×

Akcyza za samochód & Rejestracja samochodu

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

01 lipca 2023

Czy możliwe jest zakupienie samochodu i nieprzerejestrowanie go?

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy możliwe jest zakupienie samochodu i nieprzerejestrowanie go? Czy to jest legalne? Jakie są konsekwencje takiego działania? Czym różnią się przepisy dotyczące samochodów kupionych w Polsce, w porównaniu do tych sprowadzanych z zagranicy? Oto wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat.

 

Przepisy prawne: Rejestracja pojazdu w Polsce

 

W Polskim prawie o ruchu drogowym zaznaczono, że jeśli kupisz samochód, jesteś zobowiązany poinformować starostę o jego nabyciu lub zbyciu w ciągu 30 dni. Niniejsze przepisy, jednak nie mówią nic o obowiązku rejestracji pojazdu. Nieco inaczej wygląda to w przypadku samochodów używanych sprowadzanych z Unii Europejskiej - tutaj prawo wyraźnie mówi o obowiązku ich rejestracji na terenie RP w ciągu 30 dni od nabycia.

 

Kupno samochodu bez tablic rejestracyjnych

 

Kupno samochodu bez tablic rejestracyjnych może być problematyczne. Zapewne zastanawiasz się, czy możesz zarejestrować samochód, jeśli nie posiadasz tablic rejestracyjnych. Otóż jest to możliwe. Wystarczy, że składając wniosek w urzędzie rejestracyjnym, dołączysz oświadczenie, w którym zadeklarujesz, że kupiłeś pojazd pozbawiony oznaczeń.

 

Nieprzerejestrowanie auta: Konsekwencje

 

Nieprzerejestrowanie samochodu w terminie 30 dni od zakupu jest wykroczeniem. Od początku 2020 roku przewidziano konkretne kary dla osób, które zapominają o tym obowiązku - od 200 do 1000 zł. Co więcej, jeśli postanowisz wracać samochodem na kołach bez tablic rejestracyjnych i zostaniesz zatrzymany przez patrol policji, powinieneś spodziewać się mandatu. W najgorszej opcji, grzywna może wynieść nawet 3000 zł!

 

Sprzedaż samochodu bez przerejestrowania

 

Czy można sprzedać samochód nie przerejestrowany na siebie? Tak, to jest możliwe. Wystarczy dołączyć kolejną umowę zakupu - między osobą wpisaną do dokumentów a faktycznym, poprzednim właścicielem. To także nie powoduje, że rośnie np. lista rzeczy, które musi zawierać umowa sprzedaży auta.

 

Darowizna samochodu

 

Czy można podarować kupione i nie przerejestrowane auto? Tak, można. Warunek przy jego rejestracji jest taki, że trzeba przynieść wszystkie umowy w oryginale zaczynając od osoby widniejącej w dowodzie rejestracyjnym a kończąc na osobie, która będzie rejestrować pojazd na siebie.

 

Rejestracja samochodu: Koszty

 

Rejestracja samochodu wiąże się oczywiście z pewnymi kosztami. Jeżeli samochód pochodzi z rynku krajowego, opłata wyniesie 180,50 zł (w tym zawierają się nowe tablice rejestracyjne). W sytuacji, w której auto jest importowane, do kwoty doliczyć należy 75,50 zł za wydanie karty pojazdu.

 

Kiedy rejestracja jest konieczna?

 

Rejestracja samochodu może być wymagana przez bank kredytujący nasz samochód, a także jest potrzebna, gdy jedziemy za granicę. Może być potrzebna przy kupnie autocasco, ale OC - niekoniecznie.

 

Reasumując...

 

Kupno samochodu i nieprzerejestrowanie go jest możliwe, jednak pamiętaj, aby poinformować urząd o sprzedaży lub kupnie używanego samochodu, możesz to zrobić na papierowym wniosku albo przez Internet. Poinformuj też ubezpieczyciela o tym fakcie. A rejestracja na swoje nazwisko... sam ocenisz, czy jest ci to od razu potrzebne, czy może poczekać.

 

Pomoc profesjonalistów

 

Jeśli chodzi o rejestrację samochodu, warto skorzystać z usług firmy akcyzawarszawa.pl, która zajmuje się obsługą tych spraw dla klientów, w tym rejestracją samochodu i ubezpieczeniem. Profesjonalna obsługa i duże doświadczenie gwarantują, że cały proces przebiegnie sprawnie i bez problemów.

 

Podsumowanie

 

Czy możliwe jest zakupienie samochodu i nieprzerejestrowanie go? Tak, jest to możliwe, ale wiąże się to z pewnymi konsekwencjami, takimi jak ryzyko otrzymania kary. Warto jednak pamiętać, że istnieją firmy, takie jak akcyzawarszawa.pl, które mogą pomóc w tym procesie i zapewnić, że wszystko przebiegnie zgodnie z prawem.

Kalkulator Akcyzy

02 października 2023
Wyobraź sobie, że masz własną firmę taksówkarską. Możesz obsługiwać klientów w swoim mieście, zapewniać im wygodne i bezpieczne przejazdy. Ale przed rozpoczęciem działalności musisz uzyskać licencję na taksówkę dla firmy.
01 października 2023
Szukasz dobrego, używanego samochodu w atrakcyjnej cenie? Niemcy są doskonałym miejscem do znalezienia takiego pojazdu. Samochody sprowadzone z Niemiec często są w lepszym stanie niż te dostępne na polskim rynku.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the
30 sierpnia 2023
  If you have recently purchased a German car or intend to import one into Poland, you might be wondering how to register your new acquisition. Registering a foreign car in