×

Akcyza za samochód & Rejestracja samochodu

Wykorzystaj nasze usługi i uniknij formalności. Szybko, łatwo i bezpiecznie.

AKCYZA

WARSZAWA.PL

20 lipca 2023

Jakie są koszty ponownego rejestracji samochodu sprowadzonego z Niemiec?

AKCYZA

WARSZAWA.PL

Firma świadczy usługi w zakresie akcyz, rejestracji samochodów i ubezpieczenia. Profesjonalne doradztwo i szybka obsługa.

Zadzwoń do nas

+ 48 509 274 704

Napisz do nas

kontakt@akcyzawarszawa.pl

Projekt i wykonanie: Akcyzawarszawa.pl

Zakres Usług 

 

Akcyza za samochód

 

Rejestracja samochodu

 

Ubezpieczenia

 

Tłumaczenia dokumentów

 

Opinia rzeczoznawcy

 

Doradztwo w zakupie auta

Nowość!
Oblicz rynkową wartość pojazdu

Podaj przebieg auta (x 1000 km)

Powered by Omnipret.com

W dzisiejszych czasach coraz więcej Polaków decyduje się na import samochodów z zagranicy, a szczególnie popularne jest sprowadzanie aut z Niemiec. Chociaż koszty związane z zakupem pojazdu są jednym z kluczowych czynników decydujących o wyborze, nie można zapominać o dodatkowych opłatach wynikających z procesu rejestracji samochodu. W tym artykule dowiesz się, jakie są koszty ponownego rejestracji samochodu sprowadzonego z Niemiec.

 

Rejestracja samochodu - dlaczego jest ważna?

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa o ruchu drogowym, każdy pojazd mechaniczny poruszający się po drogach publicznych musi być zarejestrowany. Rejestracja samochodu jest obowiązkowa i powinna być przeprowadzona najpóźniej w ciągu 30 dni od daty zakupu auta. Proces ten może być przeprowadzony zarówno przez właściciela pojazdu, jak i osobę przez niego upoważnioną.

 

Jakie są koszty ponownego rejestracji samochodu z Niemiec?

 

Koszt rejestracji samochodu zależy od wielu czynników, takich jak na przykład rodzaj pojazdu, jego wiek, czy kraj pochodzenia. Niemniej jednak, poniżej przedstawiamy przybliżone koszty, które mogą wyniknąć z procesu rejestracji samochodu sprowadzonego z Niemiec:

 • Opłata skarbowa za wydanie dowodu rejestracyjnego - wynosi około 54 zł.
 • Opłata za tablice rejestracyjne - kosztuje około 80 zł.
 • Wydanie karty pojazdu - to koszt około 75 zł.
 • Opłata za zaświadczenie o wykonaniu badania technicznego - kosztuje około 200 zł.
 • Opłata za tłumaczenie dokumentów - koszt ten może wynieść od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od ilości stron do przetłumaczenia.
 • Akcyza za sprowadzenie samochodu - jest to jedna z najwyższych opłat, które musi ponieść osoba sprowadzająca samochód z zagranicy. Jej wysokość zależy od wielu czynników, takich jak na przykład pojemność silnika czy wiek pojazdu.

 

Ponadto, warto pamiętać, że po sprowadzeniu samochodu z Niemiec, konieczne jest również wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Koszt tego ubezpieczenia zależy od wielu czynników, takich jak wiek i doświadczenie kierowcy, pojemność silnika pojazdu, czy miejsce zamieszkania właściciela. Zawsze warto skorzystać z usług firmy akcyzawarszawa.pl, która zajmuje się obsługą akcyzy oraz ubezpieczeń samochodowych dla swoich klientów.

 

Kto może zarejestrować samochód?

 

Rejestracji samochodu może dokonać osoba, na której imię zakupiony został pojazd. Może to być zarówno osoba fizyczna, jak i prawna. W przypadku osób prawnych, reprezentować je może odpowiednio upoważniona osoba, która posiada pełnomocnictwo. W przypadku osób fizycznych, możliwa jest również rejestracja samochodu przez pełnomocnika, który dysponuje odpowiednim upoważnieniem.

