacje
 2. Rejestracja samochodu osobowego
 3. Rejestracja samochodu używanego
 4. Rejestracja samochodu nowego
 5. Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy
 6. Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji samochodu?
 7. Gdzie zarejestrować samochód?
 8. Koszty rejestracji samochodu
 9. Zmiany w przepisach dotyczących rejestracji pojazdów
 10. Jak skorzystać z usługi rejestracji pojazdów?

 

1. Rejestracja samochodu - ogólne informacje

 

Zgodnie z prawem, każdy pojazd poruszający się po drogach musi być zarejestrowany. Rejestracja samochodu jest procesem obligatoryjnym, za którego niedopełnienie grozi kara finansowa w wysokości do 200 zł do nawet 1000 zł. Procedura rejestracji różni się w zależności od tego, czy nabywa się pojazd używany czy nowy, czy też pojazd jest sprowadzany z zagranicy.

 

2. Rejestracja samochodu osobowego

 

Podstawowym krokiem w procesie rejestracji samochodu osobowego jest zgłoszenie się do wydziału komunikacji właściwego dla miejsca zameldowania właściciela pojazdu. W Sochaczewie wydział komunikacji znajduje się pod adresem Marszałka Józefa Piłsudskiego 65.

 

Godzina otwarcia Dzień tygodnia
08:00–16:00 Środa
08:00–16:00 Czwartek
08:00–16:00 Piątek
Zamknięte Sobota
Zamknięte Niedziela
08:00–18:00 Poniedziałek
08:00–16:00 Wtorek

Telefon kontaktowy: 46 864 18 40.

 

3. Rejestracja samochodu używanego

 

Jeśli nabywasz samochód używany, będziesz musiał przerejestrować go na swoje nazwisko. Proces ten musi zostać wykonany w ciągu 30 dni od daty podpisania umowy kupna-sprzedaży. W procesie rejestracji będziesz musiał przedstawić odpowiednie dokumenty, w tym umowę kupna-sprzedaży, dowód rejestracyjny i tablice rejestracyjne.

 

4. Rejestracja samochodu nowego

 

Rejestracja samochodu nowego przebiega nieco inaczej. W przypadku zakupu nowego samochodu z salonu, sprzedawca może zaoferować pomoc w rejestracji pojazdu. Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, będziesz musiał dostarczyć sprzedawcy pełnomocnictwo do rejestracji samochodu oraz niezbędne dokumenty.

 

5. Rejestracja samochodu sprowadzonego z zagranicy

 

W przypadku zakupu samochodu za granicą, proces rejestracji będzie nieco bardziej skomplikowany. Po pierwsze, będziesz musiał przetłumaczyć wszystkie dokumenty na język polski. Po drugie, będziesz musiał zapłacić akcyzę oraz opłatę recyklingową. Po trzecie, będziesz musiał przeprowadzić tzw. badanie techniczne, aby upewnić się, że samochód spełnia wszystkie polskie normy bezpieczeństwa i ekologiczne. Proces ten musi zostać zakończony w ciągu 30 dni od daty przekroczenia granicy.

 

6. Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji samochodu?

 

Do rejestracji samochodu potrzebne są następujące dokumenty:

 • Wniosek o rejestrację pojazdu
 • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
 • Dowód własności pojazdu
 • Zaświadczenie o ważności badania technicznego
 • Pełnomocnictwo (w przypadku, gdy wniosek składa pełnomocnik)
 • Dokument tożsamości (dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość)

 

7. Gdzie zarejestrować samochód?

 

Wniosek o rejestrację samochodu powinien być złożony w wydziale komunikacji właściwym dla miejsca zamieszkania właściciela samochodu. Jeśli samochód jest własnością firmy, powinien być zarejestrowany w starostwie właściwym dla siedziby firmy.

 

8. Koszty rejestracji samochodu

 

Standardowa opłata za rejestrację samochodu wynosi 161,50 zł. W tym koszcie uwzględnione są opłaty ewidencyjne oraz koszty produkcji dowodu rejestracyjnego i nalepek legalizujących. Jeżeli samochód jest sprowadzany z zagranicy, koszty rejestracji mogą być wyższe i wynoszą 256 zł.

 

9. Zmiany w przepisach dotyczących rejestracji pojazdów

 

Od 4 września 2022 r. obowiązują nowe przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym dotyczące rejestracji pojazdów. Nowe przepisy znoszą obowiązek wydawania karty pojazdu oraz nalepki kontrolnej na przednią szybę.

 

10. Jak skorzystać z usługi rejestracji pojazdów?

 

Jeśli chcesz uniknąć stresu i czasochłonnego procesu rejestracji samochodu, możesz skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się rejestracją pojazdów za Ciebie. Jednym z takich podmiotów jest akcyzawarszawa.pl. Firma ta oferuje kompleksową obsługę w zakresie rejestracji samochodu, w tym również ubezpieczenie pojazdu.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Dzięki naszym usługom, proces rejestracji samochodu stanie się szybki, prosty i bezproblemowy.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

27 kwietnia 2024
Sprowadzanie aut hybrydowych z USA staje się coraz bardziej opłacalne dzięki obniżonym cłom importowym, co sprawia, że akcyza na hybrydy z USA zyskuje na znaczeniu wśród importerów. Zrozumienie zasad akcyzy
10 lutego 2024
Czy zastanawialiście się kiedyś, ile kosztuje sprowadzenie samochodu na zamówienie? Ta kwestia, z pozoru prosta, zawiera w sobie wiele niuansów, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczny koszt transakcji. Obejmuje standardowe
04 lutego 2024
Nieuszkodzone samochody z USA zyskują na popularności wśród entuzjastów motoryzacji. Czy warto jednak inwestować w takie pojazdy? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję. Dlaczego