×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

11 października 2023

Jak sprawdzić samochód z Niemiec: Kompletny Przewodnik

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

Każdy, kto planuje zakup używanego samochodu, stoi przed wyborem: kupić auto w Polsce, czy sprowadzić je z zagranicy? Wśród kierowców dominuje przekonanie, że samochody z Niemiec są lepiej utrzymane i mniej zużyte. Wielu z nas jednak obawia się, że nie będzie w stanie sprawdzić rzetelnej historii pojazdu. Czy te obawy są uzasadnione? Jak sprawdzić samochód z Niemiec? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

 

Spis treści:

 

 

 

Dlaczego warto sprawdzić historię samochodu z Niemiec?

 

Głównym powodem, dla którego warto sprawdzić historię samochodu z Niemiec, jest chęć zapewnienia sobie pewności, że inwestujemy w pojazd, który jest w dobrym stanie technicznym i nie został uszkodzony w wypadku. Sprawdzenie historii samochodu pozwala również na uniknięcie sytuacji, w której kupujemy auto z cofniętym licznikiem.

Równie istotne jest upewnienie się, że samochód nie pochodzi z kradzieży. Nikt z nas nie chciałby znaleźć się w sytuacji, w której zakupiony samochód zostaje skonfiskowany przez policję, ponieważ okazało się, że został skradziony. Sprawdzenie historii samochodu z Niemiec pozwala uniknąć takich nieprzyjemności.

 

Jak sprawdzić historię samochodu z Niemiec?

 

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie historii samochodu z Niemiec. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

 

Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców CEPiK

 

Jednym z najprostszych i najbardziej dostępnych sposobów na sprawdzenie historii samochodu z Niemiec jest skorzystanie z usługi Historia Pojazdu dostępnej na stronie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Ta usługa pozwala na sprawdzenie podstawowych danych o pojazdzie, takich jak marka, model, rok produkcji czy przebieg, na podstawie numeru VIN (Vehicle Identification Number).

Aby skorzystać z usługi Historia Pojazdu, wystarczy wejść na stronę historiapojazdu.gov.pl, wprowadzić numer VIN, numer rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji. Po zalogowaniu się za pomocą Profilu Zaufanego, możemy uzyskać dostęp do historii pojazdu, w tym informacji o ewentualnych szkodach, kradzieżach czy przekręcaniu licznika.

 

Sprawdzenie samochodu w niemieckim TÜV

 

Kolejnym sposobem na sprawdzenie historii samochodu z Niemiec jest skorzystanie z usług niemieckiego TÜV (Technischer Überwachungsverein), gdzie zapisywane są informacje o przeglądach i naprawach serwisowych. TÜV to niemiecka organizacja odpowiedzialna za przeprowadzanie badań technicznych pojazdów. W jej bazie można znaleźć informacje o przeglądach, naprawach, a także o ewentualnych wypadkach czy usterek.

 

Sprawdzenie historii samochodu z Niemiec online

 

Na rynku dostępne są również specjalistyczne strony internetowe, które oferują usługi sprawdzania historii pojazdów. Po wprowadzeniu numeru VIN, można uzyskać szczegółowe informacje na temat historii pojazdu, w tym również o jego przebiegu. Jednym z najbardziej znanych portali oferujących tego typu usługi jest AutoDNA.

 

Sprawdzenie samochodu z Niemiec w ASO

 

Jeśli planujemy zakup samochodu od autoryzowanego dealera, warto skorzystać z możliwości sprawdzenia historii pojazdu w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO). W ASO możemy uzyskać informacje o wszystkich przeglądach i naprawach wykonanych w autoryzowanym serwisie. Warto jednak pamiętać, że informacje te będą dotyczyły tylko okresu, kiedy samochód był serwisowany w ASO. Ewentualne naprawy poza autoryzowanym serwisem nie będą widoczne w systemie ASO.

 

Jakie informacje możemy uzyskać sprawdzając historię samochodu z Niemiec?

 

Sprawdzając historię samochodu z Niemiec, można uzyskać wiele cennych informacji, które pomogą podjąć decyzję o zakupie. Możemy dowiedzieć się na przykład, ile wynosił przebieg auta w momentach przeprowadzania badań technicznych, czy samochód brał udział w wypadku, czy nie jest przeznaczony na złom lub części, czy samochód nie pochodzi z kradzieży.

 

Podsumowanie

 

Jak widać, sprawdzenie historii samochodu z Niemiec jest czynnością, którą każdy z nas powinien przeprowadzić przed zakupem używanego pojazdu. Dzięki temu unikniemy wielu problemów i będziemy mieli pewność, że nasz nowy samochód jest w takim stanie, jakiego się spodziewamy.

 

Często zadawane pytania

 

  • Czy mogę sprawdzić historię samochodu z Niemiec za darmo? Tak, usługa Historia Pojazdu dostępna na stronie CEPiK jest bezpłatna.
  • Czy mogę sprawdzić historię samochodu z Niemiec po numerze VIN? Tak, numer VIN jest jednym z podstawowych danych, które są potrzebne do sprawdzenia historii pojazdu.
  • Czy mogę sprawdzić historię samochodu z Niemiec po numerze rejestracyjnym? Tak, numer rejestracyjny samochodu również jest potrzebny do sprawdzenia historii pojazdu.
  • Czy mogę sprawdzić historię samochodu z Niemiec w TÜV? Tak, TÜV prowadzi rejestr przeglądów i napraw serwisowych, gdzie zapisywane są informacje o stanie technicznym pojazdu.

 

O nas: Akcyzawarszawa.pl

 

Jeśli planujesz sprowadzić samochód z Niemiec, warto skorzystać z usług firmy Akcyzawarszawa.pl. Oferujemy kompleksową pomoc w kwestii wyliczenia akcyzy dla samochodu z Niemiec. Dzięki naszej pomocy zapłacisz jak najmniej, a cały proces przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. Zaufaj profesjonalistom i ciesz się swoim nowym samochodem bez zbędnych kłopotów.

Kalkulator Akcyzy

29 listopada 2023
Spis treści Wstęp Zalety spółki z o.o. Opcje rejestracji Platforma S24 Rejestracja tradycyjna Tworzenie umowy spółki Nazwa spółki Kapitał zakładowy Zgłoszenie do ZUS Działania po wpisie do KRS Przekształcenie JDG
29 listopada 2023
Leasing samochodu w Niemczech to popularna opcja zarówno dla lokalnych mieszkańców, jak i obcokrajowców. Proces ten może jednak wydawać się skomplikowany, zwłaszcza dla osób, które nie są zaznajomione z niemieckim

Potrzebujesz więcej wiedzy?

10 listopada 2023
  1. Wstęp Sprowadzanie samochodów z Niemiec jest coraz bardziej popularne wśród polskich kierowców. Niemieckie strony z samochodami oferują duży wybór pojazdów, atrakcyjne ceny i transparentność transakcji. W tym artykule, przedstawiamy
26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the