 

Gdzie zarejestrować samochód?

 

Wniosek o rejestrację samochodu należy złożyć w wydziale komunikacji odpowiednim dla miejsca zamieszkania właściciela pojazdu. To może być:

 • Urząd powiatowy,
 • Urząd miasta,
 • Urząd dzielnicy, jeżeli właściciel mieszka w Warszawie.

Jeżeli samochód jest własnością firmy, powinien być zarejestrowany w urzędzie właściwym dla siedziby firmy.

 

Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji samochodu?

 

Do rejestracji samochodu sprowadzonego z zagranicy potrzebne są następujące dokumenty:

 • Wypełniony wniosek o rejestrację pojazdu,
 • Dowód własności pojazdu,
 • Dowód odprawy celnej,
 • Zaświadczenie o wykonaniu badania technicznego,
 • Tłumaczenia dokumentów na język polski (jeśli są sporządzone w języku obcym),
 • Dowód tożsamości (w przypadku osób fizycznych) lub odpis z KRS (w przypadku osób prawnych).

Pamiętaj, że te dokumenty są niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia procesu rejestracji. Bez nich nie będzie możliwe zarejestrowanie samochodu.

 

Czy warto skorzystać z usług firmy zajmującej się rejestracją samochodów?

 

Rejestracja samochodu, szczególnie sprowadzonego z zagranicy, może być skomplikowanym procesem, który wymaga mnóstwa formalności do załatwienia. Dlatego też, wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług firm specjalizujących się w tym zakresie. Firmy takie, jak akcyzawarszawa.pl, oferują kompleksową obsługę w zakresie rejestracji samochodów, a także pomoc w załatwieniu innych formalności związanych z importem samochodów z zagranicy, takich jak na przykład obsługa akcyzy czy ubezpieczeń samochodowych.

Wielu klientów docenia wygodę i oszczędność czasu, jaką daje skorzystanie z takich usług. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie mają doświadczenia w importowaniu samochodów z zagranicy i mogą czuć się przytłoczone ilością formalności do załatwienia. Dlatego też, skorzystanie z usług firmy zajmującej się rejestracją samochodów może być dobrym rozwiązaniem dla wielu osób.

 

Podsumowanie

 

Rejestracja samochodu sprowadzonego z Niemiec wiąże się z szeregiem opłat, które mogą znacząco zwiększyć koszt całego przedsięwzięcia. Dlatego też, zanim zdecydujesz się na import samochodu z zagranicy, warto zapoznać się z wszystkimi kosztami, które mogą wyniknąć z tego procesu. Pamiętaj, że możesz również skorzystać z usług firmy specjalizującej się w obsłudze rejestracji samochodów, co może znacznie ułatwić i przyspieszyć cały proces.

Kalkulator Akcyzy

02 października 2023
Wyobraź sobie, że masz własną firmę taksówkarską. Możesz obsługiwać klientów w swoim mieście, zapewniać im wygodne i bezpieczne przejazdy. Ale przed rozpoczęciem działalności musisz uzyskać licencję na taksówkę dla firmy.
01 października 2023
Szukasz dobrego, używanego samochodu w atrakcyjnej cenie? Niemcy są doskonałym miejscem do znalezienia takiego pojazdu. Samochody sprowadzone z Niemiec często są w lepszym stanie niż te dostępne na polskim rynku.

Potrzebujesz więcej wiedzy?

26 czerwca 2023
Kupno samochodu to jedna z najważniejszych decyzji, jaką podejmujemy. Niekiedy jednak, po dokonaniu transakcji, odkrywamy, że pojazd posiada wady, o których nie wiedzieliśmy. Czy w takim przypadku mamy prawo do
30 sierpnia 2023
In today's globalized world, the process of purchasing and registering a vehicle has become a commonplace activity. Regardless of whether you're a foreigner or a local, the procedure remains the
30 sierpnia 2023
  If you have recently purchased a German car or intend to import one into Poland, you might be wondering how to register your new acquisition. Registering a foreign car in