×

Akcyza za samochód & Rejestracja auta

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

04 września 2023

Sprawdzanie Przebiegu Samochodu z Niemiec - Kompletny Poradnik

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Każdego roku do Polski trafiają setki tysięcy używanych samochodów, a większość z nich jest importowana z Niemiec. Czy jednak każdy z tych pojazdów jest wart swojej ceny? Czy możemy być pewni, że stan techniczny auta odpowiada temu, co zapewnia sprzedawca? Przy zakupie samochodu używanego, zwłaszcza z importu, warto skorzystać z usług firm, które pomogą sprawdzić historię pojazdu z Niemiec. Jedną z takich firm jest Akcyzawarszawa.pl - specjaliści od rejestracji pojazdów i spraw związanych z akcyzą dla samochodów sprowadzonych z zagranicy.

 

Dlaczego Warto Sprawdzić Przebieg Auta z Niemiec?

 

Niemcy są znani z dbałości o swoje samochody i częstych wymian na nowe modele, co sprawia, że rynek używanych aut w tym kraju jest bardzo atrakcyjny. Niestety, nie każdy samochód sprowadzony z Niemiec jest wart swojej ceny. Często zdarza się, że sprzedawcy manipulują licznikiem, ukrywają informacje o poważnych uszkodzeniach czy nawet kradzieży pojazdu. Aby uniknąć niemiłych niespodzianek i niepotrzebnych wydatków, warto sprawdzić historię pojazdu z Niemiec.

 

Jak Sprawdzić Przebieg Auta z Niemiec?

 

Sprawdzenie przebiegu auta z Niemiec to kluczowy krok, który powinniśmy podjąć przed zakupem. Istnieje kilka metod na to, jak to zrobić:

 

  • Raport z przeglądu TÜV - w Niemczech, podobnie jak w Polsce, każdy samochód musi przechodzić regularne badania techniczne. Po przeprowadzeniu takiego badania, właściciel otrzymuje raport TÜV, w którym zapisywane są m.in. przebieg pojazdu czy stwierdzone usterki. Warto poprosić sprzedawcę o przedstawienie ostatniego takiego raportu.

 

  • Historia serwisowania w Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO) - jeżeli samochód był regularnie serwisowany w ASO, istnieje możliwość uzyskania pełnej historii serwisowej pojazdu. Warto jednak pamiętać, że informacje te będą obejmowały tylko te naprawy, które zostały przeprowadzone w autoryzowanych warsztatach.

 

  • Raport z usługi "Historia Pojazdu" - jest to usługa udostępniana przez Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców (CEPiK), która pozwala na sprawdzenie m.in. przebiegu pojazdu, czy nie był on kradziony, czy nie był przeznaczony na złomowanie, czy nie ma przekręconego licznika. Usługa ta jest dostępna na stronie historiapojazdu.gov.pl i jest całkowicie bezpłatna.

 

  • Dekodery VIN - numer VIN (Vehicle Identification Number) to unikalny numer identyfikacyjny pojazdu, który jest nadawany przez producenta. Za pomocą dekoderów VIN można uzyskać wiele informacji na temat pojazdu, w tym jego przebieg. Istnieją różne strony internetowe oferujące takie usługi, zarówno płatne jak i bezpłatne.

 

Usługa "Historia Pojazdu" z Niemiec w Praktyce

 

Usługa "Historia Pojazdu" udostępniana przez Centralną Ewidencję Pojazdów to jedno z najprostszych i najtańszych narzędzi, które pomogą Ci sprawdzić historię samochodu z Niemiec. Jak z niej skorzystać?

 

  • Wejdź na stronę historiapojazdu.gov.pl.
  • W odpowiednie pola wprowadź numer rejestracyjny pojazdu, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji.
  • Jeśli samochód nie jest jeszcze zarejestrowany w Polsce, będziesz musiał zalogować się za pomocą Profilu Zaufanego.
  • Po zalogowaniu się, w zakładce "Dane zagraniczne" znajdziesz wszystkie informacje o samochodzie.

Aby skorzystać z tej usługi, nie musisz być właścicielem pojazdu - wystarczy, że posiadasz wymagane dane.

 

Sprawdzenie Historii Auta z Niemiec w ASO

 

Innym sposobem na sprawdzenie historii samochodu z Niemiec jest skorzystanie z Autoryzowanej Stacji Obsługi. ASO to sieć autoryzowanych warsztatów, które przeprowadzają naprawy i przeglądy samochodów danego producenta. Jeżeli samochód, który planujesz kupić, był regularnie serwisowany w takim warsztacie, możesz poprosić o wydanie historii serwisowej pojazdu.

Ważne jest jednak, żeby pamiętać, że historia serwisowa obejmuje tylko te naprawy, które zostały przeprowadzone w autoryzowanych warsztatach. Jeżeli pojazd był naprawiany w innym miejscu, informacje o tych naprawach nie będą widoczne w historii serwisowej.

 

Historia Pojazdu z Niemiec - Czy Warto?

 

Decydując się na zakup używanego samochodu z Niemiec, warto zainwestować nieco czasu i środków w sprawdzenie jego historii. Dzięki temu możemy uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, takich jak poważne uszkodzenia, cofnięty licznik czy nawet kradzież pojazdu.

Pamiętajmy, że zaufanie do sprzedającego to jedno, a rzetelne sprawdzenie stanu auta to coś zupełnie innego. Bez względu na to, czy decydujemy się na zakup auta od prywatnej osoby, czy od handlarza, zawsze warto skorzystać z dostępnych narzędzi do weryfikacji historii pojazdu.

 

Pamiętajmy też, że po sprowadzeniu samochodu z Niemiec, konieczne jest jego zarejestrowanie w Polsce i wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. W tym przypadku warto skorzystać z usług firmy Akcyzawarszawa.pl, która pomoże nam załatwić wszystkie formalności związane z rejestracją pojazdu i akcyzą.

 

Ciekawostka

 

Czy wiesz, że według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, w pierwszych dwóch miesiącach 2023 roku zarejestrowano w Polsce 173 626 samochodów używanych sprowadzonych z zagranicy? Najwięcej z nich, bo aż 61 606, pochodziło właśnie z Niemiec.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

10 lutego 2024
Czy zastanawialiście się kiedyś, ile kosztuje sprowadzenie samochodu na zamówienie? Ta kwestia, z pozoru prosta, zawiera w sobie wiele niuansów, które mogą znacząco wpłynąć na ostateczny koszt transakcji. Obejmuje standardowe
04 lutego 2024
Nieuszkodzone samochody z USA zyskują na popularności wśród entuzjastów motoryzacji. Czy warto jednak inwestować w takie pojazdy? Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć wszystko, czego potrzebujesz, aby podjąć świadomą decyzję. Dlaczego
04 lutego 2024
Wstęp Importowanie samochodu z USA może być korzystne pod wieloma względami. Obfitość modeli dostępnych na amerykańskim rynku motoryzacyjnym, a także atrakcyjne ceny, sprawiają, że ten kraj jest atrakcyjnym miejscem dla